Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φημολογείται ότι το συγκεκριμένο τραγούδι το έγραψε ο Jager αφού τους έπιασε η τότε του γκόμενα με τον Bowie στο κρεβάτι.... για το ξεκάρφωμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φημολογείται ότι το συγκεκριμένο τραγούδι το έγραψε ο Jager αφού τους έπιασε η τότε του γκόμενα με τον Bowie στο κρεβάτι.... για το ξεκάρφωμα. 

όρεξη που την έχει ο κόσμος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο αντεχει η ντοματοσουπα(συμπυκνομενος πολτος ντοματας+γαλα) στο ψυγειο?Να την φαω αυριο βραδυ ή παιζει να με παει τσιλιο?

 

Στον z'butso σας αμα παθω καμια γαστρεντεριτιδα ε?Τομαρια,ε,Τομαρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aχαχα,παιζει πολυ ρε αυτο εδω.campbells ντοματοσουπα το βραζεις με γαλα να γινει ομοιογενες και τα σπαει.Πειναω,παω να το φαω,ελπιζω να μην χεζοβολαω σαν τρελος σε καμια ωρα.

 

ps:εδω δεν παιζει βασιλοπουλας.walmart και αγιος ο θεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@linkinp

Αν μπορείς ανοίγεις το τοματοπολτό και αν έχει χαλάσει θα φανεί γιατί θα έχει πιάσει κάτι σαν πρασινωπούς μύκητες από πάνω

Tip: Για να διατηρείται περισσότερο μπορείς να ρίχνεις λίγο λάδι από πάνω.

 

edit: Τοματόσουπα είπες, όχι τοματοπολτός. Άκυρο

 

Φημολογείται ότι το συγκεκριμένο τραγούδι το έγραψε ο Jager αφού τους έπιασε η τότε του γκόμενα με τον Bowie στο κρεβάτι.... για το ξεκάρφωμα. 

Lol ρε! Εννοείς τον έπιασε με την Angie  :-D

Η αλήθεια (κατά τον Κιθ) είναι πως Άντζυ είναι η ηρωίνη

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Lol ρε! Εννοείς τον έπιασε με την Angie  :-D

Η αλήθεια (κατά τον Κιθ) είναι πως Άντζυ είναι η ηρωίνη

Α λέω κι εγώ,,, τους έπιασε η Angie, με τον Βowie, κάθισε μετά έγραψε τραγούδι για την Αngie, επειδή πηδιώταν με τον Bowie κι έγινε και μεγάλη επιτυχία, αλλά αυτός τον μόνο που τον ένοιαζε ήταν να ρίξει στάχτη στα μάτια της Angie...

 

Γι'αυτό κι εγώ λέω.. ρε όρεξη που την έχει ο κόσμος.. μπράβο!

 

Κάτι άλλο, μου χει ανάψει λαμπάκι στο αυτοκίνητο, κοίταξα το προσπέκτους και λέει το εξής

"Warning light for low engine oil pressure, ABS, airbag, brake hydraulics, brake pad wear and handbrake applied"

 

Ξέρω αγγλικά και καταλαβαίνω τι λέει, αλλά θα θελα να μου πείτε εσείς οι άντρες που στε και πιο εξοικειωμένοι με την ορολογία του αυτοκινήτου περί τίνος ακριβώς πρόκειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ένα λαμπάκι για όλα αυτά τα θέματα; Απίθανο μου φαίνεται. Ποιο από όλα είναι, να δεις το αντίστοιχο θέμα. Μπας και πήγες να ξεκινήσεις χωρίς να έχεις πλήρως κατεβασμένο το χειρόφρενο, λ.χ. (τελευταία περίπτωση).

 

Δες τι γράφει το εγχειρίδιο του αυτοκινήτου σου και κάνε μια ερώτηση στη σχετική ενότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες την έκανε τη ζημιά το χειρόφρενο ε???

 

γαμώ το, πήγα κανένα χιλιόμετρο με το χειρόφρενο τραβηγμένο. Λες να μου κανε ζημιά;

 

το βρήκα,,, πούσου γαλλία.. if the lamp comes on during a journey, renew the brake linings immediately...

 

τί σημαίνει Linings?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WIKI:

Brake linings are the consumable surfaces in brake systems, such as drum brakes and disc brakes used in transport vehicles.

[...]Brake linings are composed of a relatively soft but tough and heat-resistant material with a high coefficient of dynamic friction (and ideally an identical coefficient of static friction) typically mounted to a solid metal backing using high-temperature adhesives or rivets....

 

[...] When the lining is worn out, the backing or rivets will contact the rotors or drums during braking, often causing damage requiring remachining or replacement of the drums or rotors. An annoying squeal caused by the warning tang is the typical alert that the pads need to be replaced; if the squeal is ignored for too long, drum or rotor damage (usually accompanied by an unpleasant grinding sound or sensation) will be the typical result.

The lining may also become contaminated by oil or leaked brake fluid. Typical symptoms will be brake chatter, where the pads vibrate as the lining grabs and releases the rotor's surface. The solution is to repair the source of the contamination and replace the damaged pads.

 

[...] Brake pads must always be replaced simultaneously on both ends of a vehicle's axle, as the different lining thicknesses (and possibly material types) will cause uneven braking, making the vehicle pull in the direction of the more effective brake. For most vehicles, replacing pads (and therefore linings) is very easy, requiring a minimum of tools and time — the linings are designed to be consumable and should therefore be easy to service.

 

google trans:

=ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΦΡΕΝΩΝ

ή

τακάκια

 

 

Brake-Linings-WVA19283-.jpg

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λαμπάκι μιλάμε; Το θαυμαστικό στο κύκλο; Αν ναι τότε μπορεί να είναι τακάκια ή υγρά φρένων. Εκτός αν πήγαινες με χειρόφρενο.

Θα φανεί αν ξανανάψει. Αν ναι, πάε στο μηχανικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα καινούριο κωλοστικάκι turbo-x ενός φίλου, το οποίο είναι σε fat32 και προσπαθώ να το κάνω format σε ntfs από cmd. Όταν η διαδικασία ολοκληρώνεται, μου βγάζει μήνυμα "Ο δεύτερος τομέας NTFS δεν είναι εγγράψιμος. Απέτυχε η διαμόρφωση". Τι διάλο συμβαίνει και πώς μπορώ να το λύσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...