Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι ισχύει γιατί τα πορνοsite χρησιμοποιούν adobe flash player ενώ το youtube HTML5. Το flash player είναι πιο ελαφρύ και χρησιμοποιεί λιγότερους πόρους του συστήματος. O ΗΤML5 χρειάζεται πολύ δουλειά σε αυτό το τομέα. O flash player όμως απο την άλλη είναι τέρμα τρύπιος σε θέματα ασφαλείας και θέλει να τον αναβαθμίζεις.

Δεν ξέρω τι χρησιμοποιεί ο φφ στον υπολογιστή μου, αλλά ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει τόσο καιρό.

 

Τι ακριβώς πάει να πει κενά ασφαλείας της φλας; Δηλαδή τι σκατά μπορεί να πάθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι χρησιμοποιεί ο φφ στον υπολογιστή μου, αλλά ένα πράγμα δεν έχω καταλάβει τόσο καιρό.

 

Τι ακριβώς πάει να πει κενά ασφαλείας της φλας; Δηλαδή τι σκατά μπορεί να πάθει;

 

Σημαίνει ότι άμα ο Flash Player μείνει σε παλιά έκδοση μπορεί κάποιο malware μέσω του flash player (άμα παίξεις ένα βιντεάκι απo site αμφιβόλου προέλευσης) να βρει κενό ασφαλείας και να παρεισφρήσει στο pc σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαίνει ότι άμα ο Flash Player μείνει σε παλιά έκδοση μπορεί κάποιο malware μέσω του flash player (άμα παίξεις ένα βιντεάκι απo site αμφιβόλου προέλευσης) να βρει κενό ασφαλείας και να παρεισφρήσει στο pc σου.

το SUMo τσεκάρει την έκδοση του flash player?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε αλλη μια βουβάλα που μου την εμφάνισε στο fb απο φίλο που έκανε like και τον έκανα block γιατι έτρωγα 

 

https://www.facebook.com/video.php?v=803975476336045

 

 

Σεισμος 10 ριχτερ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι στην flash έκδοση του Youtube, η οποία εξακολουθεί να είναι default στον Firefox. Για την HTML5 δεν έχω άποψη. Χρόνια τώρα, μόνο προβλήματα είναι.

 

Δεν έχει σημασία τι πρόγραμμα χρησιμοποιείς, αλλά τι έχεις επιλεγμένο στις ρυθμίσεις του YouTube. Προεπιλογή είναι το Flash ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά έβαζες να ακούσεις ράδιο και άκουγες Timberlake, Madonna, Rihana, PussyCatDolls και πάει λέγοντας. Και τώρα ακούς Tame me to the church και αυτό. Ρε που πάμε;;;;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ωραία να σου ρίχνουν την δουλειά τους γιατί...έτσι και να κάθεσαι να ψάχνεις αμερικάνικες νομοθεσίες για στάνταρτ στον "ελεύθερο" σου χρόνο. :rolleyes:

Κατά τα άλλα μας έχει ρημάξει ο αγέρας. Παγώσαμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια που περί κώλων ο λόγος.. Κυτταρίτιδα εντόπισε ο φακός των παπαράτσι στα μέχρι πρότινος λατρεμένα κωλομέρια της 'Ιγκης Αζαλέας.

 

#θρηνοσκιοδυρμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ωραία να σου ρίχνουν την δουλειά τους γιατί...έτσι και να κάθεσαι να ψάχνεις αμερικάνικες νομοθεσίες για στάνταρτ στον "ελεύθερο" σου χρόνο. :rolleyes:

Κατά τα άλλα μας έχει ρημάξει ο αγέρας. Παγώσαμε. 

mBH3Na5.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ μια μαμαδοομάδα στο φβ που ισχυρίζονται με πολλή επιμονή ότι τα παιδιά πρέπει να κοιμούνται στο κρεβάτι των γονιών και 1 και 2 και 3 χρονών γιατί αλλιώς δεν νιώθουν αγάπη. δεν ξέρω μόνο εμένα μου φαίνεται λίγο κουλό αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...