Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχει λογος για τη συγκεκριμενη διαταξη των γραμματων στα πλεκτρολογια των pc;s?

Με αφοργμή αυτό, θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση. Γιατί το αριθμητικό πληκτρολόγιο και τα κομπιουτεράκια έχουν τους αριθμούς με ανάποδη διάταξη από αυτήν των τηλεφώνων; Δηλαδή, στα κομπιουτεράκια και στα αριθμητικά πληλτρολόγια η διάταξη είναι

7 8 9

4 5 6

1 2 3

 

ενώ στα τηλέφωνα είναι

1 2 3

4 5 6

7 8 9

 

Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα κλασικά στατιστικά προγράμματα είναι SPSS, Stata, SAS. SPSS το πιο εύχρηστο για μένα. Αλλά αν μιλάμε γγια κάτι απλό, μπορείς να τα περάσεις και σε excel.

 

Ψάχνουν καθαρά στατιστικό πρόγραμμα, excel που πρότεινα κ εγώ απορρίφθηκε. Θα δω το SPSS. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω για εγγραψιμα cd με σχεδιο δισκου βινυλιου αλλα δεν βρισκω κατι (ουτε καν φωτογραφιες) στην αναζητηση στο γοογλη.

Ξερει κανεις αν και που πουλανε τετοια?

Τα είχε πάρει το μάτι μου στο πλαίσιο παλαιότερα. Όταν σκέφτηκα να χτυπήσω & εγώ μερικά δε τα βρήκα.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p3984.m570.l1311&_nkw=vinyl+cd-r&_sacat=0&_from=R40

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αφοργμή αυτό, θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση. Γιατί το αριθμητικό πληκτρολόγιο και τα κομπιουτεράκια έχουν τους αριθμούς με ανάποδη διάταξη από αυτήν των τηλεφώνων; Δηλαδή, στα κομπιουτεράκια και στα αριθμητικά πληλτρολόγια η διάταξη είναι

7 8 9

4 5 6

1 2 3

 

ενώ στα τηλέφωνα είναι

1 2 3

4 5 6

7 8 9

 

Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό;

http://www.vcalc.net/Keyboard.htm

http://electronics.howstuffworks.com/question641.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είναι μια συσκευή DOA (dead on arrival) πρέπει να μη λειτουργεί καθόλου ?

 

Αν πχ δεν λειτουργεί ένα κουμπί της (πχ ένα κουμπί σε ένα τηλέφωνο) όταν παραδώθηκε είναι DOA ή όχι ?

 

Ακόμα περισσότερο όταν αυτό το κουμπί ψιλολειτουργεί (λειτουργεί αλλά με πρόβλημα) τι παίζει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχω κανει μια παραγγελια και μετα το μετανιωσω αλλα το καταστημα εκοψε αποδειξη και εχει ειδη στειλει το δεμα με αντικαταβολη, γινεται την ωρα της παραλαβης απο το courier να αρνηθω να πληρωσω το δεμα ? Αν ναι με ποιες επιπτωσεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ενημερώσει το καταστημα οτι θελεις να ακυρωσεις τη παραγγελεια σου;;;

Χωρις να είμαι σιγουρη, απλα λες στο κουριερ οτι δε θα παραλάβεις,,,

 

Πως μπορώ να στερεώσω την κορυφη απο ενα δεντρο αριζόνας για να το κανω σα χριστουγεννιατικο δεντρο;

Ο κηπουρος λεει πανω σε ξύλα, όπως κάνουν αυτοι που τα πουλανε δε θα αντεξει γιατι ειναι βαρυ, σε γλαστρα επισης δυσκολα και θα φαινεται και ασχημα μεσα στο σπιτι. Καμια ιδέα πως να στερεωθει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κηπουρος εκοψε την "κορυφη" (δλδ κανα μετρο πριν απο αυτην) απο το δεντρο.

εγω θελω να στερωσω τη βαση ομως.

Και καλά αυτός, εσύ δε το λυπήθηκες; :mellow:

 

 

tumblr_l00te2SCDj1qat0suo1_5001.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...