Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μικρη ερώτηση:

Μετα απο εγκατάσταση των windows 7 σε ssd δισκο. Δεν φαίνεται ο αλλος εσωτερικός σκληρός, πρεπει να τον εμφανίσω απο τα bios;

Σημείωση: Το πισι μολις συναρμολογήθηκε καινούργιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρη ερώτηση:

Μετα απο εγκατάσταση των windows 7 σε ssd δισκο. Δεν φαίνεται ο αλλος εσωτερικός σκληρός, πρεπει να τον εμφανίσω απο τα bios;

Σημείωση: Το πισι μολις συναρμολογήθηκε καινούργιο.

άρα να υποθέσω ότι ο δεύτερος δίσκος δεν είναι καν φορμαρισμένος. άνοιξε "control panel\administrative tools\Computer management" και επέλεξε το disk management στο δένδρο αριστερά εάν τα windows βλέπουν τον δίσκο σαν συσκευή θα το δεις εκεί αν είναι ήδη φορμαρισμένος πρόσθεσε γράμμα πρόσβασης αν όχι κάνε και ένα format.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απο χθες το fb μου βγαζει αυτο το εικονιδιο σε λαθος μερος. Ειναι θεμα browser ομως γιατι το κανει μονο σε Chrome. Το Ctrl+F5 δε δουλεψε (δεν ξερω αν υποτιθεται πως επρεπε να το διορθωσει, αλλα ειναι το μονο που σκεφτηκα να κανω). Ideas?

 

 

post-122525-0-47018100-1352453144_thumb.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο χθες το fb μου βγαζει αυτο το εικονιδιο σε λαθος μερος. Ειναι θεμα browser ομως γιατι το κανει μονο σε Chrome. Το Ctrl+F5 δε δουλεψε (δεν ξερω αν υποτιθεται πως επρεπε να το διορθωσει, αλλα ειναι το μονο που σκεφτηκα να κανω). Ideas?

 

 

post-122525-0-47018100-1352453144_thumb.jpg

 

off topic

 

Μην ανησυχείς, μόλις ολοκληρώσει πλήρη περιστροφή γύρω απο τη φωτογραφία, θα επανέλθει!! :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

off topic

 

Μην ανησυχείς, μόλις ολοκληρώσει πλήρη περιστροφή γύρω απο τη φωτογραφία, θα επανέλθει!! :P

 

Καλο! :lol:

Καθαρισμός cache;

 

Nope δε λειτουργησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nope δε λειτουργησε.

 

Πρέπει να είναι κάποια δική σου ρύθμιση, έτσι; Δεν μπορεί να φαίνεται έτσι σε όλους τους Chrome.

 

Μήπως έχεις μεγαλώσει τη γραμματοσειρά ή έχεις κάνει κάποιο zoom; Restart τον υπολογιστή, τον έχεις κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ή έχεις κάνει κάποιο zoom;

Eισαι φοβερος!! Ειχα δοκιμασει τα παντα και ηταν τοσο απλο. Η πλακα ειναι πως δε θυμαμαι να εκανα zoom πριν το προβλημα. :)

 

Εντιτ: Το προβλημα ειναι μονο στο 90% τελικα. Στα 75% και 100% δεν εχει θεμα. Anyway, problem solved!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είχε την ευγενή καλωσύνη κανείς να μου πεί (ή να με παραπέμψει κάπου που να εξηγεί) πως κάνω μια τηλεόραση σόνι παλιά (με το παπάρι πίσω) να πιάσει τα νέα ψηφιακά κανάλια εντός Αττικής; Παρακαλώ σαν να τα εξηγεί σε 80χρονο παππού, δεν ξέρω τίποτα από τηλεοράσεις. Το μόνο που έχω είναι τηλεόραση και κεραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα...ευχαριστώ δικέ μου. Μπορεί τώρα κάποιος να μου πει ένα συγκεκριμένο τέτοιο μπιρμπιτσόλι να πάω να αγοράσω για να γίνει η δουλειά; Το πιο απλό, όχι τίποτα αρώματα, ίσα για να πιάνει η τηλεόραση τα κανάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κατάλαβα...ευχαριστώ δικέ μου. Μπορεί τώρα κάποιος να μου πει ένα συγκεκριμένο τέτοιο μπιρμπιτσόλι να πάω να αγοράσω για να γίνει η δουλειά; Το πιο απλό, όχι τίποτα αρώματα, ίσα για να πιάνει η τηλεόραση τα κανάλια.

Oλα πανωκατωταιδιαειναιμωρε. Εγω πηρα αυτο λ.χ και κανει αυτο που λεει, δηλαδη πιανει καναλια. Δεν ξερω αν ενα πιο ακριβο ειναι και καλυτερο, αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι καλυτερο θα μπορουσε να κανει εκτος ισως απο καποια εξτρα features ξερωγω.

http://www.public.gr/prod/sound-and-vision/apokodikopoiites-mpeg4/apokodikopoiitis-f-and-u-mpf3381/prod3890009pp/#.UJ0va4dSiHg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε εναν φθηνο 20-30 ευρω και θα την κανει την δουλεια.

Απλα κοιταξε τι υποδοχες εχει η τηλεοραση και σιγουρεψου οτι εχει μεσα το καταλληλο καλωδιο, αλλιως αγορασε επιτοπου ενα για να μην ξαναπηγαινεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πας σε κάποιο μαγαζί ηλεκτρονικών της γειτονιάς σου εκεί συνήθως είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν και να σου εξηγήσουν ότι θες. (τουλάχιστον σε 2-3 τέτοια μαγαζάκια εδώ τρυγύρω από το σπίτι μου πάντα με εξυπηρετούν μια χαρά σε πράγματα που δε γνωρίζω, δε ξέρω αν υπάρχουν και αναίσθητοι πωλητές που δε θα σε βοηθήσουν :P ) Απλά εγώ θα πρότεινα να πάρεις HD και όχι φυσικά για να βλέπεις καλύτερα, (μιας και η TV σου δεν είναι HD) αλλά επειδή κάποιος μου είπε πως σιγά σιγά θα αρχίσουν τα κανάλια να εκπέμπουν σήμα υψηλής ανάλυσης (HD) οπότε αν αυτό το ματζαφλάρι δεν είναι HD τότε δε θα μπορείς να δεις και θα χρειαστείς καινούριο. Οπότε δεν αξίζει για 5 ευρώ διαφορά τώρα (ο απλός αποκωδικοποιητής σε σχέση με τον HD), να πάρεις τον απλό και μετά να ξαναπάρεις άλλον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...