Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Εκλεισα χθες εισητηρια τραινου μέσω web. Λογικα ή μου εστειλαν τα εισητηρια με email Και το έσβησα ή δεν τα εστειλαν καθόλου, οπως και να εχει χρεώθηκα, τι κανουμε τώρα; Πως επικοινωνω μαζι τους; Θα μου τα ξαναστειλουν; Μπορω να μπω χυμα μονο με την ταυτοτητα; 

 

 Bρηκα μια υπηρεσία που και καλα σου ξαναστελνει το εισητηριο, βαζω τα 4 τελευταια εισητηρια της καρτας μου αλλά @@... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το ονοματεπώνυμο μου το θυμαμαι γιατι το βρηκα γραμμένο σε ενα χαρτι, ταυτότητα νομιζω το λένε αλλά το βαγόνι και τη θεση δεν τη θυμαμαι. Περιέργως θυμαμαι και το συνθηματικο.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πας εδώ, πατάς το εισιτήριό μου και κομπλέ.

 

edit, άκυρο. Στη θέση σου θα έμπαινα στο τραίνο και θα ρωτούσα τον ελεγκτή. Έχε μαζί ταυτότητα και μην ξεχάσεις το συνθηματικό για να επιβεβαιώσει ότι είσαι εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Eκει πήγα αλλά δεν βγάζει κανενα αποτελεσμα. Απλως ξαναρωταει τα 4 τελευταια ψηφια της καρτας, ότι αριθμο και να βαλω. Θα παρω κανα τηλ. αλλιώς θα παω με ταυτοτητα και συνθηματικο και ότι γίνει.

 

 Mου απάντησαν στο μεηλ!  :confused: Δεν το περιμενα. Επρεπε να παρω τηλ. στο 14511, εκει με ρωτησε αναλυτικά για ποια διαδρομη επέλεξα και τα τελευταια 4 ψηφία της κάρτας και μου έδωσε αριθμό εισητηρίου και τις θέσεις που έκλεισα. Μετα πήγα στην εφαρμογή που έχει το παραπάνω λινκ, εβαλα αριθμο εισητηριου και παλι τα 4 τελευταια ψηφια της καρτας και μου εμφάνισε το εισητηριο. Το τελευταίο δεν ήταν απαραίτητο να γίνει γιατι αρκει να εχεις μαζι σου ταυτότητα και να ξερεις τη θεση σου, απλως ήθελα να δοκιμάσω αν δουλευει η εφαρμογη που όντως δουλευει. 

 

 Και έρχεται το μεγάλο ερώτημα, ειναι δυνατον να έχεις χάσει το εισητηριο σου και να σου ζητάει τον αριθμό εισητηριου; Ειναι δυνατον να το θυμασαι; Επίσης θα ηταν πολύ καλα αν το εστελναν στο κιν. σε μηνυμα. Ενιγουει δεν περιμενα να βγάλω ακρη με τον ΟΣΕ αλλά εβγαλα, κατι δεν παει καλα στη χώρα είναι πλεον προφανες. 

Επεξ/σία από Chrisxxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πολύμπριζο από αυτά τα "ασφαλείας". Όταν το βάζω "καρφωτά" στη πρίζα, δείχνει εντάξει. Ανάβουν και τα 2 λαμπάκια του που έχει (το ένα είναι μάλλον για τάσεις κ.λπ. και το άλλο λέει ένα ΟΚ πάνω και μάλλον εννοεί καμιά ένταση). Όταν όμως βάζω σε σειρά αρχικά στη πρίζα αυτά τα κλασικά χωρίς διακόπτες χωρίς τίποτα και πάνω στο κλασικό βάζω το ασφαλείας, το λαμπάκι με το ΟΚ σβήνει. Τι μπορεί να φταίει; Το κλασικό ξερωγώ είναι άδειο, δεν έχει τίποτα πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα πολύμπριζο από αυτά τα "ασφαλείας". Όταν το βάζω "καρφωτά" στη πρίζα, δείχνει εντάξει. Ανάβουν και τα 2 λαμπάκια του που έχει (το ένα είναι μάλλον για τάσεις κ.λπ. και το άλλο λέει ένα ΟΚ πάνω και μάλλον εννοεί καμιά ένταση). Όταν όμως βάζω σε σειρά αρχικά στη πρίζα αυτά τα κλασικά χωρίς διακόπτες χωρίς τίποτα και πάνω στο κλασικό βάζω το ασφαλείας, το λαμπάκι με το ΟΚ σβήνει. Τι μπορεί να φταίει; Το κλασικό ξερωγώ είναι άδειο, δεν έχει τίποτα πάνω.

 

Ίσως να υπάρχει κάποιο σφάλμα στην γείωση του απλού πολύμπριζου. Ποιο ακριβώς πολύμπριζο ασφαλείας έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...