Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο καθαρισμός πρέπει να γίνεται ντεφάκτο ή θα κρίνει ο ωρλ αν πρέπει ή αν όχι;

 

Εγώ που πήγα πριν κανά μήνα γιατί δεν πολυάκουγα καλά και νόμιζα ότι ήθελα καθαρισμό μου είπε ότι είναι πεντακάθαρο το αυτί και δεν χρειάζεται καθαρισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθαρισμος αυτιου ειναι σαν την λευκανση δοντιων: Αλλοι το κανουν ετσι επειδη θελουν χωρις να τον χρειαζονται, και αλλοι τον χρειαζεται να τον κανουν λογω καποιου πιθανου προβληματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thermal pads στη Πάτρα εκτός από το eworld που δε λέει να εμφανιστεί στο μαγαζί ο τυπάς που μπορούμε να βρούμε;

Ξέμεινα & χρειάζομαι άμεσα, δε μπορώ να περιμένω ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κύπριοι πώς παίρνουν τα όνοματεπώνυμά τους ;

 

Εννοώ :

α) πώς γίνεται να έχουν οι περισσότεροί τους ως επίθετο την γενική του ονόματός τους ( Μάρκος Μάρκου , Κων/νος Κών/νου , Νικόλαος Νικολάου )

και

β) Εγω πχ να λέγομαι Παναγιώτης Παναγιώτου και ο εγγονός μου / γιός μου ( δε ξερω να το λεω και σωστα ως προς τον βαθμο συγγένειας ) να λέγεται , πχ , Ανδρέας Ανδρέου ( εννοώ άλλο επίθετο ) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ecat.ligh...23931843241_eu/

 

Αυτή η λάμπα καίει τον κώλο της (300w) και βγάζει και ζέστη.

Υπάρχει ίδιου τύπου/αντίστοιχης απόδοσης τέτοια λάμπα σε οικονομική, led ή οποιουδήποτε άλλου τύπου που να καίει λίγα βατ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόουπ. Υπάρχει δηλαδή αλλά δεν ταιριάζει στον προβολέα σου. Αυτή πχ με 70 βατ μπαίνει σε τέτοιον προβολέα, ο οποίος κάνει κοντά 40 ευρώ, ενώ ο απλός που παίρνει την δική σου λάμπα κάνει ούτε 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όχι; R7s δεν είναι η βάση;

 

Δεν τη θέλω για προβολέα, αλλά για τέτοιο φωτιστικό με dimmer http://www.praktiker...poxroseis-22116

 

δεν ξέρω σίγουρα αν είναι ίδια η βάση, ξέρω όμως σίγουρα ότι η καλή λάμπα δεν μπαίνει σε απλό προβολέα, αλλά σε ακριβό. Οπότε πιστεύω δεν μπαίνει ούτε στο φωτιστικό σου. Ρώτα καλύτερα σε ηλεκτρολογικό υλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να γυμναστώ φορώντας έμπλαστρο στο πόδι; Σκέφτομαι μήπως γίνει τίποτα περίεργο ανάμεσα στον ιδρώτα και στην ουσία του επιθέματος(όπως γίνεται όταν πέφτει νερό και σε καίει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις τι πρεπει να κανω για να παρω καρτα ευρωπαικης ασφαλισης?

Απευθύνσου στον ασφαλιστικό σου φορέα. Είναι πολύ εύκολη διαδικασία, αλλά το 2005 που την έκενα εγώ, ήθελε περίπου 1 μήνα για να έρθει η κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι αξιζει να ανοιξω νεο θεμα

 

Ανεβηκα στην ταρατσα που ειναι ο ηλιακος και απο οτι ξερω πρεπει να του βαζουμε παραφλου

 

Ανοιξα την τρυπα ξεβιδωνοντας την "βιδα" που ειναι πανω απο το κοκκινο a του calpak και εριξα ενα λιτρο αλλα δεν ξεχυλησε ωστε να ξερω οτι γεμισε.

 

Να ριξω κι αλλο ??

 

Ευχαριστω.

 

Καλό είναι να βγάλεις τόσο την βαλβίδα, όσο και την τάπα που είναι λίγο αριστερότερα στην φωτο, και να γεμίσεις υγρό από την τρύπα της βαλβίδας μέχρι να ξεχειλίσει από την άλλη. Αυτό το κάνεις πολύ νωρίς το πρωί, ή πολύ αργά το βράδυ. Αν δεν ξεχειλίσει, προφανώς δεν γέμισε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυσκολη η αλλαγη ντουι?

Απ'οτι βλεπω , μου φαινεται οτι ξεβιδωνεις τις 2 βιδουλες που ειναι περασμενα τα καλωδια και τοποθετεις το καινουργιο.

 

Ή λεω μλκιες και θελει και τπτ αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...