Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

55tsyayceb1-e1307121481207.jpg?w=440&h=2[img=

Αυτό;

Περίπου.

 

 

Αυτό είναι το μοιρόσημο του ΤΣΥΑΥ

 

Το οπλόσημο του ΤΧ είναι περίπου ίδιο, χωρίς τα φτερά και νόμιζω είχε και έναν οδοντοτό τροχό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έβαλα ένα CD με τραγούδια mp3 μέσα, σε ένα παλιό στερεοφωνικό. 

Και δεν έπαιζε (ενώ παράλληλα μπορούσε να παίξει CD κανονικό, με μη mp3 τραγούδια δλδ)

 

To στερεο δε μπορεί να παίξει mp3 λοιπόν;

 

Ευχαριστώ

 

 

Ε μάλλον όχι.

(σε κάνω quote αλλά απαντάει φυσικά όποιος θέλει - ξέρει)

 

Λοιπόν, απ' όσο το έψαξα διάβασα πως για να παίξει τραγούδια το στερεοφωνικό πρέπει να είναι σε μορφή CD-Digital audio (CD-DA ή cda). 

Μετέτρεψα λοιπόν κάποια mp3 σε cda και τα έβαλα σε ένα cd (τα έκανα burn κανονικά δηλαδή).

Τώρα βέβαια δεν παίζουν στον υπολογιστή (αυτό φαντάζομαι είνα λογικό βέβαια εφόσον είναι digital audio, σωστά; ). 

Στο στέρεο λογικά θα παίζουν τώρα, έτσι; :P (δεν είναι δυνατόν να το δοκιμάσω στο κοντινό παρόν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πάσα πιθανότητα όχι, εκτός αν το έγραψες με κάτι που χωρίζει τα τραξ σε χρόνους εκκίνησης και μπλαμπλα.

Γενικά πάντως όλα τα προγράμματα εγγραφής πλέον έχουν την επιλογή για audio cd. Πετάς τα mp3 μέσα και τα μετατρέπουν αυτόματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(σε κάνω quote αλλά απαντάει φυσικά όποιος θέλει - ξέρει)

 

Λοιπόν, απ' όσο το έψαξα διάβασα πως για να παίξει τραγούδια το στερεοφωνικό πρέπει να είναι σε μορφή CD-Digital audio (CD-DA ή cda). 

Μετέτρεψα λοιπόν κάποια mp3 σε cda και τα έβαλα σε ένα cd (τα έκανα burn κανονικά δηλαδή).

Τώρα βέβαια δεν παίζουν στον υπολογιστή (αυτό φαντάζομαι είνα λογικό βέβαια εφόσον είναι digital audio, σωστά; ). 

Στο στέρεο λογικά θα παίζουν τώρα, έτσι; :P (δεν είναι δυνατόν να το δοκιμάσω στο κοντινό παρόν)

Στον υπολογιστή παίζουν. Στο στερεοφωνικό εξαρτάται από την υποστήριξη οπτικών μέσων (τα ίδια τα δισκάκια δλδ και η μάρκες των)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν βγαζω ακρη στο site της wind, με ποιον κωδικο και που θα εχω net στο κινητο και τι πακετα παιζουν τωρα? Επισης για το πακετο λεπτων προς ολους και sms τι κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πάσα πιθανότητα όχι, εκτός αν το έγραψες με κάτι που χωρίζει τα τραξ σε χρόνους εκκίνησης και μπλαμπλα.

Γενικά πάντως όλα τα προγράμματα εγγραφής πλέον έχουν την επιλογή για audio cd. Πετάς τα mp3 μέσα και τα μετατρέπουν αυτόματα.

 

 

Αυτό έκανα, τα πέταξα μέσα και τα έκανε cda. 

 

Στον υπολογιστή παίζουν. Στο στερεοφωνικό εξαρτάται από την υποστήριξη οπτικών μέσων (τα ίδια τα δισκάκια δλδ και η μάρκες των)

 

Ναι, στον υπολογιστή τελικά παίζουν με το GOM player, είχα δοκιμάσει VLC και winamp και δεν έπαιζαν. 

Thanks πάντως, οπότε είναι και θέμα τύχης όπως καταλαβαίνω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα και Χρονια Πολλα,

υπαρχει κανεις που να μπορει να δωσει μια βοηθεια στην ασκηση 4 απο εδω

http://www.cs.uoi.gr/~pitoura/courses/db/db10/set3-2010.pdf

 

Tα ελληνικα πανεπιστημια εχουν ενα κακο χουι να μην ανεβαζουν λυσεις ακομα και αν οι ασκησεις της επομενης χρονιας ειναι διαφορετικες. Λες και θα τους κλεψει κανεις την γνωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν βγαζω ακρη στο site της wind, με ποιον κωδικο και που θα εχω net στο κινητο και τι πακετα παιζουν τωρα? Επισης για το πακετο λεπτων προς ολους και sms τι κανω?

 

Αν λες για free2go, κάντο online εδώ (μενού "πακέτα").

Κερδίζεις +500 MB έτσι (σύνολο 1GB) και +100' ομιλίας.

 

ΥΓ:Τσέκαρε και το μενού "bonus f2go" πρώτα (σου δίνει extra ΜΒ ή λεπτά ομιλίας σε κάθε ανανέωση, ανάλογα τί θα διαλέξεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα το κανω αυριο γιατι θελει κωδικο που στειλανε με sms και η καρτα ειναι ελλαδα.

thanks

Τίποτα

Μόνο θυμήσου να επιλέξεις το default bonus f2go που θες (free2talk ή free2surf)  ΠΡΙΝ βάλεις credit, αλλιώς παίζει να χάσεις το bonus.

 

καλές γιορτές :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, χρησιμοποιείς τα λεφτά που είναι ήδη μέσα για να αγοράσεις πακέτα.

πχ 5 ευρώ για 1GB 

ή 5 ευρώ για 200΄ ομιλίας.

 

Πέρα από τα πακέτα που αγοράζεις με τα λεφτά που έχεις ήδη μέσα, παίρνεις κι ένα bonus κάθε φορά που ανανεώνεις το χρόνο ομιλίας σου. Πρέπει να επιλέξεις ανάμεσα σε 

α) free2talk = 300' ομιλίας κάθε με ανανέωση 10 ευρώ και πάνω

β) free2surf = 500MB για ανανέωση 10-19 ευρώ, 1.5GB για ανανέωση 20 ευρώ και πάνω

 

 

πχ έχω free2talk ενεργοποιημένο, κάθε φορά που βάζω 10 ευρώ, μου δίνει 300' ομιλίας. Από αυτά τα 10€, ξοδεύω τα 5 και παίρνω 1GB internet. Οπότε καταλήγω με 300' ομιλίας, 1 GB internet και 5€ στο λογαριασμό μου για κάτι άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τυπώσει κάποια (αρκετά) pdf σε Α5 και θέλω να τα πάω σε κάπου να τους περάσουν το μεταλλικό σπιράλ.

 

Ξέρει κάποιος κάποιο βιβλιοπωλείο που το κάνει αυτό σε Α5 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...