Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

840 pro περιπου 2 years.

 

Για αυτους καμια γνωμη  ? Plextor MX5 pro or  Corsair Neutron GTX  ? :-)

 

Εγγύηση δεν έχει?

3 χρόνια εγγύηση έδιναν στους 840 pro αν δεν κάνω λάθος.

 

Πόσα tb writes είχε? :P

 

Επίσης, τι έπαθε?

Δεν μπορείς να γράψεις άλλα δεδομένα πάνω, που λένε, ή δεν τον διαβάζει καν?

 

Τσέκαρε και τον sandisk extreme pro.

Λένε ότι είναι καλός.Από εγγύηση δεν ξέρω τι παίζει όμως.

 

Περίμενα ποστ thresh χαχαχα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγγύηση δεν έχει?

3 χρόνια εγγύηση έδιναν στους 840 pro αν δεν κάνω λάθος.

 

Πόσα tb writes είχε? :P

 

Επίσης, τι έπαθε?

Δεν μπορείς να γράψεις άλλα δεδομένα πάνω, που λένε, ή δεν τον διαβάζει καν?

 

Τσέκαρε και τον sandisk extreme pro,

Λένε ότι είναι καλός.Από εγγύηση δεν ξέρω τι παίζει όμως.

 

Περίμενα ποστ thresh χαχαχα :P

 

Λογικα ναι, αλλα δεν ημουν και τερμα ευχαριστημενος.....  οποτε δεν ''κυνηγαω'' την εγγυηση.

 

Πλεον δεν τον αναγνωριζει καν..... σε 4 διαφορετικα συστηματα τον δοκιμασα..... ουτε ιχνος ζωης πλεον.....

 

 

Θα δω και τον sandisk pro που προτεινεις.... thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλεον δεν τον αναγνωριζει καν..... σε 4 διαφορετικα συστηματα τον δοκιμασα..... ουτε ιχνος ζωης πλεον.....

 

Μάλιστα...

 

Άρα δεν είναι αξιόπιστοι για να έχεις σημαντικά δεδομένα μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εγγύηση δεν έχει?

3 χρόνια εγγύηση έδιναν στους 840 pro αν δεν κάνω λάθος.

5 χρόνια έχουν οι 840 Pro, 10 χρόνια οι 850 Pro...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλε μου, γιατί να με προβληματίσουν οι δηλώσεις του Ρουβά; Εγώ είμαι τρομολάγνος και προδότης. Το ότι επιβεβαιώνομαι είναι ακριβώς απόδειξη του πόσο φερέφωνο είμαι των διεθνών τυράννων, που έβαλαν πάλι τα χρηματιστήρια της Ασίας να ανέβουν, για να μην επιβεβαιωθεί η προφητεία του Γέροντα Βαρουφακίσιου, πως θα απειλούσαμε με αποχώρηση και θα έκλανε μέντες ο Γαλαξίας.

 

Εσύ, όμως, και το λέω με ειλικρινά φιλική διάθεση, όχι εδώ που κάτι πρέπει να απαντήσεις και δεν μπορείς να πεις "εντάξει, σωστός", μόνος και με την παρέα σου, κάθισε να προβληματιστείς, γιατί ποντάρει η Γιάννα (που μόνος σου την ανέφερες, φαντάζομαι σαν παράδειγμα καπιτάλα που ρουφάει με καλαμάκι το αίμα του λαού) στο "όχι". Μήπως για να μπορέσουν επιτέλους να εξαγοράσουν πράγματι όλη τη χώρα έναντι πινακίου φακής οι και καλά επαναστάτες της δραχμής; Μήπως για να ζήσουμε τις λαμπρές στιγμές της Ρώσικης ολιγαρχίας; Λέω, μήπως. Μπορεί και να είδε το Φως το Αριστερόν και να μετάνιωσε, δεν ξέρω.

 

Εσύ μου μιλάς για αυτοκριτικές νοσταλγών του κομμουνισμού ή κάποιας αναρχό-ψαγμένης εκδοχής, που θα πούνε προδότες και όχι αρκούντως αριστερούς τους άλλους, έτσι και υπογράψουν συμφωνία (διότι, ως γνωστόν, αριστερός και να πιστεύει σε ουτοπικές ανοησίες δε γίνεται, η Αριστερά δεν αποτυγχάνει ποτέ, απλά δεν εφαρμόζεται σωστά), αναφέρεσαι σε αυτούς που θα σηκωθούν να φύγουν με την όποια νέα συμφωνία και θα επιστρέψουν στο 0.00001%. Εγώ σου μιλάω για την αυτοκριτική ενός κόμματος που έπιασε 37% στις εκλογές και, δημοσκοπικά, προτού τα κάνει τελείως ρόιδο, χτυπούσε 45αρια, κι όλα τα έχει καλά καμωμένα και το πρόβλημα είναι οι εσωτερικοί και οι εξωτερικοί προδότες. Μια υποψία αυτοκριτικής; Δημόσιας, όχι στις καμαρούλες και τα καφενεία. Άρα, άλλα λέω και άλλα (θέλεις να) καταλαβαίνεις.

 

Τα ψηφαλάκια της Χ.Α. είναι τεράστιο πρόβλημα, και μπορεί να πιάστηκες από εκεί για να πεις αποχωρώ, αλλά όπως και με τη Γιάννα, έτσι και με τη Χ.Α. σου λέω με φιλία, κάθισε να προβληματιστείς πώς γίνεται να ταυτίζονται τα συμφέροντα των φασιστών και του Καμμένου με την αριστερή ταξική καταμέτρηση που φαντασιώνεσαι.

 

Λυπάμαι αν σε στεναχωρώ ή σε απογοητεύω, αλλά έχουμε φάει ένα πιάτο φαί μαζί κάποτε, και κάποιες σκληρές αλήθειες πρέπει να λέγονται.

 

Με ειλικρινή φιλία, over and out που λέει και ο Βομβιστής. Και αγαπημένοι όλοι στις απαντήσεις σας, ε;

 

 

 

Αν και δεν νιώθω κάποια υποχρέωση να αμφισβητήσω το τι λέει κάθε φορά η Αγγελοπούλου και η κάθε Αγγελοπούλου, δεν την βλέπω να ποντάρει σε κανένα όχι.

 

Γνωρίζεις κάτι παραπάνω;

 

 

Ο λόγος που απογοητεύτηκα, είναι το γεγονός πως διέκρινα οπαδικό κλίμα, και εγώ τέτοιες προθέσεις δεν έχω.

Δεν ήμουν και δεν νομίζω πως θα είμαι ποτέ με την γραμμή κάποιου κόμματος που πρέπει να αποδείξει πως ο ελέφαντας πετάει.

Παρ'όλα αυτά δεν φοβάμαι τους χαρακτηρισμούς, και όταν διακρίνω κάτι θετικό, το αναγνωρίζω.

Και το δημοψήφισμα είναι θετικό βήμα, μόνο και μόνο επειδή υπάρχει.

Επειδή ξυπνάει ταξικά αντανακλαστικά, επειδή για μια φορά ο πολίτης που μουτζώνει οφείλει να πάρει πάνω του και μια δύσκολη απόφαση, και όχι να ψηφίζει κάποιους και να βρίζει μετά εκ του ασφαλούς.

 

Το δημοψήφισμα σαν διαδικασία και μόνο είναι κέρδος, ακόμα και αν φέρει διαφορετικά αποτελέσματα από αυτά που υπολογίζουν.

 

 

Και επειδή επιμένεις στην αυτοκριτική, (δεν μπορώ να καταλάβω γιατί), δες την χθεσινή συνέντευξη του Δραγασάκη στην ΕΡΤ.

Ανέφερε ξεκάθαρα πως λάθη έγιναν στην διαπραγμάτευση, και πιθανόν να γίνουν κι άλλα.

Αυτό δεν είναι άλλοθι όμως, ούτε για την αντιπολίτευση στο εσωτερικό, που ξεσηκώθηκε να πάει στις Βρυξέλλες να δώσει το παρόν, και να δείξει πως "εμείς είμαστε εδώ, θα τελειώσει η παρένθεση και όλα θα γίνουν όπως γνωρίζαμε", ούτε στις παρανοϊκές απαιτήσεις των δανειστών, που στο δημοσιονομικό κομμάτι δεν έχουν αντιρρήσεις (λένε), αλλά στο πολιτικό ζητάνε στην ουσία αυτοκτονία της κυβέρνησης, και μαζί της όλων των αδύναμων στρωμάτων της κοινωνίας.

 

 

Προσωπικά από την αρχή γνώριζα πως η συγκεκριμένη κυβέρνηση δεν είναι η αριστερά που είχα στο μυαλό μου.

Είναι ένα είδος σοσιαλδημοκρατίας είναι, που και αυτή όμως στα σημερινά τους δεδομένα θεωρείται ακραία.

Δεν φοβάται κανένας "τους κομμουνιστές". Απλά πλέον, ακόμα και η δική τους αστική δημοκρατία είναι αγκάθι.

 

Η άποψή μου, είναι πως όχι τον σέξυ, τον Τσάβες να είχαμε πρωθυπουργό, χωρίς στοιχειώδες κίνημα να τον στηρίξει, με ελλιπείς παραγωγικές ικανότητες και ένα τεράστιο ποσοστό του κόσμου να μην μπορεί να ξεχωρίσει τα αυτονόητα, έτοιμο να βγάλει τα μάτια του διπλανού στην πρώτη δυσκολία, πάλι πουθενά δεν θα πηγαίναμε.

 

 

Όσον αφορά τους φασίστες, τι ακριβώς σου κάνει εντύπωση; Το παιχνίδι τους παίζουν, δηλώνουν και αντιμνημονιακοί τρομάρα τους, όπου φυσάει ο άνεμος για να κλέψουν συμπάθειες εκ του ασφαλούς.

Ιστορικά όπως γνωρίζεις, ο φασισμός το κεφάλαιο και μόνο αυτό υπηρέτησε. Και αυτοί το ίδιο κάνουν.

Δεν υπάρχει κανένα κοινό συμφέρον που να με προβληματίζει.

 

Διάβαζα κάπου, πως το 80%+ των Ελλήνων έχει από μηδέν έως 2000€ στην τράπεζα.

 

 

Εσύ όμως, σκέψου αν θες, που τοποθετείς τον εαυτό σου ταξικά;

Με τίνος τα συμφέροντα ταυτίζεσαι;

Και άσε τις ιδιωτικοποιήσεις και όλα αυτά τα "σοβιετικά", για την επιμονή των δανειστών σε εργασιακά, συντάξεις και φορολογία τι άποψη έχεις;

Συμφωνείς; Πρέπει να το φάμε και αυτό;

Άντε να το φάμε, που βάζεις το όριο; Στα 300€ βασικό; Στα 150; Σε ένα πιάτο ρύζι αρκεί να μην είμαστε "απομονωμένοι";

Επεξ/σία από liopyr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω και εγω το keyboard setup του

 

In other news

 

Οι γέροι περιμένουν ακομα απέξω απο την τράπεζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω πως υπάρχει έλλειψη αυτοκριτικής. Αυτό θα έστεκε υπό άλλες προϋποθέσεις, αλλά φοβάμαι πως έχει κολλήσει η βελόνα και επαναλαμβάνονται τα ίδια και τα ίδια ως άποψη, μάλλον λόγω έλλειψης φαντασίας και αδυναμίας ανάγνωσης της πραγματικότητας.

Η αριστερά (βάλε εισαγωγικά αν θες) πληρώνει την αυτοκριτική της με 100 διασπάσεις.

Τι άλλο πρέπει να κάνει;

 

 

Από εκεί και πέρα, όταν έχεις κάνει ήδη πίσω στις προεκλογικές δεσμεύσεις σου, κάνεις πρόταση που χρεώνει επιχειρήσεις που έχουν κέρδος 500.000€ και σου λένε πως αυτό το μέτρο δεν είναι αναπτυξιακό, αντ'αυτού κόψε το ΕΚΑΣ γιατί το πρόβλημα το δημιουργεί ο συνταξιούχος που παίρνει 250€ ή "game over" τι καταλαβαίνεις;

Τίνος τα συμφέροντα εξυπηρετεί ο καλός Ευρωπαίος εν πάση περιπτώσει;

 

Και για ποιον Ευρωπαίο μιλάμε ακριβώς; Τον Ευρωπαίο του διαφωτισμού ή τον Ευρωπαίο που στηρίζει κυβερνήσεις νεοναζί στην Ουκρανία;

Τον Ευρωπαίο των ανθρωπίνων δικαιωμάτων ή αυτόν που πνίγει πρόσφυγες στην μεσόγειο;

 

 

 

Το ερώτημα δεν είναι καθόλου της πλάκας.

Λυσσάνε τα ΜΜΕ, πού ακούστηκε άλλωστε να έχει ξαφνικά άποψη ο αόρατος άνεργος πληθυσμός για τόσο σοβαρά ζητήματα.

Η άλλη μας είπε πως οι φτωχοί δεν παίρνουν ψύχραιμες αποφάσεις τις κρίσιμες ώρες. Ο δικός της πριν λίγες μέρες, μας είπε τι ξέρει από διαπραγματεύσεις η κυρά Καλλιόπη από την Κάλυμνο.

Όσα ξέρει αυτός από τον ΕΚΑΣ φαντάζομαι ή όσα ήξερε ο άλλος που έβαζε υπογραφές σε συμφωνίες που δεν προλάβαινε να διαβάσει.

 

Πίσω από τις πατριωτικές κορώνες και τις επικοινωνιακές γραφικότητες "ο Έλλην έχει μάθει να λέει όχι, με αρετές τόλμες" και τα συναφή, το δημοψήφισμα έχει ξεκάθαρο ταξικό χαρακτήρα.

Να μετρηθούμε. Επιτέλους. Ποιοι είναι με την εργατική τάξη και ποιοι με την Γιάννα και την Μαριάννα.

 

Δεν είμαι αισιόδοξος γενικά, αλλά δεν βλέπω και άλλο τρόπο.

Υπάρχει ένα σοβαρό κομμάτι του πληθυσμού που με παρασιτικό τρόπο έχει εκμεταλλευτεί τις καταστάσεις και έχει βγει και κερδισμένο από αυτή την κατάσταση, υπάρχει και ένα πολύ πιο μεγάλο που νομίζει ακόμα πως θα βρει την κομπίνα (επιχειρηματικό δαιμόνιο) για να μπει και αυτό στο κλαμπ των προηγούμενων, άσχετα αν πεθαίνει στην ψάθα στο τέλος.

 

 

Δεν ξέρω τι θα συμβεί στην περίπτωση του "όχι". Για την ακρίβεια κανένας δεν μπορεί να ξέρει.

Ξέρω όμως τι θα συμβεί στην περίπτωση του "ναι". Θα πρέπει μια μέρα να εξηγήσω στο παιδί μου (αν κάνω) για ποιο λόγο δουλεύει με όρους Κίνας. Για ποιο λόγο τα εργασιακά κεκτημένα (όσα έχουν απομείνει έστω) εξαφανίστηκαν και γιατί οι απεργίες κρίνονται παράνομες με εντολή του κυρίαρχου λαού.

 

 

Δεν θα είναι εύκολη η απάντηση.

 

Πως προκύπτει αυτό και γιατί διαχωρίζεις έτσι τον κόσμο; Δηλαδή όσοι ψηφίσουν ναι (ή είχαν πρόθεση να ψηφίσουν ναι αφού μπορεί και να μη γίνει το δημοψήφισμα) είναι τα παιδιά του Λάτση;!

Εγω όμως παίρνω 250€ το μήνα όχι 3000€ που παίρνεις εσύ.

Και δε σπαμμαρω συνέχεια ,προκαλώντας

Άστεγος θα ήταν με τόσα ο Unabomber! :P :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα...

 

Άρα δεν είναι αξιόπιστοι για να έχεις σημαντικά δεδομένα μέσα...

 

Δεν ξερω φιλτατε, ισως ετυχε μονο σε μενα..... απο 1 συμβαν δεν μπορεις να βγαλεις αξιοπιστα συμπερασματα ουτως η αλλως....

 

Να ναι καλα το Drobo και η παρεα που φιλοξενει μεσα του, αλλιως θα κλαιγαμε με μαυρο δακρυ...... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντέχω άλλο , δεν μπορώ , δεν θα επιτρέψω να καταστραφει η χώρα , στις επόμενες εκλογές κατεβάζω κόμμα.
Its final.
Περισότερα αργότερα , είμαι στη δουλειά
μυράει αέρας επανάστασης !!! μυράει!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως προκύπτει αυτό και γιατί διαχωρίζεις έτσι τον κόσμο; Δηλαδή όσοι ψηφίσουν ναι (ή είχαν πρόθεση να ψηφίσουν ναι αφού μπορεί και να μη γίνει το δημοψήφισμα) είναι τα παιδιά του Λάτση;!

 

 

Εξήγησα και πριν, δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος για την όποια ταξική συνείδηση της κοινωνίας, και ανέφερα και παραδείγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ξερω φιλτατε, ισως ετυχε μονο σε μενα..... απο 1 συμβαν δεν μπορεις να βγαλεις αξιοπιστα συμπερασματα ουτως η αλλως....

 

Να ναι καλα το Drobo και η παρεα που φιλοξενει μεσα του, αλλιως θα κλαιγαμε με μαυρο δακρυ...... :-D

imho πάρε SSD με 3D NAND MLC...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@viper

 

κοιτουσα το comptia αλλα επιλογη για ελλαδα δεν εχει αρα πουλο :P

 

 

http://www.ictc.gr/comptia-2/

 

Eχει και το Comptia Sec+

 

:-D

 

 

Aλλα στις πιστοποιησεις μονο Cisco και ΜS αναφερει..... :-(

 

παρε ενα τηλ, για σιγουρια παντως, αν σε ενδιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...