Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της BlackBerry παρουσίασε τα Passport και Classic


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν μιας που με έπιασε η όρεξη τώρα..

Ας μας πει κάποιος wp8.1 χρήστης. Στο Skype της μαμάς Microsoft μπορείς να στείλεις ένα συνημμένο πέρα από φωτογραφία ;; σε όλες τις άλλες εκδόσεις του Skype για τα άλλα λειτουργικά μπορείς.

Ας μας πει κάποιος wp 8.1 χρήστης, οι αναπαντητες στο Skype φαίνονται στο live tile ή κάπου αλλού στο λειτουργικό ;μήπως χρειάζεται να μπεις στην εφαρμογή για να δεις ότι έχεις αναπάντητη ;;;

Ας μας πει ένας χρήστης wp 8.1 μπορεί να στείλει μια φωτογραφία από την υπέροχη κάμερα του lumia με email χωρίς να την συμπιέζει αυτόματα η εφαρμογή των mail και χωρίς να δίνει την επιλογή της ανάλυσης ;

Ας μας απαντήσει πρώτα ένας φίλος και έχω και πολλές άλλες απορίες για τα wp8.1 σε τόσο απλά πράγματα που αυτοί που δεν γνωρίζουν από wp θα νομίζουν ότι κάνω πλάκα.. ας αφήσουν τις συγκρίσεις λοιπόν και ας γράψουν σε κάνα φόρουμ μπας και ακούσει η m$ και κάνει τα αυτονόητα.

1. Oχι, μπορω ομως απο το IM (στα WP8 μπορουσα και απο την συνομιλια που ειχαν οι ms accounts απο οποιαδηποτε συσκευη, τωρα θα γινει ενα παντρεμα για να γινει καλυτερο το skype απο αυτο πυ υπαρχουν στα αλλα λογισμικα)

2. Ναι φαινονται μια χαρα στα Tiles απο οτι θυμαμαι. Και λογικα θα φαινεται και στο action center πιστευω.

 

Επομενες απορειες;

(Μολις τελειωσεις εχω και γω μια λιστα για να μου απαντησεις για πραγματα που δεν μπορει να κανει το android :)  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Σου δινουν.

Δεν μας την δινουν.

Case closed, girl.

Ουου! Σκληρό αντράκι. Μόλις μαλλιάσεις ξαναγράψε. Απαντάω μόνο σε ενήλικες. (εκτός από κανά δυο εξαιρέσεις)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά αστειευόμουν.

Τίποτα δεν είναι τέλειο, απλά τα wp μου δίνουν την αίσθηση ημιτελούς προϊόντος, πράγμα απαράδεκτο για λειτουργικό 4 ετών. Το BB os είναι πιο ολοκληρωμένο και σταθερό με πιο παραμετροποιήσιμο, ασφαλές και λειτουργικό περιβάλλον. Η μια εταιρεία δεν ξέρει τί έχει και η άλλη έχει πολύ περιορισμένο budget. Οφείλω να αναγνωρίσω την απαξίωση της μιας και την φροντίδα της άλλης απέναντι στο λειτουργικό της.

Ετσι ακριβώς ειναι...με τα 8.1 μπαλωσαν μερικές  τρύπες αλλά υπάρχουν ακομα πολλές για να μπορέσεις να χαρακτηρίσεις το λειτουργικό ώριμο και ολοκληρωμένο..Ολο αυτό γίνεται χειρότερο αν  σκεφτείς τα εκατομμύρια της Ms...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Oχι, μπορω ομως απο το IM (στα WP8 μπορουσα και απο την συνομιλια που ειχαν οι ms accounts απο οποιαδηποτε συσκευη, τωρα θα γινει ενα παντρεμα για να γινει καλυτερο το skype απο αυτο πυ υπαρχουν στα αλλα λογισμικα)

2. Ναι φαινονται μια χαρα στα Tiles απο οτι θυμαμαι. Και λογικα θα φαινεται και στο action center πιστευω.

 

Επομενες απορειες;

(Μολις τελειωσεις εχω και γω μια λιστα για να μου απαντησεις για πραγματα που δεν μπορει να κανει το android :)  )

Πιο πολλά ΘΑ και από προεκλογική εκστρατεία. Να το κάνεις επάγγελμα,

Να σε ενημερώσω ότι το θέμα είναι τα Blackberry by the way, το android που κολλάει;...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολλά ΘΑ και από προεκλογική εκστρατεία. Να το κάνεις επάγγελμα,

Να σε ενημερώσω ότι το θέμα είναι τα Blackberry by the way, το android που κολλάει;...

Δεν χρησιμοποιω σκαιπ πλεον γιαυτο λεω ΘΑ. 

Δεν πιστευω να εχει android ο φιλος αλλα αν εχει bb του εχω ακομα μεγαλυτερη λιστα με το τι δεν μπορει να κανει το κινητο του σε συγκριση με τα WP

 

 

 

Ουου! Σκληρό αντράκι. Μόλις μαλλιάσεις ξαναγράψε. Απαντάω μόνο σε ενήλικες. (εκτός από κανά δυο εξαιρέσεις)...

Γιατι απαντησες τοτε girl?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έκανες τον κοπο να διαβασεις μερικα post πιο πανω, θα έβλεπες.Αν θες μπορεις να απαντησεις κιολας..ξεκινα εσυ κι εγω θα ρωταω.. :-)

Εκτός από το Skype και τα συνημμένα τίποτα άλλο δε μπορείς να κανείς σε κάποιο άλλο λογισμικό?

Την δυνατότητα να δεχεσε κλήσεις,να φαίνονται οι αναπάντητες του Skype στα live tiles κ.τ.λ.,το μόνο λογισμικό που μπορεί να τα κάνει χωρίς να μπεις καν στην εφαρμογή είναι τα windows 8.x κανένα άλλο!

Κάτι άλλο εκτός από το να στέλνεις συνημμένα στο Skype?Γιατί στο bb δεν υπαρχει καν το Skype!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Oχι, μπορω ομως απο το IM (στα WP8 μπορουσα και απο την συνομιλια που ειχαν οι ms accounts απο οποιαδηποτε συσκευη, τωρα θα γινει ενα παντρεμα για να γινει καλυτερο το skype απο αυτο πυ υπαρχουν στα αλλα λογισμικα)

2. Ναι φαινονται μια χαρα στα Tiles απο οτι θυμαμαι. Και λογικα θα φαινεται και στο action center πιστευω.

 

Επομενες απορειες;

(Μολις τελειωσεις εχω και γω μια λιστα για να μου απαντησεις για πραγματα που δεν μπορει να κανει το android :)  )

1.Δεν γινεται στο skype της  μαμας .Αν  θες  να δεις τι πρωτεραιότητα δίνει στα updates η ms δες το update που δινει τώρα για ios να καταλαβεις...

2.θα λεμε αληθειες είπαμε...ΔΕΝ υπαρεχει ουτε στο live tile ΟΥΤΕ στο notification center...μαλλον δεν το χρησιμιοποιεις πολυ το skype,ε;

Για το mail περιμενω απαντηση.... και παμε παρακατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Δεν γινεται στο skype της  μαμας .Αν  θες  να δεις τι πρωταιρειότητα δίνει στα updates η ms δες το update που δινει τώρα για ios να καταλαβεις...

2.θα λεμε αληθειες είπαμε...ΔΕΝ υπαρεχει ουτε στο live tile ΟΥΤΕ στο notification center...μαλλον δεν το χρησιμιοποιεις πολυ το skype,ε;

Για το mail περιμενω απαντηση.... και παμε παρακατω...

1. Σου απαντησα σχετικα με αυτο μην με κανεις να μπω wpcentral Να σου δειξω τι ειπαν

2.Στο Live tile οσο ειχα σκαιπ μια χαρα υπηρχε.

3. δεν σου απαντησα με το Mail γιατι δεν εχω ιδεα... 

 

παμε παρακατω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρησιμοποιω σκαιπ πλεον γιαυτο λεω ΘΑ. 

Δεν πιστευω να εχει android ο φιλος αλλα αν εχει bb του εχω ακομα μεγαλυτερη λιστα με το τι δεν μπορει να κανει το κινητο του σε συγκριση με τα WP

Εσύ δεν χρησιμοποιείς ότι δεν έχει φτιάξει η Ms, ανήκεις στην μειοψηφία και μπράβο σου που είσαι ολιγαρκής, αλλά σε "αδειάζει" η ίδια η MS, όταν βγάζει αυτά που εσύ θεωρείς άχρηστα και λέρεις γιατί; Γιατί τα ζητάει ο υπόλοιπος κόσμος (εκτός από κανά δυο πορωμένους)

 

Γιατι απαντησες τοτε girl?

girl!!!! ΧαΧαΧαΧΑΧΑ! Γεια σου ρε Τ@τσόπουλε! Είπαμε, θα μαλλιάσεις πρώτα να γίνεις άντρας, θα μάθεις να μιλάς σαν άντρας και μετά.

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Επειδή τελείωσαν τα σχολεία έχεις ορεξούλα, αλλά εγώ έχω δουλεια αύριο, οπότε καλήνυχτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν έκανες τον κοπο να διαβασεις μερικα post πιο πανω, θα έβλεπες.Αν θες μπορεις να απαντησεις κιολας..ξεκινα εσυ κι εγω θα ρωταω.. :-)

Εκτός από το Skype και τα συνημμένα τίποτα άλλο δε μπορείς να κανείς σε κάποιο άλλο λογισμικό?

Την δυνατότητα να δεχεσε κλήσεις,να φαίνονται οι αναπάντητες του Skype στα live tiles κ.τ.λ.,το μόνο λογισμικό που μπορεί να τα κάνει χωρίς να μπεις καν στην εφαρμογή είναι τα windows 8.x κανένα άλλο!

Κάτι άλλο εκτός από το να στέλνεις συνημμένα στο Skype?Γιατί στο bb δεν υπαρχει καν το Skype!

Μπα και γω Γτ τις βλέπω τις αναπάντητες του Skype στο notification bar μου; Ειναι που μονο τα windows το κάνουν ε; Ε ρε βρεγμένη σανίδα..Το πιο άχρηστο λειτουργικό by far όμως και το υποστηρίζεται με σθένος.. Sent from my iPhone using Insomnia
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ δεν χρησιμοποιείς ότι δεν έχει φτιάξει η Ms, ανήκεις στην μειοψηφία και μπράβο σου που είσαι ολιγαρκής, αλλά σε "αδειάζει" η ίδια η MS, όταν βγάζει αυτά που εσύ θεωρείς άχρηστα και λέρεις γιατί; Γιατί τα ζητάει ο υπόλοιπος κόσμος (εκτός από κανά δυο πορωμένους)

girl!!!! ΧαΧαΧαΧΑΧΑ! Γεια σου ρε Τ@τσόπουλε! Είπαμε, θα μαλλιάσεις πρώτα να γίνεις άντρας, θα μάθεις να μιλάς σαν άντρας και μετά.

:-D :-D :-D :-D

Επειδή τελείωσαν τα σχολεία έχεις ορεξούλα, αλλά εγώ έχω δουλεια αύριο, οπότε καλήνυχτα!

Και εγω εχω δουλεια.. απλα αυτο το ονομα μοιαζει με γυναικειο.. αντρας εισαι;

 

 

Σχετικα με το ποστ: Χρησιμοποιω οτι με βολλευει απο οποιαδηποτε εταιρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Σου απαντησα σχετικα με αυτο μην με κανεις να μπω wpcentral Να σου δειξω τι ειπαν

2.Στο Live tile οσο ειχα σκαιπ μια χαρα υπηρχε.

3. δεν σου απαντησα με το Mail γιατι δεν εχω ιδεα... 

 

παμε παρακατω... 

Μονο με photoshop θα εχεις τις αναπαντητες στο Skype ,ΜΟΝΟ τα γραπτα μηνυματα φαινονται, καρατσεκαρισμενο.

Αρα 0/3.

Συνεχιζουμε...

Μπορεις να δημιουργισεις ενα excel αρχειο στο office της μαμας ή μονο να διαβάζεις;

Μπορεις να κατεβασεις ενα .exe αρχειο με τον file manager του ie;

Μπορεις να προσθεσεις πανω απο 4 συντομευσεις στην μπαρα ειδοποιησεων;

Μποερεις να zipaρεις και να στειλεις με mail ενα οποιοδηποτε αρχειο;

Αν θες  απαντας και συνεχιζουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομενες απορειες;

(Μολις τελειωσεις εχω και γω μια λιστα για να μου απαντησεις για πραγματα που δεν μπορει να κανει το android :)  )

 

 

Γιατί να περιμένεις?!?

Πες τα από τώρα. Δίδαξε τους άπιστους. Δώσε πόνο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο με photoshop θα εχεις τις αναπαντητες στο Skype , καρατσεκαρεισμενο.

Αρα 0/3.

Συνεχιζουμε...

Μπορεις να δημιουργισεις ενα excel αρχειο στο office της μαμας ή μονο να διαβάζεις;

Μπορεις να κατεβασεις ενα .exe αρχειο με τον file manager του ie;

Μπορεις να προσθεσεις πανω απο 4 συντομευσεις στην μπαρα ειδοποιησεων;

Μποερεις να zipaρεις και να στειλεις με mail ενα οποιοδηποτε αρχειο;

Αν θες απαντας και συνεχιζουμε...

Ποιο WP είπαμε ότι είχες?

Και εφόσον είχες τόσες απορίες,γιατι δεν έγραψες στα παιδιά εδω:

http://www.insomnia.gr/topic/427664-οι-καλύτερες-εφαρμογές-για-windows-phone/page-15#entry53211304

 

Θα σου έλυναν όλες τις απορειες!;)

 

Υ.Γ.Οχι μόνο να διαβάσεις μπορείς!:P

Βλέπω την εχεις ξεσκίσει την σουίτα της ms στο wp!:lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο με photoshop θα εχεις τις αναπαντητες στο Skype ,ΜΟΝΟ τα γραπτα μηνυματα φαινονται, καρατσεκαρισμενο.

Αρα 0/3.

Συνεχιζουμε...

Μπορεις να δημιουργισεις ενα excel αρχειο στο office της μαμας ή μονο να διαβάζεις;

Μπορεις να κατεβασεις ενα .exe αρχειο με τον file manager του ie;

Μπορεις να προσθεσεις πανω απο 4 συντομευσεις στην μπαρα ειδοποιησεων;

Μποερεις να zipaρεις και να στειλεις με mail ενα οποιοδηποτε αρχειο;

Αν θες  απαντας και συνεχιζουμε...

Δεν εχω ιδεα για κανενα απο αυτα γιατι δεν με εχει απασχολησει κανεναε απο αυτα

 

Γιατί να περιμένεις?!?

Πες τα από τώρα. Δίδαξε τους άπιστους. Δώσε πόνο!

1. Μπορεις να παιζεις κομματι απο το youtube και να το βαλεις ελαχιστοποιηση και παραλληλα να ανοιξεις αλλη εφαρμογη;

2. Εχεις δωρεαν office που να μην θελει subscription στην υπηρεσια?

3. Εχεις δωρεαν προεγατεστημενη πλοηγηση  με turn by turn navigaion που δεν απαιτει data?

4. Εχεις δωρεαν προεγατεστημενους χαρτες που δεν απαιτουν data?

5. Εχει το Google Now τις δυνατοτητες της Cortana? (Αν εχεις BB, εχεις κατι αντιστοιχο που να ειναι απο την bb;  )

 

Ξεκιναω με αυτες.. παω για υπνο λογικα..και απανταω αυριο

Night yo

και 2-3 ετοιμα που ειναι εκτος εφαρμογων και τα βρηκα

 

-Ability to install app and games on SD card.

-Backup of App + Game data to OneDrive if developer enabled 

-Quiet Hours - Disable notifications during pre-selected timeframe 

-Separate volume controls for ringtones/notifications and music/media

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...