Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα δεν πληρώσεις το νερό μετά από πόσο καιρό στο κόβουνε; Υπάρχει κάποιο στο περίπου όριο;

 

Και για να ξανασυνδεθεί τί κάνεις; Πληρώνεις; Και πόσο γρήγορα έρχεται μετά την εξόφληση του λογαριασμού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω αφήσει νερό απλήρωτο κοντά στο 7μηνο χωρίς πρόβλημα, ούτε καν ειδοποίηση, γενικά είναι ΠΟΛΥ ελαστικοί. Δεν ξέρω μέχρι πόσο αφήνουν, αλλά δε θα αγχωνόμουν.

 

εντιτ, ακροαστικά σημαίνει μόλυνση κατώτερου (αλλά όχι απαραίτητα μόνο) αναπνευστικού. Μπορεί να είναι κλινικό σημάδι κρυώματος και γρίπης μέχρι πνευμονίας. Κοιτάς και όλα τα υπόλοιπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις κάναμε εξαέρωση στα σώματα του καλοριφέρ και σταμάτησαν να λειτουργούν. Έχουμε φυσικό αέριο και ρυθμίζουμε τη θερμοκρασία με θερμοστάτη. Έχει κανείς οποιαδήποτε ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

 

Ζεστό νερό έχουμε, άρα μου είπαν από την εταιρία αερίου ότι είναι εσωτερικό το πρόβλημα (99%).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ανοικτό το θερμοστάτη κλείσε όλα τα καλοριφέρ και κάνε εξαέρωση ένα ένα (αυτό που εξαερώνεις μετά το αφήνεις ανοικτό). Αν σου έχουν δώσει κι ένα μαγνητάκι για τον λέβητα, αύξησε λίγο την πίεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ανοικτό το θερμοστάτη κλείσε όλα τα καλοριφέρ και κάνε εξαέρωση ένα ένα (αυτό που εξαερώνεις μετά το αφήνεις ανοικτό). Αν σου έχουν δώσει κι ένα μαγνητάκι για τον λέβητα, αύξησε λίγο την πίεση.

 

Πώς να κάνω εξαέρωση; Αφού δε λειτουργούν καθόλου. Τίποτα.

 

Επίσης, τι εννοείς αυτό που εξαερώνεις το αφήνεις ανοιχτό; Αφού όλα είναι κλειστά; Δηλαδή:

 

1) Τα κλείνω όλα.

2) Εξαερώνω ένα και το ανοίγω.

3) Το επόμενο το ίδιο μέχρι το τελευταίο.

 

Αλλά όπως είπα, δεν υπάρχει νερό. Για μαγνητάκι και λέβητα δεν ξέρω. Να πειράξω τον πίνακα του φυσικού αερίου; Εκεί είναι ο λέβητας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αφήσει νερό απλήρωτο κοντά στο 7μηνο χωρίς πρόβλημα, ούτε καν ειδοποίηση, γενικά είναι ΠΟΛΥ ελαστικοί. Δεν ξέρω μέχρι πόσο αφήνουν, αλλά δε θα αγχωνόμουν.

 

εντιτ, ακροαστικά σημαίνει μόλυνση κατώτερου (αλλά όχι απαραίτητα μόνο) αναπνευστικού. Μπορεί να είναι κλινικό σημάδι κρυώματος και γρίπης μέχρι πνευμονίας. Κοιτάς και όλα τα υπόλοιπα.

false alarm, ήρθε το νερό. Thanks anyway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμάξι στο συνεργείο (renault megane 1)

ο μάστορας εκτός των άλλων μου μίλησε και για ι-ες-πι-άι (?!?!?!) το οποίο θέλει άλλαγμα, αυτός ρώτησε για ανταλλακτικό αλλά ήταν ακριβό εκεί που ρώτησε (100-120 ευρώ και δεν το είχαν και σε απόθεμα), μου είπε αν θέλω να ψάξω και γω μήπως το βρω φθηνότερα, προς το παρόν το "καθάρισε" και όλα καλά...

 

επειδή το αμάξι πήγε με αρκετά μικρά προβλήματα, δεν κατάλαβα ποιο από όλα θα έλυνε, μάλλον την εκίνηση κινητήρα.

και επειδή βιαζόμουν να την κάνω δεν έπιασα κουβέντα "πως το είπες, τι κάνει, που βρίσκεται" και τα σχετικά...

 

η ερώτηση:

τι ακριβώς είναι αυτό το πράγμα?

espi;

wat

Δεν έχω ιδέα τί μπορεί να εννοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι γυαλίζουν τα ασημικά; Έχω μια πίπα που έχει ένα ασημένιο δαχτυλίδι εκεί που κουμπώνει το στέλεχος και έχει θαμπώσει/σκοτεινιάσει. Με τι μπορώ να το γυαλίσω χωρίς να γαμήσω το ξύλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι γυαλίζουν τα ασημικά; Έχω μια πίπα που έχει ένα ασημένιο δαχτυλίδι εκεί που κουμπώνει το στέλεχος και έχει θαμπώσει/σκοτεινιάσει. Με τι μπορώ να το γυαλίσω χωρίς να γαμήσω το ξύλο;

 

σόδα, όπως είπε ο από πάνω, και πανάκι βρεγμένο-στραγγισμένο αν είναι λεία η επιφάνεια, παλιά οδοντόβουρτσα αν έχει ανάγλυφο. Βρέχεις, βουτάς στην σόδα να κολλήσει λίγη επάνω, τρίβεις, ξεπλένεις. Ισχύει για μαυρίλα. Αν το ασήμι έχει κιτρινίσει, δεν. Έχει κάτι ειδικά υγρά στην αγορά, δεν ξέρω τι κάνουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να ρωτησω , ποσες μερες "την παλευει" ή κοινως αντεχει καφες φιλτρου μεσα στη καφετιερα;; σκεφτομαι να μη φτιαχνω καθεεε πρωι καφε ,απλα να παταω το κουμπι να ζεσταινεται και να τον βαζω σε ποτηρακι να τον πινω on the road.. γι αυτο αναρωτιεμαι ποσο να αντεχει ο καφες χωρις να χαλασει ή οτιδηποτε αλλο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...