Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της BlackBerry παρουσίασε τα Passport και Classic


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Η είδηση ειναι της BB και κάποιοι το πανε σε vs πάλι.. Ε ρε κόλλημα..

Αφήστε για μια φορά το κόσμο να ενημερωθεί χωρίς vs.. Τέλος πάντων να ρωτήσω κάτι που με ενδιαφέρει;

Blackberry q10 ή z10 και γιατι; Ρωτάω για κυρία συσκευή η οποίο θα χρησιμοποιείται πολυ on the go και με πολυ browsing..

Μου αρέσει το full qwerty ειδικά όταν πρόκειται για bb αλλα δε ξερω πλέον ποσο βολεύει σε browsing αφού έχω καιρό να πιάσω στα χέρια μου..

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Προσωπκά έχω το Z10. Ο λόγος που το πήρα είνα ότι χρησιμοποιείται καλύτερα για browsing και multimedia, λόγω οθόνης από το Q10.

Ουσιστικά η επιλογή έχει να κάνει με τη χρήση που θες να κάνεις στο τηλέφωνο. Πολύ γράψιμο και κτρίως δουλειά γραφείου; Q10

Πιο πολύ γενική χρήση και μεγαλύτερη οθόνη; Z10.

Σε κάθε περίπτωση η οθόνη είναι πιο καθαρή από του iphone (περισσότερα ppi).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Καλώς τον!

ΒΒ : flash δεν με νοιάζει πως δουλεύει, αλλά δουλεύει. Σε συμφέρει να το απαξιώνεις, γιατί απλά δεν το έχεις. Αν είχαν και τα WP δεν θα μας τα έγραφες αυτά....

File manager : ΒΕΤΑ, μετά από 4 χρόνια κυκλοφορίας και μάλιστα το προηγούμενο μήνα βγήκε. Μπράβο και συγχαρητήρια για τα ταχύτατα αντανακλαστικά της MS. Μέχρι πριν από 2 μήνες γράφατε ότι δεν τον χρειάζεστε και τώρα το περηφανεύεστε... Κρίμα που η ίδια η MS σας "άδειασε" θεωρώντας ότι τον χρειάζεσται και σας πέταξε στα μούτρα μια ωραιότατη BETA, την οποία παρουσίασε και με περηφάνια.

Το Skype επιτέλους δουλεύει, μπράβο. Βρείτε τα και με το youtube και είστε εντάξει...

Η διαφορά μας είναι ότι είχα στην κατοχή μου WP (έμμεσα μέσω φίλου), ενώ εσυ, που εκφράζεις και άποψη, δεν ήξερες καν τι λειτουργικό έχει το Z10... Οι υπόλοιποι ας λάβουν την "άποψή" σου υπόψη με το βάρος που της αξίζει...

Ναι αλλά εγώ δε θα έχω ποτέ επαφή με bb συσκευή,γιατι ούτε εγώ ούτε κάποιος γνωστος μου θα μπει στην διαδικασια να διαλέξει bb μεταξυ iPhone,android και wp!Οπόταν αναγκαστικά πρέπει να το ψάξω στο internet!:P

Όσο για το YouTube,είναι το μόνο που δε θέλω να έρθει στα wp,γιατι η πρώτη κίνηση θα είναι να απομακρυνθεί η δυνατότητα του download απο όλες τις εφαρμογές YouTube που υπάρχουν τωρα!Είναι απο τα πρώτα πράγματα που θα ζητήσει η google για να μεταφέρει το official app του YouTube στα wp και η ms είναι τοσο βλαμμενη που θα το δεχτεί!

Όσο για το file manager και αν χρειάζεται ή όχι,απλά εγώ ακομη να το κατευασω και δε με βλέπω να το κατευαζω!Οπόταν ΝΑΙ είναι must!;)

 

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το ξερά ότι θα μου πεις το z10.. Αλλα ρε γαμωτο αυτο το qwerty εχει άλλη χάρη.. Τεσπα θα δω τι θα κάνω.. Δύσκολη επιλογή παντως γιατι απο ότι έχω ακούσει γενικότερα πρόκειται για συσκευές εξαιρετικά προσεγμένες..

 

Δε ξερω γιατι και ίσως δε με βολέψει αλλα θέλω qwerty όχι τώρα..... ΧΤΕΣ!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σου κάνω επίθεση, απλά είναι καλό να ακριβολογούμε όταν λέμε κάτι. Η MS δεν κορόϊδεψε τους χρήστες με τα WinRT στα tablet; Δεν τους κοροϊδεύει τόσα χρόνια, όταν λέει ότι οι developers θα ασχοληθούν με το λειτουργικό της, όταν η ίδια δεν ασχολείται, όσο πρέπει; Το BB world έχει περισσότερες εφαρμογές από το Wp store, όσο κι αν φαίνεται απίστευτο (έχει περίπου 235.000 εφαρμογές).

Η blackberry κάνει πολύ γρηγορότερα βήματα σε σχέση με τη MS. Απλά η MS μας ζαλίζει με το κάθε μικρό βηματάκι που κάνει, ενώ η Blackberry δουλεύει και σχεδιάζει το επόμενο.

 

επειδη το πας σε vs για βρες τωρινη ημερομηνια με το πληθος των apps του bb10 store και ms store επειδη ψαχνω και δεν βλεπω κατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το ξερά ότι θα μου πεις το z10.. Αλλα ρε γαμωτο αυτο το qwerty εχει άλλη χάρη.. Τεσπα θα δω τι θα κάνω.. Δύσκολη επιλογή παντως γιατι απο ότι έχω ακούσει γενικότερα πρόκειται για συσκευές εξαιρετικά προσεγμένες..

 

Δε ξερω γιατι και ίσως δε με βολέψει αλλα θέλω qwerty όχι τώρα..... ΧΤΕΣ!!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Εγώ έχω και το Ζ10 και το Ζ30 αλλά περιμένω πως και πως το Classic (αφού δεν πήρα το Q10).. Σαν το qwerty δεν έχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς τον!

ΒΒ : flash δεν με νοιάζει πως δουλεύει, αλλά δουλεύει. Σε συμφέρει να το απαξιώνεις, γιατί απλά δεν το έχεις. Αν είχαν και τα WP δεν θα μας τα έγραφες αυτά....

File manager : ΒΕΤΑ, μετά από 4 χρόνια κυκλοφορίας και μάλιστα το προηγούμενο μήνα βγήκε. Μπράβο και συγχαρητήρια για τα ταχύτατα αντανακλαστικά της MS. Μέχρι πριν από 2 μήνες γράφατε ότι δεν τον χρειάζεστε και τώρα το περηφανεύεστε... Κρίμα που η ίδια η MS σας "άδειασε" θεωρώντας ότι τον χρειάζεσται και σας πέταξε στα μούτρα μια ωραιότατη BETA, την οποία παρουσίασε και με περηφάνια.

Το Skype επιτέλους δουλεύει, μπράβο. Βρείτε τα και με το youtube και είστε εντάξει...

Η διαφορά μας είναι ότι είχα στην κατοχή μου WP (έμμεσα μέσω φίλου), ενώ εσυ, που εκφράζεις και άποψη, δεν ήξερες καν τι λειτουργικό έχει το Z10... Οι υπόλοιποι ας λάβουν την "άποψή" σου υπόψη με το βάρος που της αξίζει...

Όσο για την επιτυχία ενός προϊόντος στην αγορά, να σε ενημερώσω ότι το μεγαλύτερο ποσοστό είναι προώθηση και διαφήμιση κάτι στο οποίο πράγματι η Ms είναι πολύ καλύτερη από τη Blackberry. Τα office και GPS είναι πράγματι σε πολύ καλό επίπεδο στα WP, αλλά το ίδιο ισχύει και με το Docs to go της Blackberry.

Που λεει πως τα WP εχουν file manager beta? Δειξε μου και εμενα σε παρακαλω.

(Α και σχετικα με τον file manager, ειναι απλα Useless για τα WP, το os ειναι αρκετα καλο ωστε να μην χριεαζεται καθολου. Δεν τον χρησιμοποιησα και ουτε προκειται.)

 

Το Skype δουλευε απο το htc μου, εως τα Lumia που εχω τωρα, και ειναι combined με το os Μου ωστε να μην μου τωει την μπαταρια οπως στο android η ios και να μην χρειαζεται να κανω sign in καθε φορα που θελω να το χρησιμοποιησω.

 

Youtube ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ να ερθει ποτε!

Το MyTube ειναι πολυ καλυτερο, ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ, ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ DOWNLOADS, και επισης ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΤΟ BACKGROUND καθως ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΛΛΗ ΕΦΑΡΜΟΓΗ!!!! Καντο αυτο με το official youtube πιτσιρικο;

Αν σε πειραξε ΕΣΕΝΑ το ποσο εκανε η ΜS για να βαλει εναν File manager, τι να πουν και οι android χρηστες που περιμενουν 1 χρονο+ για να παρουν official update? (Ενω η MS εδωσε τα  8.1 με ενα καρο βελτιωσεις, τετοιο update δεν θα δεις σε κανενα αλλο λογισμικο.)

 

Ειναι ωραιο να εισαι anti-MS-boy, ποσο παιζει να σε τσατιζει που το WP ανεβαινει; 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jmirko15

Πες μου κάτι.. Το Classic θα εχει optical trackpad??? αν ναι ποτε βγαίνει?

Σε παρακαλώ πες μου συντομα...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Σορρυ το μαμωiPhone δε μου βάζει όλη την είδηση.. Νοέμβρης παει πολυ δυστυχώς.. Πάω για q10..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jmirko15

Πες μου κάτι.. Το Classic θα εχει optical trackpad??? αν ναι ποτε βγαίνει?

Σε παρακαλώ πες μου συντομα...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Σορρυ το μαμωiPhone δε μου βάζει όλη την είδηση.. Νοέμβρης παει πολυ δυστυχώς.. Πάω για q10..

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Εγώ με το trackpad ψήθηκα :P

 

Να δες και αυτό να πάρεις μια ιδέα ακόμα:

279438d1403365089t-dimensions-classic-cr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το πας σε vs για βρες τωρινη ημερομηνια με το πληθος των apps του bb10 store και ms store επειδη ψαχνω και δεν βλεπω κατι

Οσες και να εχει το blackbery world προσθεσε και το 90% απο το google play.  Κερδιζω;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσες και να εχει το blackbery world προσθεσε και το 90% απο το google play.  Κερδιζω;

Current number of Android apps in the market: 1.266.139

η ΒΒ εκανε συνεργασια με την αμαζον για 240.000 εφαρμογες.

αρα ουτε το 50% δεν εχεις απο android.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά.. Θα πάω όμως για το q10. Με το iPhone να δω τι θα κάνω που με βολεύει απίστευτα αλλα μου λείπει το bb τόσο που θα το προσπαθήσω!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Current number of Android apps in the market: 1.266.139

η ΒΒ εκανε συνεργασια με την αμαζον για 240.000 εφαρμογες.

αρα ουτε το 50% δεν εχεις απο android.

 

Ποσα βαζεις στοιχημα; Εδω και 6 μηνες εχω τη δυνατοτητα να κανω εγκατασταση android εφαρμογες. Θες και screenshot απο τις ελληνικες εφαρμογες του google play εγκατεστημενες σε ενα Ζ10; Μπορω να βαλω οποιο μαρκετ θελω. Ειχα και του amazon. Απλα τωρα η συνεργασια θα δωσει καλυτερη συμβατοτητα και τις υπηρεσιες μουσικης και ταινιων απο την amazon.

Αυτη τη στιγμη το BBOS ειναι το πιο ευελικτο λειτουργικο.

Και για να μην το ζοριζουμε γιατι θα αρχισουνε οι wp να λενε παπατζιλικια παλι οριστε screenshot μεσα απο το web google play

th_googleplay_zps6edf3f7d.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσα βαζεις στοιχημα; Εδω και 6 μηνες εχω τη δυνατοτητα να κανω εγκατασταση android εφαρμογες. Θες και screenshot απο τις ελληνικες εφαρμογες του google play εγκατεστημενες σε ενα Ζ10; Μπορω να βαλω οποιο μαρκετ θελω. Ειχα και του amazon. Απλα τωρα η συνεργασια θα δωσει καλυτερη συμβατοτητα και τις υπηρεσιες μουσικης και ταινιων απο την amazon.

Αυτη τη στιγμη το BBOS ειναι το πιο ευελικτο λειτουργικο.

Και για να μην το ζοριζουμε γιατι θα αρχισουνε οι wp να λενε παπατζιλικια παλι οριστε screenshot μεσα απο το web google play

th_googleplay_zps6edf3f7d.png

Δεν διαφωνω οτι δεν μπορεις. Το εχω δει με τα ματια μου.

Απλα αυτο με τις 240.000 εφαρμογες απο αμαζον δεν πολυ κλαταλαβαινω.

 

Δηλαδη εσυ τωρα οποια νεα εφαρμογη αντροιντ βγει την εχεις και εσυ; αν ναι; τι εγινε με την αμαζον.

 

help me bro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν διαφωνω οτι δεν μπορεις. Το εχω δει με τα ματια μου.

Απλα αυτο με τις 240.000 εφαρμογες απο αμαζον δεν πολυ κλαταλαβαινω.

 

Δηλαδη εσυ τωρα οποια νεα εφαρμογη αντροιντ βγει την εχεις και εσυ; αν ναι; τι εγινε με την αμαζον.

 

help me bro

Μη παραμυθιαζεσαι!

https://chrome.google.com/webstore/detail/bb10-playbook-app-manager/kmbaalodpmjjhpobkgljnelbpblnikkp#detail/bb10-playbook-app-manager/kmbaalodpmjjhpobkgljnelbpblnikkp

 

 

Παλι με emulation τα τρέχουν και είναι και αυτό κάποιο plugin που τους κάνει να νιώθουν σαν να είναι στο κόσμο του android.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...