Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς πότε θα είναι ευρέως διαθέσιμο το Nexus 7 32GB στην Ελλάδα ?

 

Γιατί κυκλοφορεί μόνο το 16 GB (εκτός από 1-2 μικρά μαγαζιά ?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξέρει κανείς πότε θα είναι ευρέως διαθέσιμο το Nexus 7 32GB στην Ελλάδα ?

 

Γιατί κυκλοφορεί μόνο το 16 GB (εκτός από 1-2 μικρά μαγαζιά ?)

 

Στελνει καποιος ελλαδα?

 

επισης μονο 8 & 16 ξερω οτι υπαρχει...

:huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στελνει καποιος ελλαδα?

 

επισης μονο 8 & 16 ξερω οτι υπαρχει...

:huh:

 

Τι να σου πω και εγώ δε ξέρω αλλά με βάση τα αποτελέσματα του bestprice 2 μαγαζια έχουν το 32GB

 

http://www.bestprice.gr/item/2153204952/google-nexus-7-32gb

 

Κατεβαίνει ένας συνάδελφος για λίγες μέρες Ελλάδα και θέλω να μου φέρει ένα, αλλά άμα είναι να βγει το 32 μέχρι τα Χριστούγεννα που θα έρθω ίσως περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω και εγώ δε ξέρω αλλά με βάση τα αποτελέσματα του bestprice 2 μαγαζια έχουν το 32GB

 

http://www.bestprice...le-nexus-7-32gb

 

Κατεβαίνει ένας συνάδελφος για λίγες μέρες Ελλάδα και θέλω να μου φέρει ένα, αλλά άμα είναι να βγει το 32 μέχρι τα Χριστούγεννα που θα έρθω ίσως περιμένω.

 

ακυρο

μπρεδεψα τα νουμερα

 

νομιζα οτι μιλαγες για το nexus 4

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ορκιζόμουν πως χθες είχα απαντήσει...

Στο Harrods θα σε τον πιασουν ασχημα που λέει και ο Σταρόβας. Δοκίμασε στο αλλο μεγαλο εμπορικο στην οχφορδ στρητ (δεν θυμαμαι ονομα) ή σε μεμονομένα μαγαζια.

Αλήθεια;Εμένα ένας φίλος πήγε πρωτοχρονιά 2012 και μου πε οτι είχε πολύ καλές τιμές και σήκωσε όλο το μαγαζί :P

Πέρυσι αν θυμάμαι καλά, τα πάντα σχεδόν κλειστά. Και μετρό κλειστό. Γενικά 25 Δεκεμβρίου γίνεται ψιλοSilent Hill και δεν έχω καταλάβει γιατί. 26 βέβαια γίνεται της Τζούλιας, μπροστά στο κινεζοπακιστανοχάος που πάει πέρα δώθε δεν πάνε ούτε τσοπανοπρόβατα της πέρα Ράχης, αν δεν παλεύεις την πολυκοσμία ψάξε κάτι άλλο.

 

Offtopic: Τέτοιο καιρό είχα την μεγάλη τύχη να μαχαιρώσουν σχεδόν μπροστά μου παλικάρι που ψώνιζε. Φαντάσου την Oxford τίγκα και ξαφνικά να πλακώνει αστυνομία παντού και χαζογκόμενες τρομοκρατημένες να τρέχουν πέρα δώθε ουρλιάζοντας. Ευτυχία ^ ^.

 

Τα Harrolds έχουν πάμφτηνα (σοβαρολογώ) φαγητά/μπινελίκια. Μια ζαμπονοτυρόπιτα σαν κουπί και κάτι κρουασάν δυο παλάμες 1,5 λίρα.each.

Κατάλαβα...εμείς και το κρύο θα μαστε έξω 25 Δεκ :P μου ήρθε άλλη φλασιά.Αφού 25 Δεκ δεν θα λειτουργούν μεταφορικά,σκέφτηκα να πάμε με ποδήλατο στο κέντρο(btw,Κέντρο του Λονδίνου θεωρείται το Big Ben/Westminster Abbey?).

Για φαγητό,έχετε να προτείνετε καμία ελληνική ταβέρνα; το φαγητού στο εξωτερικό είναι άθλιο!Η ταβέρνα όσο γίνεται πιο κοντά σε κλασσικό Ελληνικό ταβερνάκι!

Το βράδυ,πχ Σαββάτου που προτείνετε να πάμε(2 άτομα,εγώ και η κοπελιά) και τι ώρα να ξεκινήσουμε απο το ξενοδοχείο(κοντά στάση Kensigton)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα...εμείς και το κρύο θα μαστε έξω 25 Δεκ :P μου ήρθε άλλη φλασιά.Αφού 25 Δεκ δεν θα λειτουργούν μεταφορικά,σκέφτηκα να πάμε με ποδήλατο στο κέντρο(btw,Κέντρο του Λονδίνου θεωρείται το Big Ben/Westminster Abbey?).

Για φαγητό,έχετε να προτείνετε καμία ελληνική ταβέρνα; το φαγητού στο εξωτερικό είναι άθλιο!Η ταβέρνα όσο γίνεται πιο κοντά σε κλασσικό Ελληνικό ταβερνάκι!

Το βράδυ,πχ Σαββάτου που προτείνετε να πάμε(2 άτομα,εγώ και η κοπελιά) και τι ώρα να ξεκινήσουμε απο το ξενοδοχείο(κοντά στάση Kensigton)?

Καλά 25 Δεκέμβρη είναι μακράν η χειρότερη μέρα να είσαι Λονδίνο. Παθών, μαθών στα λέει αυτά, ψάξε τι είναι ανοιχτό και βγάλε πρόγραμμα. Εγώ πήγα καπετάνιος στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα, πέτυχα ακόμα και συνοικιακό McDonald κλειστό και τελικά κατέληξα να τρώω με τα καλά μου σε τουρικό κεμπαπάδικο (γαμάτο φαί παρεπιπτόντως, ωραία περάσαμε). Τώρα κέντρο κέντρο που θα είσαι εσύ μπορέι και να είναι καλύτερα, δεν γνωρίζω, στο google μπορείς να βρεις τι θα είναι ανοιχτό.

 

Για την ελληνική ταβέρνα κάνε edit πριν το δει ο Τούφας κι αρχίσει και ψέλνει :P. Σοβαρά όμως μην πας Λονδίνο να φας σε ελληνική Ταβέρνα. Περπάτα τις όχθες του Τάμεση και θα βρεις πολύ καλά μαγαζιά με ωραίο φαγητό (ετοιμάσου για λίγο πιάσιμο, αλλά τέτοιες μέρες, ταξίδι με το αίσθημα, επιβάλλεται). Από την μεριά του London Eye (απέναντι από Big Ben) περπάτα το κατά μήκος είναι πολύ ωραία και μπορεί να πετύχεις και καμιά Frankfurt market. Φυσικά αν έχεις χρόνο και όρεξη πέρνα και μια βόλτα από Hyde Park, στήνεται μία τεράστια Γερμανική Αγορά (Winter Wonderland) με απέραντες εκτάσεις με λουκάνικα, κρασιά, μπύρες, κρέπες, σοκολάτες, ζαχαρωτά κτλ κτλ ενδεικνύεται για βόλτα. (αυτά όχι 25/26, είναι κλειστά).

 

Ωραίο μέρος για φαγητό/ποτό και βόλτα είναι Piccadilly circus και Regent Street η οποία καταλήγει στο Oxford Street. Για πιο Τάμεση καταστάσεις, Somerset House που πέρυσι είχε κάτι μικρά events και παγοδρόμιο αν είσαι του αθλήματος. Τέλος πανάκριβη επιλογή αλλά καλή (δεν έχω αξιωθεί να πάω ακόμα) είναι το OXO tower (όλο το Λοντον πιάτο, πολύ μούρη), όμως ίσως και να μην αξίζει για κάποιον που επισκέπτεται πρώτη φορά το Λονδίνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερος καφές φίλτρου κατά τη γνώμη σας;

 

Πρόσφατα δοκίμασα douwe egberts φουντούκι, καλός ήταν.

 

Γενικά δεν πίνω και πολύ καφέ, αλλά μία στο τόσο γουστάρω να αράζω κ να πίνω έναν ωραίο μυρωδάτο φίλτρου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος κατ' εμέ είναι πάλι Egberts, αλλά όχι με γεύση. Είναι αυτός στην κόκκινη συσκευασία που έχει μια χαρτονένια μαλακία σαν καπάκι από επάνω, θα το καταλάβεις όταν τον δεις. Είναι φοβερά αρωματικός χωρίς να έχει πέσει τεχνητή γεύση/άρωμα από φουντούκια και σοκολάτες και γενικά, ξε-πουστρεύει τους καφέδες φίλτρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ, όχι κι εμένα μ' αρέσουν το χειμώνα. Γενικά όλοι οι καφέδες εκτός από ελληνικό και φραπέ μ' αρέσουν. Αλλά ο φίλτρου είναι το καρναβάλι των καφέδων, πώς να γίνει δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουτί υπολογιστή που ξέμεινε πού στο διάολο το πετάμε?

 

Εδώ

 

Ξέρει κανένας λσογιστικοτέτοιος αν μπορώ να αγοράσω κάτι με Τιμολόγιο αλλά να μου παραδωθεί σε άλλη διεύθυνση από την έδρα μου (άσχετη) ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα πρόχειρο τιμολόγιο που βρήκα στη δουλειά, σαν στοιχεία πελάτη έχει την διέυθυνση των κεντρικών στην Κρήτη αλλά στον τόπο παράδοσης έχει το ξενοδοχείο στη Λάρισα. Δεν ξέρω αν βοήθησα, i want my cookie now

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...