Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Guitar rig (real) = κιθάρα, a gazillion of effects pedals, ένας τοίχος με amps και τα σχετικά.

Virtual rig (N.I. Guitar rig) = κιθάρα, καλη κάρτα ήχου με καλο input και τα σχετικά.

 

 

 

E καλά, για χομπίστα δεν τίθεται θέμα. NI Guitar rig και πεταλιέρα από τιμονιέρα, οποιαδήποτε asio κάρτα ήχου και 2 ηχεία monitors, δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E καλά, για χομπίστα δεν τίθεται θέμα. NI Guitar rig και πεταλιέρα από τιμονιέρα, οποιαδήποτε asio κάρτα ήχου και 2 ηχεία monitors, δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω.

 

Ναι καταλαβαίνω τι λες αλλα βρίσκω a gazillion of pedals με 5~20 λιρες. Επίσης υπαρχει debate οπου, παρόλο που το real rig κοστίζει παραπάνω ειναι συνάμα λιγότερο time consuming σε σχέση με το virtual rig.

Επίσης, πήρα asio dongle thing αλλα εχει λυσσάξει στον θόρυβο το guitar rig...

 

In other news

 

Με το καλημέρα, Ξεκοίλιασμα στο Korean monitor μου.

 

Σπερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καταλαβαίνω τι λες αλλα βρίσκω a gazillion of pedals με 5~20 λιρες. Επίσης υπαρχει debate οπου, παρόλο που το real rig κοστίζει παραπάνω ειναι συνάμα λιγότερο time consuming σε σχέση με το virtual rig.

Επίσης, πήρα asio dongle thing αλλα εχει λυσσάξει στον θόρυβο το guitar rig...

 

In other news

 

Με το καλημέρα, Ξεκοίλιασμα στο Korean monitor μου.

 

Σπερες?

Τσέκαρε sample rates να είναι ίδια παντού (κάρτα ήχου dongle cubase flstudio), και πρόσεχε τις εξτρα ρυθμίσεις σε windows και κάρτα ήχου. Δεν ξέρω από dongle, αλλά στην asio κάρτα ήχου μου εκεί εντοπίζω τα προβλήματα με τον θόρυβο σε νέες εγκαταστάσεις.  Κι η κιθάρα στο line-in όχι στο mic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tried everything, noise won.

 

In other news

 

Είδα την διαφήμιση με τον μπαλαδορο και ομολογώ οτι σκεφτομαι να αλλάξω την εθνικότητα στην ταυτότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tried everything, noise won.

 

In other news

 

Είδα την διαφήμιση με τον μπαλαδορο και ομολογώ οτι σκεφτομαι να αλλάξω την εθνικότητα στην ταυτότητα.

πια ειναι αυτη?

γουσταρω καργα τις διαφημισεις του you παντως! B) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω σε ενα μαγαζί με μπαχαρικά την προηγούμενη εβδομάδα ..
του λέω δοκίμασα σε μεγάλες ποσότητες με το σακούλι στο φαγητό μου ταμπάσκο , τσίλι , καφτερές πιπεριές, οι μικρές που τις μασάω και ωμές  , σάλτσα volcano , τίποτα δεν το ένιωσα , έχεις κάτι καυτερό ?
Μου λέει έχω , θα σου δώσω να δοκιμάσεις και πες μου την επόμενη φορά αν σ άρεσε. Το έχω φέρει για εναν Ινδό που μου το ζήτησε ,δοκίμασε λίγο στο στόμα πριν βάλεις , οκ του λέω.

πατάω με το δάχτυλο όσο έπιασε και το βάζω στο στόμα μμμμμ nice nice λέω. Δίνω σε μια φίλη να δοκιμάσει , της λέω πάρε ενα κόκκο απο το κουτάλι (1 κόκκος όσο η μύτη της καρφίτσας , γιατι δεν τρώει καυτερά). Τελικά ήπιε νερό γιατι το κάψιμο απλώθηκε σε όλο το στόμα.  Έβαζα στο φαγητό μου όσο πιπέρι βάζει κάποιος που θέλει πικάντικη τη σούπα του κ ηταν ωραίο.

Χθες το βράδυ είχα φτιάξει ενα τουρλού για να μη λερώσω πολλά πιάτα κ είχα ρίξει σε τάπερ κρέατα , λαχανικά πατάτες κλπ
ηταν κανα 2-3 κιλά (το λέω για να καταλάβετε οτι ήταν μια χ ποσότητα να μοιραστεί με το ανακάτεμα). 

ρίχνω και μου φεύγει απο το σακούλι πολύ , κανα 2 κουταλιές της σούπας τούμπανες 
λέω εεε καλά , έχω και νερό δίπλα κλαιν 
έπινα ταυτόχρονα καυτό τσάι φρούτων και είχαν ανοίξει οι πόροι .
τρώω τρώω και άρχισα κ ένιωθα περίεργα , σε μια φάση με πιάνει μια ταχυκαρδία , ενας πονοκέφαλος , τα χείλη μου μούδιασαν , δεν ένιωθα το πρόσωπο μου 

βρήκα το αγαπημένομ μπαχαρικόμ :"3

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...