Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμενω ενα πακετο την τριτη απο Ελτα. Το προβλημα ειναι οτι οταν φτανει ενα πακετο μου στελνουν ειδοποιητηριο τη μερα που φτανει για να το παραλαβω την επομενη. Πως μπορω να το παρω τη μερα που φτανει;

 

Με το που σου έρθει το ειδοποιητήριο πας στο κέντρο διανομής (όχι το ταχυδρομείο) και ρωτάς αν επέστρεψε ο ταχυδρόμος με το δέμα. Θα σου πουν τι ώρα επιστρέφει και θα πας να το πάρεις εκείνη την ώρα πριν παέι στο ταχυδρομείο.

 

Εχω μια καφετερια για γαλλικο και εχει ραγισει ενα μερος της κανατας που μπαινει ο καφες, στο κατω μερος εκει που τελειωνει η χειρολαβη. Δεν εχει σπασει, απλα εχει ραγισει απο μεσα, με αποτελεσμα να χινεται καφες εξω σιγα σιγα. Υπαρχει καποιος τροπος να το διορθωσω και να μην αναγκαστω να αγορασω καινουργια? Ενα απλο ραγισμα ειναι που ομως περναει το υγρο. Δοκιμασα με ζιλοτειπ ( :P) αλλα δεν εκανε δουλεια. Σκεφτομαι με κολλα αμα γινεται. Εχετε να προτινεται εσεις κατι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,

 

Θα ήθελα οποιος γνωρίζει να μου δώσει οδηγίες για το πως(ποια ΜΜΜ θα επιλεξω και αν συμφερει απο αποψη ωρας) για να πάω απο το περιστέρι προς Αχαρνες. Η οδός συγκεκριμένα που ψαχνω είναι ασπασιας πιτσιλου. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει πως αρκετοι  αντι για να βαζουν τα λεφτα τους σε λογαριασμους στην Ελβετια,τα μετατρεπουν σε χαρτονομισματα των 1000φραγκων και τα βαζουν σε θυριδες τραπεζων της Ελβετιας .Ξερει κανεις την διαδικασια και που μπορω να βρω περισσοτερες πληροφοριες περι του θεματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που στις 31 του μηνός θέλω να φύγω να πάρω το τρένο και έχει 24ωρη απεργία των ΜΜΜ πώς θα πάω στον σταθμό των τρένων;;;πρέπει οπωσδήποτε να φύγω τότε.μόνο ταξί;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Είχα πάρει στην κοπελιά μου αυτά τα παπούτσια

 

http://images.footlo...&hei=300&qlt=80

http://www.firsttoth...pg&MatrixType=2

 

 

το μοντέλο είναι nike relentless 2, γυναικεία, 41 νούμερο. Σε αυτό το χρώμα (γαλάζιο με πρασινό σαν φωσφοριζέ, μάλλον το Blue Glow/Metallic Silver είναι). Μας ανοίξαν το αυτοκίνητο και μεταξύ άλλων ήταν και τα παπούτσια.

 

Δε μπορώ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ να τα βρω στο internet. Ρώτησα και στο μαγαζί που τα πήρα, δεν υπάρχουν λέει.

 

Που να ψάξω; Κοίταξα ebay, eastbay, footlocker, amazon, google τίποτα.

Που να ρωτήσω αλλού; Να πάω κάπου στην Αθήνα (Κόρινθο είμαι διατίθεμαι να ανέβω για αυτό το λόγο) να ρωτήσω / ψάξω;

Θέλω αυτά και σε αυτό το χρώμα συγκεκριμένα!

 

Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

 

http://www.firsttothefinish.com/view_images2.asp?GroupCode=512083-400&ic=7OP-NKE-6.5&eq=fw_512083400&img=512083-400_top.jpg&MatrixType=2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που στις 31 του μηνός θέλω να φύγω να πάρω το τρένο και έχει 24ωρη απεργία των ΜΜΜ πώς θα πάω στον σταθμό των τρένων;;;πρέπει οπωσδήποτε να φύγω τότε.μόνο ταξί;;;

πού μένεις; 

γιατί μπορείς να πάρεις τα περτικαλί λεωφορεία (ΚΤΕΛ που κάνουν τέρμα στο πεδίον άρεως) και να πας μέχρι ένα σημείο και μετά ή ταξί ή πόδια :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει πως αρκετοι  αντι για να βαζουν τα λεφτα τους σε λογαριασμους στην Ελβετια,τα μετατρεπουν σε χαρτονομισματα των 1000φραγκων και τα βαζουν σε θυριδες τραπεζων της Ελβετιας .Ξερει κανεις την διαδικασια και που μπορω να βρω περισσοτερες πληροφοριες περι του θεματος?

 

Σε κάποια τράπεζα ίσως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα!

Μένω αθήνα και θέλω να στείλω σετ ντραμς σε μία περιοχή στην θεσσαλονίκη.

μπορείται να μου πείτε εναν τρόπο και πόσο περιπου θα μου κοστήσει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει πως αρκετοι  αντι για να βαζουν τα λεφτα τους σε λογαριασμους στην Ελβετια,τα μετατρεπουν σε χαρτονομισματα των 1000φραγκων και τα βαζουν σε θυριδες τραπεζων της Ελβετιας .Ξερει κανεις την διαδικασια και που μπορω να βρω περισσοτερες πληροφοριες περι του θεματος?

και γιατι να μην τα κανεις 500ευρα και να τα βαλεις θυριδα αμα δε θες να τα εχεις σε λογαριασμο σε Ελληνικη τραπεζα?

φοβασε για το ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...