Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ξέρει κανείς από σόμπες;

 

παίζει ένα παλιο σπίτι, κληρονομιά της γιαγιάς, το οποίο όμως δεν έχει απολύτως καμία θέρμανση μόνο μια πολύυυ παλια σόμπα.

Η μάνα μου λέει ότι η σόμπα δε λειτουργεί και να μην κάνω καν τον κόπο να το επιχειρήσω, εγώ όμως σκέφτομαι πολύ σοβαρά να πάω να μείνω εκεί. Πώς μπορώ λοιπόν να κινηθώ; πως μπορώ να ξέρω αν η σόμπα δουλεύει; παλιότερα έβλεπα κάτι χαρτάκια στις κολώνες που έγραφαν "καθαρίζω σόμπες" λέω να φωνάξω έναν τέτοιο να μου την καθαρίσει και να μου πει αν δουλεύει, πόσο λέτε να μου πάρει; μηπως υπαρχει τρόπος να μάθω αν δουλεύει η σόμπα χωρίς να φέρω ανθρωπο που θα χρειαστεί και να τον πληρώσω;

 

αν ξέρει κανένας από εσάς. το συζητάμε να μου κανει τη δουλειά

 

ανεβασε καμια φωτο απο την σομπα

επισης

μπουρια και τα σχετικα υπαρχουν...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεβασε καμια φωτο απο την σομπα

επισης

μπουρια και τα σχετικα υπαρχουν...?

 

ναι εχει μπουρί συνδεδεμένο στον τοίχο

 

μπορεί να βγάλω καμια φωτό και να στείλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω νέο θέμα:

 

Στις 12 και 13 του μήνα είχα ακυρώσει δυο παραγγελίες από γνωστά online καταστήματα (η μια ήταν λάθος από εμένα, η δεύτερη δεν υπήρχε στο κατάστημα) οι οποίες είχαν πληρωθεί μέσω χρεωστικής κάρτας Alpha Bank. Και οι δυο ακυρώσεις επιβεβαιώθηκαν με e-mail και τηλεφωνικώς.

 

Τα χρήματα δεν έχουν επιστραφεί ακόμα στον λογαριασμό μου, αν και από όσο βλέπω στο Web Banking φαίνονται ακόμα δεσμευμένα. Ξέρει κανείς πόσες ημέρες ακόμα θα πρέπει να περιμένω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τηλεροραση LCD ή LED (δε θυμαμαι, μαλλον Led). Πως την καθαριζω? Δοκιμασα με ενα βρεγμενο πανι (καλα στυμμενο) αλλα δε με ικανοποιησε. Εχω ενα υγρο καθαρισμου γυαλιων, παιζει να κανει δουλεια? Αζαξ ξερω πως δεν ενδυκνειται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Απόλυτα δεν ξέρω να σου πω, αλλά μια Samsung LED που έχω αναφέρει ρητά στις οδηγίες να μη χρησιμοποιείται τίποτε πέρα από νερό.

 

Οδηγίες στο site της εταιρίας, υπάρχουν, μήπως βοηθήσουν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ωχ οντως δε σκεφτηκα το προφανες. Στο της site LG λεει πως πρεπει να καθαριζεται με νερο και υγρο μαλακτικο ρουχων ή απορρυπαντικο πιατων.

 

Αν και δεν ειμαι 100% σιγουρος πως δε θα τα κανω μανταρα, θα το δοκιμασω με ελαχιστη δοση, μαλακτικου και βλεπουμε. Ελπιζω να βλεπουμε δλδ :lol:

Ευχαριστω για το tip Snoob :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

storm, εγώ έχω κάτι χρόνια τώρα ένα υγρό "Flat Screen Cleaner" και καλά για οθόνες κ.λπ., σε, κάπως, παχύρρευστη μορφή και καλά για να μην εισχωρεί στα κυκλώματα.

 

Να, αυτό

 

am-flat-screen-cleaner-cleaning-product-am.jpg

 

Εντάξει, κάνει καλή δουλίτσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τhanks παιδια.

 

Μαλλον υπερισχυει το μωρομαντηλο γιατι το εχω προχειρο :)

 

Πηγα να κανω τη φαση με το μαλακτικο αλλα δεν αντεξα να το φτασω μεχρι τελους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το avast

στην ''ενημερωση μηχανης και υπογραφων ιων''

αλλα και στην ''ενημερωση προγραμματος''

μου εμφανιζει μηνυμα

''τελευταιο σφαλμα:το πακετο ειναι αλλιωμενο''

 

Τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...