Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά σήμερα είδα στο apergies.gr οτι θα έχουν απεργία λεωφορεία και ταξί. Ενώ χτες δεν έδειχνε και έβγαλα εισιτήριο για Πειραιά σήμερα. Θα υπάρχει κάποιος τρόπος να πάω Κηφισό αύριο απο Πειραιά? Βοηθήστε λίγο γιατί είμαι τέρμα άσχετος με τέτοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κηφισό που ακριβώς; Στο ΚΤΕΛ;

 

Θα πάρεις τη γραμμή 1 και θα πας Ομόνοια. Από εκεί παίρνεις τη γραμμή 2 και πας Σεπόλια ή Άγιο Αντώνιο. Μετά το κόβεις ποδαράτο, όποιον και να ρωτήσεις θα ξέρει που είναι το ΚΤΕΛ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω, σου απαντάω βάση του "έχουν απεργία τα λεωφορεία και τα ταξί" που είπες. :P

 

Για ηλεκτρικό (πράσινη γραμμή) και μετρό (κόκκινη) λέω. Το περπάτημα δυστυχώς δε το γλυτώνεις άμα δεν έχει λεωφορεία / ταξί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν ρώτησα αν εχει σήμερα. Ξέρω οτι έχουν όλα απεργία αύριο, αυτό που ρωτάω είναι αν παίζει κανας τρόπος να πάω στα ΚΤΕΛ. Οι ταρίφες κάνουν όλοι απεργία? δεν παίζει δηλαδή να βρώ κανέναν στο λιμάνι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, οκ, μόλις άκουσα στο ραδιόφωνο οτι ήταν ψευτικη η είδηση. Υποστηρίζουν απ το Ζουγκλα οτι επικοινώνησαν μαζί του. Εκατσα και τους άκουγα διότι αυτοί ειχαν βγάλει πρωτοι την ειδηση της πιθανης αυτοκτονίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εφαρμογές για battery calibration σε Android απλά σβήνουν το αρχείο με τα battery stats;

 

Από όσο ξέρω (εγώ τουλάχιστον :P παρακολουθώντας φορουμ για κινητά και φλασάροντας συνέχεια ρομς) ναι. Και νομίζω πως είναι περιττό διότι κάθε φορά που φορτίσει έως το 100% και αποσυνδέσεις τον φορτιστή, τα battery stats σβήνονται μόνα τους! Δηλαδή αν περάσεις κάποια άλλο firmware και σκέφτεσαι να κάνεις battery calibration, δε νομίζω πως υπάρχει λόγος. Κάνοντας 1-2 πλήρες εκφορτίσεις και πλήρες φόρτιση θα είσαι καλυμμένος.

 

(συγκεκριμένα είναι το αρχείο: /data/system/batterystats.bin)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ρώτησα επιδή έχει επιλογή και το clockworkmod επιλογή για clear battery stats. Δεν ήξερα ότι σβήνονται μόνα τους μετά από φόρτιση και νόμιζα ότι με κάποιο τρόπο επηρεάζουν την διάρκεια της μπαταρίας.

Επομένως περιττές οι συγκεκριμένες εφαρμογές.

Τhx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δες εδώ το λέει ένας που δουλεύει στην Google. Λέει πως δεν αλλάζει κάτι με το να διαγράψεις το αρχείο διότι είναι μόνο για να σου εμφανίζει τα στατιστικά στο μενού με την χρήση μπαταρίας και πως σβήνεται όταν αποσυνδέσεις τον φορτιστή και είναι πλήρως φορτισμένο, για αυτό τότε στην Χρήση Μπαταρίας σβήνονται όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...