Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παμπλικ. Χαρχαρχαρ.

 

Λοιπον Μανουελ, εχει ροδακια η καρεκλα;; Αν ναι, καβάλα την και τσουλα απο κει που εισαι σα κατ´. Καπου στην κωνσταντινουπολεως θα βρεις εξατμισα 99%. Αν οχι τραβα στον Κενταυρο...

Αφού σε λέει είναι από τη Λαρ'σα ο άνθρωπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει καποιο προβλημα εαν ενα μπουκαλι ουισκι (το τσόνυ που λεει και μια φωτο :P ) ειναι στο ψυγειο ?

noob περι αυτων ,απλα εχω ακουσει οτι τα ποτά "αναβουν" ρε παιδι μου αμα ειναι εξω σε θερμοκρασια δωματιου, καλα τωρα δε κανει ζεστη εξαλλου... Αλλα το καλοκαιρι;; Υπαρχει καποιο θεμα αν λοιπον το χω στο ψυγειο κ οχι εξω να στολιζει το μερος ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα ναι. Δε μου περασε απο το μυαλο. Σκεφτομουν πιο πολυ κατι σε προσφορα κανενος βιβλιοπωλειου 2+1 δωρο κτλ. Ευχαριστω

εκει απέναντι απο το χημείο,στη μελενίκου αλλά λίγο πιο κάτω εχει ενα γωνιακό φωτοτυπαδικο.Απεξω βγαζει τέτοιες προσφορές που λές.Μεγαλα μπλοκ Α4 1+1 ή/και σημειωματάρια,κανα 3ευρω νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπορώ να κάνω για τις ξύλινες καρέκλες τις τραπεζαρίας που όταν κάθεται κάποιος κουνιούνται; Θέλω να πω ότι φαίνεται ότι έχουν χαλαρώσει οι σύνδεσμοι τους και φέρονται σαν εύκαμπτες αντί να είναι σταθερές. Κάποια πρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι συναρμολογημένες με βίδες σφίχτες λίγο, μπορεί να έχουν χαλαρώσει.

 

Πριν λίγο καιρό σουλούπωσα ένα έπιπλο τηλεόρασης 20ετίας το οποίο έκανε τραμπάλα σχεδόν από το κούνημα. Είχαν ξεσφίξει όλες οι βίδες και τις βίδωσα ίσα με καμιά δεκαριά περιστροφές! Τώρα είναι κάγκελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι συναρμολογημένες με βίδες σφίχτες λίγο, μπορεί να έχουν χαλαρώσει.

 

Πριν λίγο καιρό σουλούπωσα ένα έπιπλο τηλεόρασης 20ετίας το οποίο έκανε τραμπάλα σχεδόν από το κούνημα. Είχαν ξεσφίξει όλες οι βίδες και τις βίδωσα ίσα με καμιά δεκαριά περιστροφές! Τώρα είναι κάγκελο

 

Δυστυχώς καμία βίδα δεν υπάρχει. Είναι απλά συναρμολογημένες απ'ότι καταλαβαίνω με την λογική να σφινώνει το ένα κομμάτι σε κάποια εσοχή του άλλου.Ευχαριστώ πάντως.

Σκέφτηκα να τις ξεσυναρμολογήσω και έπειτα να τις συναρμολογήσω ξανά βάζοντας κάποια ξυλόκολλα στις εσοχές αλλά δεν ξέρω αν είναι η σωστή λύση ή ότι δεν θα σπάσει κάποιο κομμάτι την ώρα της αποσυναρμολόγησης.

Κάποια άλλη ιδέα παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε πετσικαρισμένα έπιπλα που είναι όπως λες (όχι βίδες, με σφήνες) βιδώνω τέτοια και τα σταθεροποιούν

 

min1291.jpg

 

επίσης έξτρα βίδες, καρφιά, ξυλόκολλες κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς καμία βίδα δεν υπάρχει. Είναι απλά συναρμολογημένες απ'ότι καταλαβαίνω με την λογική να σφινώνει το ένα κομμάτι σε κάποια εσοχή του άλλου.Ευχαριστώ πάντως.

Σκέφτηκα να τις ξεσυναρμολογήσω και έπειτα να τις συναρμολογήσω ξανά βάζοντας κάποια ξυλόκολλα στις εσοχές αλλά δεν ξέρω αν είναι η σωστή λύση ή ότι δεν θα σπάσει κάποιο κομμάτι την ώρα της αποσυναρμολόγησης.

Κάποια άλλη ιδέα παιδιά;

Ριψοκίνδυνο το βλέπω, μπορεί να γίνει και χειρότερα. Άμα τις λύσεις μπορεί να τριφτούν τα ξύλα και οι τζόγοι μεγαλύτεροι. Άλλη λύση είναι να κάνεις προσεκτικά αυτό που λες με την κόλλα και μετά να βάλεις όσο διακριτικά και αποτελεσματικά μπορείς βίδες που θα πιάνουν και τα δύο ξύλα σύνδεσης, αλλά μπορεί άμα δεν γίνει καλή δουλειά να φαίνονται άσχημα ή να μην πιάσουν καλά(πολύ πιθανό). Άμα δεν πιάνουν τα χέρια σου και δεν έχεις έστω κάποια εμπειρία σε ξυλοκατασκευές, μην κάνεις ούτε καν δοκιμή.

 

Πήγαινε καλύτερα την μια καρέκλα σε μαραγκό και ρώτα τι γίνεται, και ίσως σου πει μια εύκολη λύση με καλή τιμή.

 

 

Εγώ σε πετσικαρισμένα έπιπλα που είναι όπως λες (όχι βίδες, με σφήνες) βιδώνω τέτοια και τα σταθεροποιούν

 

 

επίσης έξτρα βίδες, καρφιά, ξυλόκολλες κλπ.

Και μετά θα ντρέπεσαι να βάλεις κόσμο στο σπίτι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά θα ντρέπεσαι να βάλεις κόσμο στο σπίτι

 

Σε κρυφά σημεία ρε γαβγάβ. Αποκάτω, ενδιάμεσα, αποπίσω, όχι φόρα παρτίδα. Και φυσικά κάνω κορυφαία δουλειά, με έμφαση στο φινίρισμα και την αισθητική, δεν είμαι αρπακόλας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Και φυσικά κάνω κορυφαία δουλειά, με έμφαση στο φινίρισμα και την αισθητική, δεν είμαι αρπακόλας.

 

χαχαχα, λάθος τόπικ φρηντούμπα, στα ανέκδοτα γράψτο ρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...