Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Εμετος ετσι? Και πανακριβο.

Ναι νταξ, δεν τρελαθηκα απλα δεν το ειχα ξαναδει το συγκεκριμενο και μου εκανε εντυπωση το μεγεθος κυριως. Τωρα που εριξα μια ματια στο car, οντως παραειναι ακριβο. Μαλλον γι'αυτο δεν πολυκυκλοφορει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιο αξιόπιστο αλλά όσο πιο φτηνό βιβλίο γίνεται για PHP/MySQL? Επιπλέον υπάρχουν τόσο σημαντικές διαφορές ανάμεσα στις διάφορες εκδόσεις ανά χρονιά?

 

πχ βρήκα βιβλίο κόστους 0,01 λίρας του 2005, 720 σελίδων. Παίζει να είναι και οι 720 άχρηστες? Το ίδιο βιβλίο, φετινή έκδοση κάνει 27.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες και αυτό http://web-seminar.softlab.ntua.gr/index.php#lectures λογικά η μια εκδοση απο την αλλη θα εχει διαφορε που αναφερονται σε καποια καινουρια εκδοση της php.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks, δεν το ήξερα το site, αλλά ψάχνω συγκεκριμένα βιβλίο. Όπως θα σου πει κι ο φίλτατος Sellers δεν τα πάω καλά με τα online συστήματα. Έχω βρει σημειώσεις πανεπιστημίων, online seminars, έχω εκατοντάδες ebooks τελευταίας έκδοσης και πανάκριβα αλλά θέλω χαρτί να σημειώνω, να τσακίζω, να κυκλώνω, γενικά να το κάνω λίγο ψιλοάχρηστο, εξού και γιατί ψάχνω φτηνό. Όχι μη ποιοτικό, αλλά δεν με ενδιαφέρουν λουστραρισμένες σελίδες και σκληρά εξώφυλλα.

 

Οι διαφορές είναι τόσο ριζικές από 5ετία σε 5ετία? πχ ένα βιβλίο για το office '98 δεν κάνει για το '07, αλλά ένα του '07 μια χαρά κάνει για το '12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To link το εβαλα για να το εχεις σαν συνοδευτικό για καποιο βιβλιο. Βεβαια εδω μιλάμε για πληροφορικη και προγραμματισμο, αρα λιγο διαβασμα και πολύ δουλεια στο pc για να μπορεις να πεις ότι έμαθες. Αρα πιθανοτατα θα εισαι οκ και με τα βιντεο από τη στιγμή που εχουν και ασκησεις για να τεσταρεις τις γνώσεις σου, μονο με διαβασμα δεν προκειται να κανεις κατι.

Τωρα σχετικά με το βιβλιο δεν μπορω να προτεινω καποιο αλλά μπορω να πω οτι δεν μου αρεσε το "Αναπτυξη web εφαρμογων με PHP k MYSQL" εκδόσεις Γκιουρδας. Το βρηκα αρκετα δυσνοητο.

Για να μαθεις τα βασικά νομιζω ότι θα εισαι οκ και με βιβλίο πενταετιας, αλλά σαφως θα ηταν καλύτερο να διαβαζεις κατι πιο συγχρονο. Μπορεις να "αγορασεις" απο κανα θειο και να συγκρινεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που βρισκω υλκα συσκευασίας οπως αεροπλαστ αυτό το διαφανες με τις φυσαλίδες, κουτια κλπ; Εχει το πρακτικερ ή το leeroy merlin? Nα παω καλογιάννη; Lefter? http://www.kalogiannis.gr

 

το πράκτικερ δεν νομίζω ότι έχει. Για το ληρόη δεν ξέρω.

 

Εδώ παραδίπλα από το σπίτι μου έχει ένα μαγαζί με υλικά συσκευασίας. Κουτιά, κουτάκια, κουτούδια, σακούλες, σακουλίτσες κλπ. Αεροπλάστ έχει στα σιδηρικά-χρώματα. Είχα πάρει μια φορά καναδυό μέτρα και σπάζαμε φούσκες με τον μικρό, ήταν γαμάτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε εικονα για το πως θα κινηθουν τα μεσα αυριο?

 

Edit: Λογοι κοσμιοτητας.

 

 

ΕΘΕΛ (Λεωφορεία) & ΗΛΠΑΠ (Τρόλεϊ). Στάση εργασίας 11:00 έως 16:00.

 

ΜΕΤΡΟ. Από τις 10 το πρωί θα κλείσουν οι σταθμοί του Μετρό Σύνταγμα, Πανεπιστήμιο, Ευαγγελισμός, Μέγαρο Μουσικής, Αμπελόκηποι και Κατεχάκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...