Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γρήγορη ερώτηση με μάλλον εύκολη απάντηση.

 

Πήγα να κάνω αγορά από ebay, αλλά η κάρτα δεν έδοσε έγκριση. Παρόλα αυτά, το ebay μου έστειλε στο email μου την απόδειξη αγοράς. Τελικά η αγορά έγινε ή δεν έγινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση συνδρομητών (λογικά αυτοί είναι 24/7 για απώλειες καρτών κτλ.) και θα φανεί στην καρτέλα σου αν έχει περαστεί η χρέωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γιατί τα μηνύματα στον τομέα ψυχαγωγία δεν μετράνε;

 

γιατί έτσι έχει αποφασίσει η ομάδα διαχείρισης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα; Υπάρχουν όμως γραμματοσειρές που είναι σε στυλ χειρόγραφο, Μήπως είναι μία απ' αυτές;

Ναι, δώσε βάση στις καμπύλες και τα διαστήματα των γραμμάτων, θα δεις ότι δεν είναι σταθερά. μια γραμματοσειρά θα έχει τα διαστήματα των γραμμάτων σταθερά (ανα γράμμα πάντα δεν συγκρίνεις το α με το ω πχ αλλά όλα τα α) το ίδιο ισχύει και για τις καμπύλες. Όταν όλα τα δεδομένα εκτύπωσης είναι ίδια το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο πάντοτε οι όποιες διαφορές υπάρχουν από την διάχυση του μελανιού στο χαρτί (μόνο σε inkjet εκτυπωτές) δεν είναι ικανή να παράγει τον πλούτο διαφορών που υπάρχουν σε αυτό το κείμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι αξιζει να ανοιξω νεο θεμα

 

Ανεβηκα στην ταρατσα που ειναι ο ηλιακος και απο οτι ξερω πρεπει να του βαζουμε παραφλου

 

Ανοιξα την τρυπα ξεβιδωνοντας την "βιδα" που ειναι πανω απο το κοκκινο a του calpak και εριξα ενα λιτρο αλλα δεν ξεχυλησε ωστε να ξερω οτι γεμισε.

 

Να ριξω κι αλλο ??

 

Ευχαριστω.

post-40980-0-68930900-1353236999_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, και συγγνώμη από τον φίλτατο Γιάννης Platano που αναγκάζομαι να ποστάρω πριν να λάβει απάντηση!

 

Θέλω τη γνώση κάποιου μέλους που να έχει χρησιμοποιήσει το online σύστημα κράτησης εισιτηρίων του ΟΣΕ:

 

Είμαι στην πόλη Α και δύο θείες μου βρίσκονται στην πόλη Β. Γίνεται να κλείσω και να πληρώσω με την πιστωτική μου 2 εισιτήρια για να ταξιδέψουν Λειανοκλάδι-Θεσσαλονίκη; Γνωρίζω ότι υπάρχει στο site trainose.gr link για επανεκτύπωση εισιτηρίων, αλλά οι θείες δεν έχουν πρόσβαση σε H/Y με Internet και εκτυπωτή, ούτε σκαμπάζουν από τέτοια. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει άλλος τρόπος, π.χ. επανεκτύπωση από το σταθμό επιβίβασης; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια φορα εκλεισα ονλαιν εισητηριο, μεσα στη διαδικασια ειχε καπου να δηλώσεις ένα ονομα που θα το γνωριζεις εσυ και θα το εχει και μπορει να το επιβεβαιώσει ο εισπράκτορας, επίσης πανω στο εισητηριο έχει ενα 6ψηφιο αν θυμαμαι καλα κωδικό που ηταν ο κωδικος του εισητηριου μου τον οποιο ας πουμε ελεγξε ο υπάλληλος. Το θεμα ειναι αν όλο αυτο επιβεβαιώνεται και στην πραξη πανω στο τραίνο. Στη δικη μου περιπτωση τουλάχιστον εδειξα στον εισπράκτορα το εκτυπωμένο εισητηριο, εκανε μια γκριματσα, κοιταξε τον κωδικο, δεν τον επιβεβαιωσε και εφυγε.

Θεωρητικα μπορουν να ταξιδεψουν και χωρις το εισητηριο γνωριζοντας τους κωδικους, πρακτικα δεν ξερω αν ολο αυτο εφαρμοζεται. Προχωρα λίγο τη διαδικασια πριν την αγορα να δεις ακριβως τι θελει μηπως μου διεφυγε κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 βδομάδες πλακωθήκαμε με έναν αιγύπτιο στις ελιές και μου έσκασε μια σφαλιάρα στο αφτί. Εκείνη τη στιγμή είδα αστεράκια, βούιξε όλο το κεφάλι μου. Πολύς πόνος. Τις επόμενες μέρες δεν πονούσα αλλά είχα μια φαγούρα και σκάλιζα συνέχεια το αφτί με μπατονέτα. Και έβγαζε πολύ κερί και ένα καφέ υγρό. Δεν πονάει. Να πάω σε ωρλ ή να το γράψω στα γκογκόβια μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 βδομάδες πλακωθήκαμε με έναν αιγύπτιο στις ελιές και μου έσκασε μια σφαλιάρα στο αφτί. Εκείνη τη στιγμή είδα αστεράκια, βούιξε όλο το κεφάλι μου. Πολύς πόνος. Τις επόμενες μέρες δεν πονούσα αλλά είχα μια φαγούρα και σκάλιζα συνέχεια το αφτί με μπατονέτα. Και έβγαζε πολύ κερί και ένα καφέ υγρό. Δεν πονάει. Να πάω σε ωρλ ή να το γράψω στα γκογκόβια μου;

Επρεπε να του έχωνες μια γονατιά στα παπακια του να δει τι εστι βερικοκο. Για καλο και για κακο εαν εχεις καποιον κοντα σου πηγαινε αν και μαλλον δεν ειναι τιποτα σοβαρο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 βδομάδες πλακωθήκαμε με έναν αιγύπτιο στις ελιές και μου έσκασε μια σφαλιάρα στο αφτί. Εκείνη τη στιγμή είδα αστεράκια, βούιξε όλο το κεφάλι μου. Πολύς πόνος. Τις επόμενες μέρες δεν πονούσα αλλά είχα μια φαγούρα και σκάλιζα συνέχεια το αφτί με μπατονέτα. Και έβγαζε πολύ κερί και ένα καφέ υγρό. Δεν πονάει. Να πάω σε ωρλ ή να το γράψω στα γκογκόβια μου;

 

Πήγαινε στο ωριλά...ευκαιρία και για καθαρισμό που είναι απόλαυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...