Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πω, πρέζα τα πολιτικά, cold turkey, δεν υπάρχει σωτηρία.

 

Kρυα Τουρκια ?  :P

 

Ε, και συ ολο λες οτι δεν μπαινεις, και μπαινεις......... (αν και διαφωνω καθετα με τις αποψεις σου, παρ'oλα αυτα τις σεβομαι απολυτα)  :-) 

 

Παρε και ενα νιντζακι :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@ Gtr34: Εξαρτάται πού βρίσκεσαι. 

 

(αυτό το έχει στην πίσω πλευρά της σελίδας).

 

Καλημέρα.

 

Υ.Γ. Σας το γράφω και εδώ (σκασίλα σας, αλλά για να είμαι εντάξει), δεν ξαναμπαίνω να διαβάσω πολιτικά, ούτε προλαβαίνω, ούτε αντέχω άλλο, αν δείτε να στραβώνει το πράγμα (όχι στο στυλ "δε μου αρέσει αυτό που διαβάζω, α, προπαγάνδα", σε επίπεδο χαρακτηρισμών και προσωπικών επιθέσεων, αναφορά). Πάει καλά το πράγμα, σε γενικές γραμμές, έχετε κι έχουμε χρυσή ευκαιρία να αλλάξει κάτι στους όρους χρήσης, περιφρουρήστε το.

 

Υ.Γ. @bomber, όχι τελείωσε. Πέντε λεπτά καθαρός, λαίμαι!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κανένα 40αρι, υπολογίζω.

 

Βάλε ότι υπό "ομαλές" συνθήκες είναι 34%, υπολόγισε ετεροδημότες που δεν μπορούν/διστάζουν να φύγουν, βάλε συνειδητή αποχή γιατί δεν καλύπτεται κάποιος από το ναι και το όχι.

 

Βέβαια, με την πόλωση που πέφτει, μπορεί να έχουμε εκπλήξεις. Αν μου έδινες ένα κέρμα των 10, πάντως, και μου έλεγες πόνταρέ το, στο 40αρι θα το έβαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ θα ήθελα να ψηφίσω αλλά δεν πρόλαβα να κάνω άιτηση μέχρι τον απρίλη που έλεγε (δεν έχω κάνει αίτηση καν βασικά) οπότε δεν θα ψηφίσω. Και δεν μου περισσεύουν 2 κατοστάρικα για τα πήγαινε έλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κι εγώ θα ήθελα να ψηφίσω αλλά δεν πρόλαβα να κάνω άιτηση μέχρι τον απρίλη που έλεγε (δεν έχω κάνει αίτηση καν βασικά) οπότε δεν θα ψηφίσω. Και δεν μου περισσεύουν 2 κατοστάρικα για τα πήγαινε έλα.

 

Πάντως, γενικά, θα μου επιτρέψεις να πω ότι πρέπει να μεταφέρεις τα εκλογικά σου δικαιώματα, κάποια στιγμή.

 

Είναι τεράστιο πρόβλημα αυτό των ετεροδημοτών. Επηρεάζει και την κατανομή πόρων, αλλοιώνει και την πραγματική εικόνα. Δεν μπορεί το Συράκο, ας πούμε, που το χειμώνα κλειδώνει κυριολεκτικά και περιπολούν φύλακες με μαντρόσκυλα, να εμφανίζει 211 μόνιμους κατοίκους, δουλευόμαστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω πως υπάρχει όριο ως προς την αποχη. απο ένα σημειο και μετά βγαίνει άκυρο το δημοψηφισμα καθως δεν εχει νοημα

 

 

Συγκεκριμένα αναφέρει ότι το Σύνταγμα προβλέπει ότι για να είναι έγκυρο το δημοψήφισμα, θα πρέπει να λάβει μέρος στην ψηφοφορία τουλάχιστον το 40% των εγγεγραμμένων στους εκλογικούς καταλόγους.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, γενικά, θα μου επιτρέψεις να πω ότι πρέπει να μεταφέρεις τα εκλογικά σου δικαιώματα, κάποια στιγμή.

 

Είναι τεράστιο πρόβλημα αυτό των ετεροδημοτών. Επηρεάζει και την κατανομή πόρων, αλλοιώνει και την πραγματική εικόνα. Δεν μπορεί το Συράκο, ας πούμε, που το χειμώνα κλειδώνει κυριολεκτικά και περιπολούν φύλακες με μαντρόσκυλα, να εμφανίζει 211 μόνιμους κατοίκους, δουλευόμαστε.

Εννοείται ότι πρέπει,τη μία το αμέλησα,την άλλη πήγα και έιχε κόσμο και ήμουν σκαστή από τη δουλειά. Μόλις περάσει η μπόρα θα τα φέρω. Πρέπει να δω και τι διαδικασία θέλει γιατί κανένας δεν ξέρει να μου πει. Απο κεπ στη δημαρχία με πάνε μπαλάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εννοείται ότι πρέπει,τη μία το αμέλησα,την άλλη πήγα και έιχε κόσμο και ήμουν σκαστή από τη δουλειά. Μόλις περάσει η μπόρα θα τα φέρω. Πρέπει να δω και τι διαδικασία θέλει γιατί κανένας δεν ξέρει να μου πει. Απο κεπ στη δημαρχία με πάνε μπαλάκι.

 

Στο δημαρχείο του δήμου όπου διαμένεις να πας, άσε τα ΚΕΠ.

 

Εγώ εξυπηρετήθηκα ταχύτατα, έχει βέβαια αρκετά χρόνια, αλλά δεν είναι σύνθετη διαδικασία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...