Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι "τι φάση". Προσπαθείς να καταλάβεις αν το ερκοντήσιο δεν έχει ζέστη ή αν απλά το τηλεκοντρόλ είναι χαλασμένο; Κάπου στο πλάι ή από κάτω στην εσωτερική μονάδα θα έχει ένα ταμπελάκι με πληροφορίες για heating και cooling capacity, input, current κλπ. Αν το δικό σου είναι μόνο του κρύου, προφανώς δεν θα λέει τίποτα για heating capacity, χουχου. Αν λέει, προφανώς πας για τηλεκοντρόλ. Αυτά αν κατάλαβα την απορία.

 

Ναι, έστω ότι το κλιματιστικό δεν έχει. Ή έχει, διάλεξε όποια περίπτωση θες. Το γαμημένο το τηλεκοντρόλ, απ' τη στιγμή που έχει κειπάνου την επιλογή, γιατί δεν επιλέγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί το τηλεκοντρόλ αλληλεπιδρά με το κλιματιστικό. Γι αυτό και όταν πατάμε οτιδήποτε στο τηλεκοντρόλ, ακούγεται ένα μπιπ στο σώμα, που σημαίνει οτι η εντολή που δόθηκε, πάρθηκε. Όταν πατάς και πάει να μπει το ΗΕΑΤ στο τηλεκοντρόλ, και δεν υπάρχει ΗΕΑΤ στο κλιματιστικό, δεν μπαίνει (για να μην μπει εικονικά και πεις εσύ "α, μπηκε" ενώ δεν έχει μπει), οπότε αναγκαστικά πάει στο επόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, έστω ότι το κλιματιστικό δεν έχει. Ή έχει, διάλεξε όποια περίπτωση θες. Το γαμημένο το τηλεκοντρόλ, απ' τη στιγμή που έχει κειπάνου την επιλογή, γιατί δεν επιλέγεται.

 

δεν μπορεί, κάποιος πρέπει να αναλάβει την ευθύνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν είσαι στο διπλανό δωμάτιο με το τηλεκοντρολ και πατήσεις το κουμπί, το τηλεκοντρολ θα μπει σε έναν ατερμονο βρόγχο κι έτσι.

 

Πες της να σου πάρει τις μπότες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ματζαφλόκε έχω ακριβά ιαπωνικά κλιματιστικά, όχι φίτζι και σαμόα, αλλά γιατί να κομπλάρουμε το παλικάρι τώρα; Προφανώς το φίτζι έτσι γουστάρει και δεν μπαίνει καν το ΗΕΑΤ αν δεν υπάρχει ΗΕΑΤ.

 

Λούσι, μπαταρίες άλλαξες; Γιατί όταν είναι στα τελευταία τους τείνει να μη δουλεύει καλά το τηλεκοτρόλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Test: τον παίρνεις;

 

Δεν κατανοώ γιατί η δική μου σύντομη ερώτηση διαγράφεται. Εντιτ: χωρίς καν να απαντηθεί. ΟεΟ!

 

Τα general, έχω ακούσει πως σε κάνουν καρπερό, αληθεύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορεί, κάποιος πρέπει να αναλάβει την ευθύνη.

 

κόντεψα να φτύσω το τσιγάρο στην οθόνη

 

θα δοκιμάσω μπαταρίες, τι να πω.

 

κοίτα φίλε μου πράματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, κι εμένα όταν τελειώνουν οι μπαταρίες, δεν μπαίνει το heat. General έχω εγώ.

 

Bάζω στοίχημα να σου φέρω μια κούτα ζέος όταν έρθω στην κωλόπολή σου, οτι το τηλεκοντρόλ έχει θέμα και οτι το φίτζι του έχει λειτουργία ΗΕΑΤ.

Αν χάσεις, θα μου κάνεις τζάμπα μασάζ φούλ πρόγραμμα στον Ο5-Ι1 και ίσως και λίγο πιο κάτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...