Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δώσε κάνα 2tb και σε εμάς μπας και στήσω ποτέ το ρημαδό raid6

 

 

δραμα σε λεω...

 

in other news

 

η claire μεγαλωσε, η κορη του barry ειναι σαν τον underage dante στην reboot μορφη του και καποια pubble boxes εχουν ενα απο τα πιο αυτιστικά quick trigger events που εχω συναντήσει ποτε μου...

 

edit

ο κακομοιρης ο kafka τι τους εφταιξε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ρε σοβαρά, πως εξηγείται; Δεν έχω καν το τηλέφωνο του ανθρώπου, outlook/fb contact είναι.

 

Για γράψε ακριβώς το sms (χωρίς προσωπικά στοιχεία εννοείτε) και στο όνομα παραλήπτη τι έγραφε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

70ofuyz.jpg

 

Πολύ περίεργο. Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο πράγμα. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να έχετε κολλήσει και οι δυο (υποκατάστημα ΔΕΗ που έδωσες το νούμερο και εσύ) κάποιο malware που απο τον αριθμό σου, συμπέρανε το email (μέσω facebook ή hotmail λογικά) και έκανε camouflage το όνομα του παραλήπτη με κάποιο όνομα απο τις επαφές σου στο outlook ή facebook. Πολύ τραβηγμένο αλλά μπορεί να γίνει. SMS scam για να απαντήσεις στο μήνυμα και να σε χρεώσουν. Βέβαια στη συγκεκριμένη περίπτωση δεν πρόκειται να απαντήσεις.

 

Ρώτα και τον Gi0 είναι πιο ειδικός σε τέτοια θέματα.

 

Σε κάθε περίπτωση άλλαξε κωδικούς σε hotmail, facebook και outlook. Κάποιος τα έχει χακάρει κατά πάσα πιθανότητα. Επίσης κάνε το pc σου scan με Malwarebytes Anti-Malware και Hitman Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα ήταν πραγματικά απλή περίπτωση, το θέμα είναι ότι όντως έκανα διακανονισμό, όντως έδωσα το κιν. και όντως μου είπε η κοπελιά που μιλούσα ότι "όπου να 'ναι θα σας έρθει SMS".

 

Το θέμα είναι γιατί μου ήρθε από τον pappou souli.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tumblr_mgbthyCbRJ1qhhxd4o2_r1_500.gif

2 επιλογες:

1)το κινητο σου εκανα αχταρμα τις επαφες.μου εχει τυχει με νοκια πριν κανα χρονο.πηγε να κανει συχρονισμο με το μαιλ και εκλαψε το συμπαν.

2)οπως λεει ο thomas ιοι,χακαρισματα

 

και μια wild card σου κανουν πλακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εφαρμογή People των WP γίνεται να συνδέσεις λογαριασμούς Facebook, Skype, email, κτλ σε ένα όνομα. Μήπως έχεις συνδέσει κατα λάθος κάποιο account μου με αυτό;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα  σε stalkάρει για να μαζευει πληροφορίες και τώρα άρχισε να σε trollαρει. Εγω θα του έριχνα μπαν παντως για να μαθει να στελνει μηνυματα. :-D


FB και Outlook. Το θέμα είναι ότι δεν έχω το κινητό σου και αυτό το μήνυμα είναι SMS.

 

Κατι ανάλογο παντως γινεται και στο κινητο της μανας μου, οταν της στελνει sms η cosmote εμφανίζεται ότι της τα στέλνει η αδελφή της.. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

http://news.in.gr/perierga/article/?aid=1231388206

 

Hulk SMASH!

 

όποιος άντεξε και δεν τα έκανε πουτάνα είναι legendary hero...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...