Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν κάνουν όλες οι καρέκλες γάμα, και το ότι στις δικές σου καρέκλες πιθανώς μπαίνουν δεν λέει και κάτι. (Μεταξύ μας τώρα, μην τακούσουν άλλοι και νομίσουν πως είναι λάσκα για τον πέο τεχνική)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για τραπεζαρίας καρέκλες ξαναλέω.Εκτος αν ειναι κυλινδρικα τα πόδια οπότε δε μπορεί να "κάτσει" το μπαρμπάδι

Οχι γραφείου.

Σορυ δε μου ερχετε κατα νου καρεκλα τραπεζαριας που δε κανει Γ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλίθια ερώτηση, αλλά πραγματικά δεν ξέρω: Έχουμε δύο ηλεκτρικά θερμαντικά σώματα: ένα μεγάλο ηλεκτρικό καλοριφέρ με φέτες και ένα μικρό αερόθερμο (από 'κείνα τα «πιτσιρίκια», που τα βάζεις κάτω απ' το γραφείο για να σου ζεσταίνουν τα πόδια). Αμφότερα, στο καρτελάκι με τα χαρακτηριστικά τους, γράφουν 2000W. Δατ μηνς, ότι καταναλώνουν το ίδιο ρεύμα ανά ώρα λειτουργίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks! Το φαντάστηκα γμτ! Ψάχνω έναν τρόπο για θέρμανση τοπικά (όπως περιγράφω παραπάνω με το αερόθερμο), όχι για να ζεστάνω δωμάτιο, αλλά δε θέλω κάτι που θα καίει τα κέρατά του. Υπάρχει καμιά λύση που δεν έχω σκεφτεί; (ξέρω: θερμοφόρα! :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τότε θέλεις μικρότερο αερόθερμο, αν και δεν ξέρω αν βγαίνουν σε λιγότερα από 2000W. Ίσως κάποιος θερμοπομπός αλλά δεν ξέρω τι παίζει με αυτούς.

 

 

 

Μπορείς επίσης να βάλεις έναν σκύλο ή μια χοντρή γάτα κάτω από το γραφείο για τα πόδια...

Επεξ/σία από cthulhucarbide
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιον χρωστάει η Θεσσαλονίκη την απελευθέρωση της κατα την διαρκεια των βαλκανικών πολέμων? Στον Βενιζέλο ή στον βασιλιά Κωνσταντίνο?

Δεν είμαι πολύ καλός στην ιστορία και τωρα που ψαχνω και διαβάζω στη wikipedia για να μου λυθεί η απορία μπερδεύτηκα περισσότερο :Ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηλίθια ερώτηση, αλλά πραγματικά δεν ξέρω: Έχουμε δύο ηλεκτρικά θερμαντικά σώματα: ένα μεγάλο ηλεκτρικό καλοριφέρ με φέτες και ένα μικρό αερόθερμο (από 'κείνα τα «πιτσιρίκια», που τα βάζεις κάτω απ' το γραφείο για να σου ζεσταίνουν τα πόδια). Αμφότερα, στο καρτελάκι με τα χαρακτηριστικά τους, γράφουν 2000W. Δατ μηνς, ότι καταναλώνουν το ίδιο ρεύμα ανά ώρα λειτουργίας;

 

συνήθως τα αερόθερμα έχουν και μια χαμηλή σκάλα, στην οποία καίνε 1000 βατ.

Καλούτσικες για αυτό που θες είναι κάτι σομπίτσες αλογόνου που λένε, αυτές που κοκκινίζουν όταν καίνε. Πρέπει να την πάρεις αγκαλιά σχεδόν για να ζεσταθείς, αλλά αν κάθεσαι πχ στο γραφείο και την έχεις δίπλα σου είναι οκ και δεν καίνε πολύ, και έχουν και 3-4 σκάλες, 400-800-1200 βατ, κάπως έτσι.

 

πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες

πως μπορει να κανει καποιος record ενα streaming session απο webradio?

 

THANKS

 

Audacity?

Απλά θα πρέπει να κάνεις disable τους ήχους του OS για να μην τους πιάσει στο recording

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...