Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μα αφού είσαι γλυκός σαν μέλι βρε!

Δεν θυμάμαι να σου έχω δώσει το δικαίωμα να εκφράζεσαι έτσι για άλλα αρσενικά πλην εμού. Για πρόσεχε λίγο !!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guitar rig or virtual rig (guitar rig); ιδού η απορία.

Tι είναι το virtual rig? Μόνο το φωτογραφικό software ξέρω και δεν μου βγαίνει τίποτε άλλο στο σερτς.

 

Το guitar rig όμως σε συνδυασμό με κάποια καλά delay plugins, δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ. Οι δυνατότητές μου να μιξάρω κιθάρες βέβαια είναι άλλο θέμα μετά από χρόνια eq το μόνο που κατάλαβα είναι "ανέβασε εκεί που ακούγεται καλά, βρες την 'κακή' συχνότητα". Με 2 κιθάρες παθαίνω εγκεφαλικό όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι είναι το virtual rig? Μόνο το φωτογραφικό software ξέρω και δεν μου βγαίνει τίποτε άλλο στο σερτς.

 

Το guitar rig όμως σε συνδυασμό με κάποια καλά delay plugins, δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ. Οι δυνατότητές μου να μιξάρω κιθάρες βέβαια είναι άλλο θέμα μετά από χρόνια eq το μόνο που κατάλαβα είναι "ανέβασε εκεί που ακούγεται καλά, βρες την 'κακή' συχνότητα". Με 2 κιθάρες παθαίνω εγκεφαλικό όμως.

Guitar rig (real) = κιθάρα, a gazillion of effects pedals, ένας τοίχος με amps και τα σχετικά.

Virtual rig (N.I. Guitar rig) = κιθάρα, καλη κάρτα ήχου με καλο input και τα σχετικά.

 

 

Μέρες αγαπουλες που δεν σας ενδιαφέρει που δεν εχει έρθει η u2715 ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...