Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν παω με ταξι απο κεντρο για νεα φιλαδελφεια-αγ.αναργυρους ξέρει κανεις,τι κινηση παιζει σημερα προς τα εκει?

θα δωσω καμια περιουσια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας μου θυμίσει κάποιος σας παρακαλώ, τι ισχύει για πτήση με Easyjet?

 

Με το εισιτήριο, δικαιούμαι 1 βαλίτσα έως 20 κιλά και 1 χειραποσκευή;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου θυμίσει κάποιος σας παρακαλώ, τι ισχύει για πτήση με Easyjet?

 

Με το εισιτήριο, δικαιούμαι 1 βαλίτσα έως 20 κιλά και 1 χειραποσκευή;;

Βαλίτσα έως 14 κιλά νομίζω, αλλά δεν είμαι σίγουρος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα ένα δέμα από εξωτερικό. Σήμερα έφτασε Ελλάδα με DHL. Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει απ'όσο νομίζω τηλέφωνο ή mail για να επικοινωνήσει η DHL μαζί μου. Πριν λίγο είχα στο Track and Trace της DHL το παρακάτω:

 

 

The shipment could not be delivered since the recipient was not present and is being stored. The recipient has been informed.

 

Προφανώς θα πάρω αύριο το πρωί στην DHL να κανονίσω τι θα γίνει με τη παράδοση.

 

Από την άλλη, με τι συνεργάζεται η DHL; Έχει δικά της αυτοκίνητα για επαρχία; Ή ΕΛΤΑ; Αλλά ΕΛΤΑ τέτοια ώρα; Μήπως παίζει καμία Γενική Ταχυδρομική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρήγγειλα ένα δέμα από εξωτερικό. Σήμερα έφτασε Ελλάδα με DHL. Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει απ'όσο νομίζω τηλέφωνο ή mail για να επικοινωνήσει η DHL μαζί μου. Πριν λίγο είχα στο Track and Trace της DHL το παρακάτω:

 

 

 

Προφανώς θα πάρω αύριο το πρωί στην DHL να κανονίσω τι θα γίνει με τη παράδοση.

 

Από την άλλη, με τι συνεργάζεται η DHL; Έχει δικά της αυτοκίνητα για επαρχία; Ή ΕΛΤΑ; Αλλά ΕΛΤΑ τέτοια ώρα; Μήπως παίζει καμία Γενική Ταχυδρομική;

Κι εμένα μου το λέει αυτό συχνά. Απλά πας στο ταχυδρομείο και το παίρνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου το λέει αυτό συχνά. Απλά πας στο ταχυδρομείο και το παίρνεις. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Αν όντως είναι εδώ πάντως, μου έκανε μεγάλη εντύπωση σε πόση ώρα το έφεραν. Το πρωί ήταν Ελλάδα και  μέσα σε 5 ώρες είχε φτάσει στη πόλη μου. Ελπίζω να ισχύουν αυτά και να μην είναι ακόμα σε καμιά Αθήνα και ψάχνομαι άδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

 

Αν όντως είναι εδώ πάντως, μου έκανε μεγάλη εντύπωση σε πόση ώρα το έφεραν. Το πρωί ήταν Ελλάδα και  μέσα σε 5 ώρες είχε φτάσει στη πόλη μου. Ελπίζω να ισχύουν αυτά και να μην είναι ακόμα σε καμιά Αθήνα και ψάχνομαι άδικα.

Εγώ για καλό και για κακό θα έπαιρνα πρώτα τηλέφωνο στο ταχυδρομείο να ρωτήσω εάν έχω κάνα δέμα και μετά θα πήγαινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για καλό και για κακό θα έπαιρνα πρώτα τηλέφωνο στο ταχυδρομείο να ρωτήσω εάν έχω κάνα δέμα και μετά θα πήγαινα.

Ε, εντάξει. Σε μικρή πόλη είμαι οπότε καλύτερα να πάω από εκεί διότι έχω βιώσει πολλά περίεργα με τους συγκεκριμένους υπαλλήλους που εργάζονται εκεί.

 

Και πάλι σε ευχαριστώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου θυμίσει κάποιος σας παρακαλώ, τι ισχύει για πτήση με Easyjet?

 

Με το εισιτήριο, δικαιούμαι 1 βαλίτσα έως 20 κιλά και 1 χειραποσκευή;;

Δικαιουσαι μονο μια χειραποσκευη , η βαλιτσα χρεωνεται εξτρα.

40 πηγαινελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου θυμίσει κάποιος σας παρακαλώ, τι ισχύει για πτήση με Easyjet?

 

Με το εισιτήριο, δικαιούμαι 1 βαλίτσα έως 20 κιλά και 1 χειραποσκευή;;

 

Μπορεί να σου το θυμίσει η ίδια η Easyjet με λίγο ψάξιμο.

 

http://easyjet.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4049

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται κάποιο εκ των Google Drive, SkyDrive, Dropbox να χρησιμοποιηθεί σαν απομακρυσμένος δίσκος; Να τον κάνεις mount αλλά να μην κατεβάζει τα αρχεία τοπικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αν θέλω να βγάλω κάρτα σε δανειστική βιβλιοθήκη θέλουν λογαριασμό τηλεφώνου? 

 

Διότι ο λογαριασμός τηλεφώνου - στο όνομά σου προφανώς - πιστοποιεί κατά κάποιο τρόπο το που μένεις και τους εξασφαλίζει ως ένα σημείο, ότι τα «δανεικά» βιβλία, δε θα είναι και «αγύριστα»...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διότι ο λογαριασμός τηλεφώνου - στο όνομά σου προφανώς - πιστοποιεί κατά κάποιο τρόπο το που μένεις και τους εξασφαλίζει ως ένα σημείο, ότι τα «δανεικά» βιβλία, δε θα είναι και «αγύριστα»...

 

Αυτό σκέφτηκα και 'γω και πήρα έναν λογαριασμό της ΔΕΗ μαζί μου, αντί για ΟΤΕ, και μου ζήτησε να του πάω έναν του ΟΤΕ την επόμενη φορά.  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...