Προς το περιεχόμενο

Ο CEO της BlackBerry παρουσίασε τα Passport και Classic


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μόλις μεγαλώσεις έλα να το ξανασυζητήσουμε.

 

 

Σε "εξαπάτησε" μάλιστα. Από ότι θυμάμαι, ο παλιός CEO, είχε πει ότι μάλλον θα έβγαινε το ΒΒ10 και για το PlayBook το οποίο τράβηξε πίσω μετά από λίγο.

 

Μάλλον για να σε εκνευρίζει. Μέχρι και κερδοφορία είχε το τελευταίο διάστημα.

 

 

 

Όσο για τις εφαρμογές καθόμαστε και λέμε τα ίδια πράγματα. Εκτός από το δικό της market μπορείς εδώ και πόσο καιρό να περάσεις και τις πατατούλες τ ανδροιδ τα οποία τρέχουν μια χαρά.

 

εγω δεν ζητησα ποτε εφαρμογες για αυτο και εχω windows phone αλλα η κατασταση με τα blackberry ειναι τραγικη

και ναι με εξαπατησε διοτι μου ειπε και οτι θα το playbook θα παει στο bb10 στο οποιο υπηρχε και το skype ενω στο playbook (παιζει δεν ξερω σιγουρα) μεχρι σημερα δεν εχει skype 

τι τρομερη εταιρεια.σου εβγαλε μια συσκευη με μπροστινη καμερα για να τραβας selfies

ε δεν ειμαστε σοβαροι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μεγαλώσεις έλα να το ξανασυζητήσουμε.

 

αν γουστάρεις την blackberry τόσο που την έχεις βάλει και φώτο προφίλ μαγκιά σου αλλά το ότι έχει πατώσει δεν αλλάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύχομαι τα καλύτερα στην προσπάθεια ανάκαμψης της γιατι το αξίζει.. Η ποιότητα των συσκευών της ειναι απαράμιλλη και εφάμιλλη με της apple και μπράβο της γιατι πολλοί άλλοι που υποτίθεται πως πουλάνε premium προϊόντα καταλήγουν να κατασκευάζουν ανακύκλωσιμους κουβαδες..

 

Ναι ίσως δεν ειναι ιδανική λύση όσον αφορά το οικοσύστημα αλλα ξανα έπαιρνα BB με κλειστά ματια..

Ειναι ρε φίλε πολυ ωραίες συσκευές και μονο όταν κάτι μου αρέσει πολυ το αγοράζω γιατι αλλιώς βαριέμαι εύκολα.. Προσωπικά δηλαδή..

 

Άλλη μια εταιρεία που κατασκευάζει hardware και software και αξίζει σίγουρα να ξαναβρεί τη θέση της εκεί έξω!!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν ζητησα ποτε εφαρμογες για αυτο και εχω windows phone αλλα η κατασταση με τα blackberry ειναι τραγικη

και ναι με εξαπατησε διοτι μου ειπε και οτι θα το playbook θα παει στο bb10 στο οποιο υπηρχε και το skype ενω στο playbook (παιζει δεν ξερω σιγουρα) μεχρι σημερα δεν εχει skype 

τι τρομερη εταιρεια.σου εβγαλε μια συσκευη με μπροστινη καμερα για να τραβας selfies

ε δεν ειμαστε σοβαροι

Εδώ δεν έχεi τα βασικά. Ποιές εφαρμογές να ζητήσεις; Αυτό έλειψε να ζητούσες και εφαρμογές με WP...

Σου έβγαλε flash, file manager, BBM κ.α. που τα WP σου δεν έβγαλαν ή είναι BETA και όλα αυτά μετρώντας 2 χρόνια λιγότερα στην αγορά (ΒΒ 10 το 2012 σε σχέση με WP το 2010)... Και ξέρεις γιατί; Γιατί δεν είναι BETA λειτουργικό, όπως τα WP.

Αν δεν είχαν το σήμα της MS ούτε να τα φτύσεις δε θα ήθελες. Δεν είναι επίσης τυχαίο που 4 χρόνια στην αγορά και ακόμα δεν έχουν καταφέρει να πείσουν αρκετούς με τόση διαφήμιση και ένα κολοσό από πίσω να τα χρηματοδοτεί.

Προσωπικά περιμένω το BB classic, φαινεται πάρα πολύ ωραίο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν έχεi τα βασικά. Ποιές εφαρμογές να ζητήσεις; Αυτό έλειψε να ζητούσες και εφαρμογές με WP...

Σου έβγαλε flash, file manager, BBM κ.α. που τα WP σου δεν έβγαλαν ή είναι BETA και όλα αυτά μετρώντας 2 χρόνια λιγότερα στην αγορά (ΒΒ 10 το 2012 σε σχέση με WP το 2010)... Και ξέρεις γιατί; Γιατί δεν είναι BETA λειτουργικό, όπως τα WP.

Αν δεν είχαν το σήμα της MS ούτε να τα φτύσεις δε θα ήθελες. Δεν είναι επίσης τυχαίο που 4 χρόνια στην αγορά και ακόμα δεν έχουν καταφέρει να πείσουν αρκετούς με τόση διαφήμιση και ένα κολοσό από πίσω να τα χρηματοδοτεί.

Προσωπικά περιμένω το BB classic, φαινεται πάρα πολύ ωραίο.

δεν τα αμφισβητω αυτα που λες φιλε αλλα η τεραστια διαφορα ειναι οτι η MS αν και αργα κανει βηματα μπροστα σε αντιθεση με την blackberry.τωρα το οτι μου κανεις επιθεση για τα wp ενω μιλαμε για τα blackberry, αυτο δεν μπορω να το καταλαβω αλλα τεσπα

εγω προσωπικα πιστευω οτι αυτη η εταιρεια δεν θα ανακαμψει διοτι πολυ απλα δεν εχει κατι αλλο να δωσει

και οπως ξαναειπα, οταν πουλας τις εφαρμογες σου(bbm) τοτε ειναι τελειωμενη υποθεση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ πλατυ, μιρκη αναλογικα οθονη με το μεγεθος του, φυσικο πληκτρολογιο που πιανει τσαμπα χωρο και ειδικα αν εχεις μεγαλο χερι αχρηστο...λειτουργικο bb και πιθανοτατα τιμη στο θεο...

 

οκ :P

Είμαι σίγουρος ότι ο ασιάτης της φωτογραφίας έχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ χέρια, γιατί δε φαίνεται να αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα.

Μπορείς να μου πεις αναφέρεις 1 οθόνη αυτού του μεγέθους (4,5", άσε τις 3,5", αυτές είναι πολύ μπροστά...) στη αγορά με καλύτερη ανάλυση από αυτή (1440X1440) και θα πω ότι έχεις δίκιο.

Τιμή στο Θεό... Μάλιστα Q5=195€, Q10=319€, Ζ10=215€ και Z30=500€. Εκτός από το Ζ30, προσωπικά, δε βλέπω τιμές στο Θεό, τώρα, αν έχεις κάποιες πληροφορίες, που δεν αναφέρονται στο άρθρο και έιναι από έγκυρη πηγή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τα αμφισβητω αυτα που λες φιλε αλλα η τεραστια διαφορα ειναι οτι η MS αν και αργα κανει βηματα μπροστα σε αντιθεση με την blackberry.τωρα το οτι μου κανεις επιθεση για τα wp ενω μιλαμε για τα blackberry, αυτο δεν μπορω να το καταλαβω αλλα τεσπα

εγω προσωπικα πιστευω οτι αυτη η εταιρεια δεν θα ανακαμψει διοτι πολυ απλα δεν εχει κατι αλλο να δωσει

και οπως ξαναειπα, οταν πουλας τις εφαρμογες σου(bbm) τοτε ειναι τελειωμενη υποθεση

Δε σου κάνω επίθεση, απλά είναι καλό να ακριβολογούμε όταν λέμε κάτι. Η MS δεν κορόϊδεψε τους χρήστες με τα WinRT στα tablet; Δεν τους κοροϊδεύει τόσα χρόνια, όταν λέει ότι οι developers θα ασχοληθούν με το λειτουργικό της, όταν η ίδια δεν ασχολείται, όσο πρέπει; Το BB world έχει περισσότερες εφαρμογές από το Wp store, όσο κι αν φαίνεται απίστευτο (έχει περίπου 235.000 εφαρμογές).

Η blackberry κάνει πολύ γρηγορότερα βήματα σε σχέση με τη MS. Απλά η MS μας ζαλίζει με το κάθε μικρό βηματάκι που κάνει, ενώ η Blackberry δουλεύει και σχεδιάζει το επόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως πολλοι δεν ξερετε οτι μπαινουν και εφαρμογες android πλεον στα ΒΒ! Για μενα ειναι καθαρα θεμα τιμης πως θα πανε! Ισως με αυτα τα καινουργια να πεσουν οι τιμες στα Q5, Q10 που ειναι μια χαρα τηλεφωνα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Εδώ δεν έχεi τα βασικά. Ποιές εφαρμογές να ζητήσεις; Αυτό έλειψε να ζητούσες και εφαρμογές με WP...

Σου έβγαλε flash, file manager, BBM κ.α. που τα WP σου δεν έβγαλαν ή είναι BETA και όλα αυτά μετρώντας 2 χρόνια λιγότερα στην αγορά (ΒΒ 10 το 2012 σε σχέση με WP το 2010)... Και ξέρεις γιατί; Γιατί δεν είναι BETA λειτουργικό, όπως τα WP.

Αν δεν είχαν το σήμα της MS ούτε να τα φτύσεις δε θα ήθελες. Δεν είναι επίσης τυχαίο που 4 χρόνια στην αγορά και ακόμα δεν έχουν καταφέρει να πείσουν αρκετούς με τόση διαφήμιση και ένα κολοσό από πίσω να τα χρηματοδοτεί.

Προσωπικά περιμένω το BB classic, φαινεται πάρα πολύ ωραίο.

Πιο beta από τα bb δεν νομίζω να υπαρχει.Εδω δεν αποφάσισαν ακομη τι λογισμικό θα τρέχουν τα playbooks και συ μιλάς για beta!

Για το flash player που δε παίρνει αναβάθμιση από την adobe,αλλά πατσιαρισματα από την bb,δε θα το συζητισω,το έχουμε ξεσκίσει το θέμα.

Πες μας τι άλλο έχει το bb os που δεν έχουν τα wp?

Γιατί file manager έχουν,δωρεαν office έχουν,δωρεαν απο του καλύτερους offline navi. έχουν,Skype έχουν και αλλά πολλά που δεν εχεις και αυτοί τα έχουν.

 

Άντε να δούμε ποτέ θα σαρώσει την αγορά,γιατι μόνο κατω πάει,ούτε καν να μεινει σταθερό για ένα χρονικό διάστημα!

 

Επεξ/σία από ektor7
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα που ειχα το blackberry q10 ειχα μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος.. αλλα η οθονη του δεν με βολευε ηταν αρκετα μικρη.. το λειτουργικο ηταν απιστευτο.. πραγματικα πολυ ανωτερο απο ιος και android εκ των οποιων εχω περασει.. ως χρηστης iphone 5 samsung s2 s3 xperia z.... οι εφαρμογες οντως ειναι αρκετα περιορισμενες αλλα προσωπικα δεν με απασχολουσαν ποτε... δεν θα πηγαινα παλι σε τετραγωνη οθονη καθως δεν βολευει για προβολη βιντεο.. δεν θα πηγαινα για κανενα απο τα δυο μοντελα.. σιγουρα ομως σκεφτομαι το φοβερο blackberry z30 καποια στιγμη στο μελλον.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο beta από τα bb δεν νομίζω να υπαρχει.Εδω δεν αποφάσισαν ακομη τι λογισμικό θα τρέχουν τα playbooks και συ μιλάς για beta!

Για το flash player που δε παίρνει αναβάθμιση από την adobe,αλλά πατσιαρισματα από την bb,δε θα το συζητισω,το έχουμε ξεσκίσει το θέμα.

Πες μας τι άλλο έχει το bb os που δεν έχουν τα wp?

Γιατί file manager έχουν,δωρεαν office έχουν,δωρεαν απο του καλύτερους offline navi. έχουν,Skype έχουν και αλλά πολλά που δεν εχεις και αυτοί τα έχουν.

 

Άντε να δούμε ποτέ θα σαρώσει την αγορά,γιατι μόνο κατω πάει,ούτε καν να μεινει σταθερό για ένα χρονικό διάστημα!

Καλώς τον!

ΒΒ : flash δεν με νοιάζει πως δουλεύει, αλλά δουλεύει. Σε συμφέρει να το απαξιώνεις, γιατί απλά δεν το έχεις. Αν είχαν και τα WP δεν θα μας τα έγραφες αυτά....

File manager : ΒΕΤΑ, μετά από 4 χρόνια κυκλοφορίας και μάλιστα το προηγούμενο μήνα βγήκε. Μπράβο και συγχαρητήρια για τα ταχύτατα αντανακλαστικά της MS. Μέχρι πριν από 2 μήνες γράφατε ότι δεν τον χρειάζεστε και τώρα το περηφανεύεστε... Κρίμα που η ίδια η MS σας "άδειασε" θεωρώντας ότι τον χρειάζεσται και σας πέταξε στα μούτρα μια ωραιότατη BETA, την οποία παρουσίασε και με περηφάνια.

Το Skype επιτέλους δουλεύει, μπράβο. Βρείτε τα και με το youtube και είστε εντάξει...

Η διαφορά μας είναι ότι είχα στην κατοχή μου WP (έμμεσα μέσω φίλου), ενώ εσυ, που εκφράζεις και άποψη, δεν ήξερες καν τι λειτουργικό έχει το Z10... Οι υπόλοιποι ας λάβουν την "άποψή" σου υπόψη με το βάρος που της αξίζει...

Όσο για την επιτυχία ενός προϊόντος στην αγορά, να σε ενημερώσω ότι το μεγαλύτερο ποσοστό είναι προώθηση και διαφήμιση κάτι στο οποίο πράγματι η Ms είναι πολύ καλύτερη από τη Blackberry. Τα office και GPS είναι πράγματι σε πολύ καλό επίπεδο στα WP, αλλά το ίδιο ισχύει και με το Docs to go της Blackberry.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα που ειχα το blackberry q10 ειχα μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος.. αλλα η οθονη του δεν με βολευε ηταν αρκετα μικρη.. το λειτουργικο ηταν απιστευτο.. πραγματικα πολυ ανωτερο απο ιος και android εκ των οποιων εχω περασει.. ως χρηστης iphone 5 samsung s2 s3 xperia z.... οι εφαρμογες οντως ειναι αρκετα περιορισμενες αλλα προσωπικα δεν με απασχολουσαν ποτε... δεν θα πηγαινα παλι σε τετραγωνη οθονη καθως δεν βολευει για προβολη βιντεο.. δεν θα πηγαινα για κανενα απο τα δυο μοντελα.. σιγουρα ομως σκεφτομαι το φοβερο blackberry z30 καποια στιγμη στο μελλον.. 

Αποκλείται WP να πάρεις! Είναι κλάσης ανώτερα! Άσε που για να γράφεις κάτι τέτοιο είσαι fan και τρολλάρεις... :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η είδηση ειναι της BB και κάποιοι το πανε σε vs πάλι.. Ε ρε κόλλημα..

Αφήστε για μια φορά το κόσμο να ενημερωθεί χωρίς vs.. Τέλος πάντων να ρωτήσω κάτι που με ενδιαφέρει;

Blackberry q10 ή z10 και γιατι; Ρωτάω για κυρία συσκευή η οποίο θα χρησιμοποιείται πολυ on the go και με πολυ browsing..

Μου αρέσει το full qwerty ειδικά όταν πρόκειται για bb αλλα δε ξερω πλέον ποσο βολεύει σε browsing αφού έχω καιρό να πιάσω στα χέρια μου..

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...