Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι ρε δε ζουμε στο 1950 που εφτιαχναν το χρώμα με τσίγκο. Για το πιστόλι δεν μπορώ να σου πω αν δε το δω, το πιο πιθανό είναι πως έχει στεγνώσει χρώμα μέσα, λύσε το και μούλιασέ το στο διαλυτικό.

 

okay

και πως σουρωνω την μπογια?

επισης το πιστολι τα εκανε αυτα τα πραγματα απο day1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πέρνα του ένα τέτοιο από πάνω και χέσε και τα πιστόλια και τα μπιμπίκια και τη μανούρα τους.

 

http://www.youtube.com/watch?v=O7qyKCTwiMI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσαι που ειναι χυμα πως το φτιαχνουν?Το βαζουν οπως ειναι στο βραστο νερο και μετα το σουρωνουν?

 

μου φαινεται βαζουν φυλλα

που με την σειρα τους δεν βγαινουν απο την τσαγιερα επειδη ειναι καπως large

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Ψάχνω να βρώ την ετυμολογία αυτής της λέξης και δε μπορώ να τη βρώ πουθενά στο internet. Είναι κανένα γνώστης για να βοηθήσει;

Λογικά θα είναι αρχαίας ελληνικής προελεύσεως αλλά δεν υπάρχει κάν.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αντί + ωψ?

Εικασια.

 

Που το συναντησες? Ισως βρεθει κατι με βαση και την ερμηνεια του υπολοιπου κειμενου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λεξικό του Δημητράκου βρήκα την λέξη αντωπός.Αρχαία και σημαίνει αυτός που ατενίζει,αυτός που βλέπει ευθεία κάτι,βλέπει κατά πρόσωπο.Ετυμολογία δεν είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση που μου έμεινε από παλιά και την ξαναθυμήθηκα πρόσφατα. Τελικά, με τα μέχρι τώρα δεδομένα που έχουμε, το σύμπαν, οι αλληλεπιδράσεις του και κατ' επέκταση οι συνέπειες αυτών είναι 100% ντετερμινιστικές, όπερ μεθερμηνευόμενον, ένας υπολογιστής με άπειρη υπολογιστική δύναμη και έστω ότι υπάρχει γνώση όλων των φυσικών νόμων που διέπουν αυτές τις σχέσιες, θα μπορούσε να υπολογίσει με ακρίβεια από το που θα βρίσκεται ανα πάσα στιγμή ο ζήταροτριανταδύοχι αστεροειδής/ηλεκτρόνιο μέχρι το τι καφέ θα πιω αύριο, ή η θεωρία των "χαωδών" συστημάτων διαφωνεί?

 

Έχω μπερδευτεί γιατί αν δεν κάνω λάθος η θεωρία του χάους αναφέρεται μεν σε πλήρως ντετερμινιστικά συστήματα, αλλά μετά μπλέκονται μέσα κβαντομηχανικές και γάτες, και είμαι και δεν είμαι, και ζω και δε ζω, και άμα ξέρω ταχύτητα δε γνωρίζω θέση, αλλά άμα γνωρίζω θέση δε ξέρω ταχύτητα, και δυο σημεία ταυτόχρονα, και για να το πω επιστημονικά, exo mplexita mpoutiamou.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφερθηκε μονο το ποστ μου εδω, χωρις την ερωτηση. Λοιπον, γιατι τα αρχαια αγαλματα εχουν ολα τους μικρα πεη; Καποιος μου ειπε ( Αμερικη μενει ) οτι οφειλεται επειδη οι αρχαιοι τοπικοι αρχοντες πηγαιναν με μικρα αγορια και πως σχετιζεται καπως με το γεγονος αυτο. Δε ξερω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τσαι που ειναι χυμα πως το φτιαχνουν?Το βαζουν οπως ειναι στο βραστο νερο και μετα το σουρωνουν?

Ναι το σουρώνουν & αυτό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...