Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Bρε πιστοποιηση ειναι, δεν εχει να κανει με phd ουτε master

 

http://www.comptia.org/

 

Eπισης τα comptia's :P ειναι must σε ΙΤ sector.

 

Comptia - cisco - Windows server - Red hat - sql - cloud - μεσο. Της παναγιας τα ματια, εξαρτάται που θέλεις να δουλεψεις, που θα μπεις και πόση διαθεση εχεις να μαθεις ενω είσαι μεσα στη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

Ουναμπόμπερ αλήτη καπιτάλα, έρχεται κρεμάλα(με μετάξι διότι ανήκεις εις τους Αριστοκράτες).

 

Γκιλοτινα παρακαλω, ειναι πιο elegant  :P

Comptia - cisco - Windows server - Red hat - sql - cloud - μεσο. Της παναγιας τα ματια, εξαρτάται που θέλεις να δουλεψεις, που θα μπεις και πόση διαθεση εχεις να μαθεις ενω είσαι μεσα στη δουλεια.

 

Aκριβως, εχει απειρα..... :-) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκιλοτινα παρακαλω, ειναι πιο elegant  :P

 

Aκριβως, εχει απειρα..... :-)

Δεν κάμει ρίμα η γκιλοτίνα με το καπιτάλα, εκτός εάν το πάμε: Αλήτη σερμπαντίνα,έρχεται γκιλοτίνα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάμει ρίμα η γκιλοτίνα με το καπιτάλα, εκτός εάν το πάμε: Αλήτη σερμπαντίνα,έρχεται γκιλοτίνα....

 

Magneto-Evil-Laugh-X-Men.gif

 

 

i take the σερπαντινα..... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Snoob, ο καθένας δηλώνει ότι θέλει.

Όταν η Γιάννα την βγάλει με αυτά που την βγάζω εγώ κάθε μήνα, ας έρθει να πει πως είναι μαζί μου.

Σιγά μη με προβληματίσουν οι δηλώσεις της Γιάννας.

Εσένα σε προβληματίζουν οι δηλώσεις του Ρουβά;

 

 

 

Σου μιλάω για διασπάσεις που προκύπτουν μέσω αυτοκριτικής και διαφωνίας.

Η κυβέρνηση έχει κάμποσες συνιστώσες που μπορεί να αποχωρήσουν ανά πάσα στιγμή.

Αν αυτό δεν είναι κίνηση αυτοκριτικής, αυτοσεβασμού και ηθικής, τι είναι;

Τι ψάχνεις να διαβάσεις ακριβώς; Μπες να διαβάσεις τι γράφουν για τον Πανούση π.χ ..

 

 

Τα παρεάκια στα εξάρχεια δεν έχουν καν (συνειδητά) εκλογικό αποτύπωμα.

Έχουν όμως την αντίληψη να καταλάβουν τι διακυβεύεται, και βλέπω πολλούς που δηλώνουν πως θα ψηφίσουν όχι.

 

 

 

Τα ψηφαλάκια της Χ.Α είναι επιχείρημα αλήθεια;

Κρίμα, πίστευα πως υπήρχε δυνατότητα σοβαρής κουβέντας, καλή συνέχεια.

 

Φίλε μου, γιατί να με προβληματίσουν οι δηλώσεις του Ρουβά; Εγώ είμαι τρομολάγνος και προδότης. Το ότι επιβεβαιώνομαι είναι ακριβώς απόδειξη του πόσο φερέφωνο είμαι των διεθνών τυράννων, που έβαλαν πάλι τα χρηματιστήρια της Ασίας να ανέβουν, για να μην επιβεβαιωθεί η προφητεία του Γέροντα Βαρουφακίσιου, πως θα απειλούσαμε με αποχώρηση και θα έκλανε μέντες ο Γαλαξίας.

 

Εσύ, όμως, και το λέω με ειλικρινά φιλική διάθεση, όχι εδώ που κάτι πρέπει να απαντήσεις και δεν μπορείς να πεις "εντάξει, σωστός", μόνος και με την παρέα σου, κάθισε να προβληματιστείς, γιατί ποντάρει η Γιάννα (που μόνος σου την ανέφερες, φαντάζομαι σαν παράδειγμα καπιτάλα που ρουφάει με καλαμάκι το αίμα του λαού) στο "όχι". Μήπως για να μπορέσουν επιτέλους να εξαγοράσουν πράγματι όλη τη χώρα έναντι πινακίου φακής οι και καλά επαναστάτες της δραχμής; Μήπως για να ζήσουμε τις λαμπρές στιγμές της Ρώσικης ολιγαρχίας; Λέω, μήπως. Μπορεί και να είδε το Φως το Αριστερόν και να μετάνιωσε, δεν ξέρω.

 

Εσύ μου μιλάς για αυτοκριτικές νοσταλγών του κομμουνισμού ή κάποιας αναρχό-ψαγμένης εκδοχής, που θα πούνε προδότες και όχι αρκούντως αριστερούς τους άλλους, έτσι και υπογράψουν συμφωνία (διότι, ως γνωστόν, αριστερός και να πιστεύει σε ουτοπικές ανοησίες δε γίνεται, η Αριστερά δεν αποτυγχάνει ποτέ, απλά δεν εφαρμόζεται σωστά), αναφέρεσαι σε αυτούς που θα σηκωθούν να φύγουν με την όποια νέα συμφωνία και θα επιστρέψουν στο 0.00001%. Εγώ σου μιλάω για την αυτοκριτική ενός κόμματος που έπιασε 37% στις εκλογές και, δημοσκοπικά, προτού τα κάνει τελείως ρόιδο, χτυπούσε 45αρια, κι όλα τα έχει καλά καμωμένα και το πρόβλημα είναι οι εσωτερικοί και οι εξωτερικοί προδότες. Μια υποψία αυτοκριτικής; Δημόσιας, όχι στις καμαρούλες και τα καφενεία. Άρα, άλλα λέω και άλλα (θέλεις να) καταλαβαίνεις.

 

Τα ψηφαλάκια της Χ.Α. είναι τεράστιο πρόβλημα, και μπορεί να πιάστηκες από εκεί για να πεις αποχωρώ, αλλά όπως και με τη Γιάννα, έτσι και με τη Χ.Α. σου λέω με φιλία, κάθισε να προβληματιστείς πώς γίνεται να ταυτίζονται τα συμφέροντα των φασιστών και του Καμμένου με την αριστερή ταξική καταμέτρηση που φαντασιώνεσαι.

 

Λυπάμαι αν σε στεναχωρώ ή σε απογοητεύω, αλλά έχουμε φάει ένα πιάτο φαί μαζί κάποτε, και κάποιες σκληρές αλήθειες πρέπει να λέγονται.

 

Με ειλικρινή φιλία, over and out που λέει και ο Βομβιστής. Και αγαπημένοι όλοι στις απαντήσεις σας, ε; 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν σου δίνει δυνατότητα διδακτορικού και επίσης μέσω μιας σχολής έχεις την πιθανότητα να Δικτυωθεις σε δουλειά

 

 

Ποντάρεις πολυ σε διδακτορικά οταν αυτοί που βλέπουν τις εξελίξεις δεν ποντάρουν σε αυτα.

 

 

 

 

Spect ακου τον viperman......

 

Με το μπαχαλο που και τον ανταγωνισμο που υπαρχει εξω, θα σου χρειαστουν.....

 

 

 

Πιστοποιηση ειναι, που κολλαει το phd ?

  

 

 

Σε αυτο το σημείο να πω οτι ούτε εγω αλλα (μου φαίνεται) ούτε ο μπομπαρ ειναι του κλάδου σας. Παρόλα αυτα σου λέμε τι γινεται συον κλάδο σου

 

 

Λέω ότι αυτό που λέει ο βαιπερ δεν μου δίνει δυνατότητα να κάνω διδακτορικό αν Θέλω σε αντίθεση με ένα μάστερ

  

 

Αν εχεις τα λεφτα να αντέξεις όλες αυτές τις σπουδές, go for it αλλα μην ξαφνιαστεις οταν οι χρηματοροες θα ειναι μειωμένες.

 

Bρε πιστοποιηση ειναι, δεν εχει να κανει με phd ουτε master

 

http://www.comptia.org/

 

Eπισης τα comptia's :P ειναι must σε ΙΤ sector.

 

 

Ειδικά στην αμερικη και σε εταιρίες που δουλεύουν με αμερικη στον συγκεκριμένο τομέα.

 

 

 

Comptia - cisco - Windows server - Red hat - sql - cloud - μεσο. Της παναγιας τα ματια, εξαρτάται που θέλεις να δουλεψεις, που θα μπεις και πόση διαθεση εχεις να μαθεις ενω είσαι μεσα στη δουλεια.

Υγ. Αυτος ειναι του τομέα και μαλλον θα σεβαστείς την γνώμη του...

 

 

 

 

In other news

 

Μόλις μου ειπαν οτι θα έρθουν τα λεφτα την δευτερα μιας και είπανε ναι σημερα... Τρομάζω με το ποσα απλά τα βλέπουν τα πραγματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε αυτο το σημείο να πω οτι ούτε εγω αλλα (μου φαίνεται) ούτε ο μπομπαρ ειναι του κλάδου σας. Παρόλα αυτα σου λέμε τι γινεται συον κλάδο σου

 

 

 

 

Ειδικά στην αμερικη και σε εταιρίες που δουλεύουν με αμερικη στον συγκεκριμένο τομέα.

 

 

 

Πριν το γυρισω 100% στο Design, εδωσα το παρων για λιγο καιρο και σε αυτο το sector.

 

Oσο για το murica..... True, True....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

No Sammy mate.....

 

γιατι ρε? Εγω τον 850 εχω και ειμαι ευχαριστημενος φουλ!

 

Bρε πιστοποιηση ειναι, δεν εχει να κανει με phd ουτε master

 

http://www.comptia.org/

 

Eπισης τα comptia's :P ειναι must σε ΙΤ sector.

το ξερω οτι δεν εχει σχεσει με phd & master

 

Πας για ακαδημαική καριέρα;

 

Δεν είναι ειρωνικό το ερώτημα μου. Απλά στη πληροφορική είναι προτιμότερο να παίρνεις πιστοποιήσεις και να έχεις γνώσεις που φαίνονται σε κάποιους τομείς, παρά ένα μεταπτυχιακό, άμα δεν πας για ακαδημαϊκή καριέρα.

 

επειδη ακομη δεν εχω αποφασισει και αφηνω αυτο το ενδεχομενο ανοιχτο ειναι ενας λογος που παω σε αυτο! Επισης μπορει να κανω πιστοποιηση παραλληλα ή οποτε χρειαστει 

 

Ποντάρεις πολυ σε διδακτορικά οταν αυτοί που βλέπουν τις εξελίξεις δεν ποντάρουν σε αυτα.

   

 

Σε αυτο το σημείο να πω οτι ούτε εγω αλλα (μου φαίνεται) ούτε ο μπομπαρ ειναι του κλάδου σας. Παρόλα αυτα σου λέμε τι γινεται συον κλάδο σου

 

Αν εχεις τα λεφτα να αντέξεις όλες αυτές τις σπουδές, go for it αλλα μην ξαφνιαστεις οταν οι χρηματοροες θα ειναι μειωμένες.

 

Ειδικά στην αμερικη και σε εταιρίες που δουλεύουν με αμερικη στον συγκεκριμένο τομέα.

 

  Υγ. Αυτος ειναι του τομέα και μαλλον θα σεβαστείς την γνώμη του...

 

 

ενας λογος που παω εσθονιο ειναι ο οικονομικος. Και νορβηγια με εχουν δεχτει αλλα ποιος πληρωνει τοσα λεφτα!? 

 

Οπως και να χει θα δοκιμασω και οτι γινει! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το γυρισω 100% στο Design, εδωσα το παρων για λιγο καιρο και σε αυτο το sector.

 

Oσο για το murica..... True, True....

 

Ποσα χρόνια έκανες στο design?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ρε? Εγω τον 850 εχω και ειμαι ευχαριστημενος φουλ!

 

 

το ξερω οτι δεν εχει σχεσει με phd & master

 

 

 

επειδη ακομη δεν εχω αποφασισει και αφηνω αυτο το ενδεχομενο ανοιχτο ειναι ενας λογος που παω σε αυτο! Επισης μπορει να κανω πιστοποιηση παραλληλα ή οποτε χρειαστει 

 

 

ενας λογος που παω εσθονιο ειναι ο οικονομικος. Και νορβηγια με εχουν δεχτει αλλα ποιος πληρωνει τοσα λεφτα!? 

 

Οπως και να χει θα δοκιμασω και οτι γινει! :P

Οχι.

 

Πρώτα παιρνεις την πιστοποίηση, μετα βρίσκεις (relevant) δουλειά και μετα το παλεύεις για έρευνα επειδη θα σου ειναι πιο εύκολο και θα βρεις μια ερώτηση που οχι μονο δεν εχει απαντήσει κανεις αλλα επειδη το χρειαζεται και ο τομέας που ασχολείσαι για να προχωρήσει μπροστά. Αυτο που εξω λένε #innovation

Μιλας με γριφους γεροντα.......

 

Τωρα ειμαι στο design.

 

Ακαδημαϊκά ρε μαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...