Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σφιξω δοντια και να προσπαθησω μεχρι του χρονου να μαζεψω κανα 800ρι για να παρω mac ;

Εχετε αποψη για τα μακ ; ειναι τοσο καλα οσο τα παρουσιαζουν ;

Το εχεις χάσει;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σκεφτομαι οτι πλεον το ΗΡ λαπτοπ 5 ετιας που εχω θα μπορουσε να δουλευει μια χαρα , αλλα δεδομενου οτι το δουλευουν 2 ατομα και μπαινουν σε οτι ναναι site συν του οτι σερνεται σε εκνευριστικο βαθμο συν του οτι εληξε το antivirus σκεφτομαι 3 επιπονες λυσεις απο αποψη κοστους και ταλαιπωριας

 

Να παρω εναν εξωτερικο σκληρο να περασω τα αρχεια μου και καπακι να το στειλω για φορματ, ή δεν αξιζει ;

 

Να παρω ενα ακριβο antivirus να καθαρισω μια και καλη ή δεν αξιζει ;

 

Να σφιξω δοντια και να προσπαθησω μεχρι του χρονου να μαζεψω κανα 800ρι για να παρω mac ;

 

Εχετε αποψη για τα μακ ; ειναι τοσο καλα οσο τα παρουσιαζουν ;

 

Θα σου πρότεινα το πρώτο. Έχεις τόσα πολλά σημαντικά αρχεία που δεν χωράνε σε ένα φλασάκι των 16gb; Του κάνεις ένα format, του περνάς ένα απλό antivirus για να έχει realtime προστασία. Το πιο σημαντικό όμως είναι να του περάσεις anti-malware και να κάνεις scan κάθε δυο-τρεις εβδομάδες. Για anti-malware βάλε το Malwarebytes Anti-Malware. Δεν χρειάζεται να χρησιμοποιείς τη prο έκδοση. Η free φτάνει. Εξ'αλλου μόνο για σκαν το χρειάζεσαι. Έτσι εγγυημένα δεν θα κολλήσεις ιούς και μαλακίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή δενεις καλα το ζωντανο για να μη φευγει και εκμηδενιζεις τον κινδυνο να τον χτυπησει αυτοκινητο ή να πεσει σε τρελο

ή στείρωση και δεν θα εχει τασεις περιπλανησης

 

 

Παντως οκ , σαφως δεν προκειται να παρω mac αλλα περισσοτερο απορησα παρα πειστηκα.

Μαλλον στο πρωτοκολλο του ΤηομαςΓ9 θα ανατρεξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Σου έφερα βενζινη'

 

Κοιτάω το δοχείο και μου θύμισε το δοχείο της tetrapak. Πάω να βάλω μπετζινα και το δοχείο συμπεριφέρθηκε όπως ενα δοχείο της tetrapak. Μπετζινα. Μπετζινα everywhere.

 

 

Σπερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι μόνος .Time to sniff

Adon1s

Μην πάρεις mac.Καλύτερα κάντα τσουρέκια και ταχίνι.

Ότι σου είπε ο thomasg4

Σκάναρε πρώτα με hitman pro (trial είναι νομίζω για 15 μέρες αλλά είσαι οκ),malwarebytes,emsisoft emergency kit,adwcleaner,combofix,Kaspersky tdsskiller,Kaspersky virus removal tool και τέλος αν με αυτά δεν έχει καθαρίσει Kaspersky rescue disk 10.

Μπας και γλυτώσεις το format.

Όλα free προγράμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Σου έφερα βενζινη'

 

Κοιτάω το δοχείο και μου θύμισε το δοχείο της tetrapak. Πάω να βάλω μπετζινα και το δοχείο συμπεριφέρθηκε όπως ενα δοχείο της tetrapak. Μπετζινα. Μπετζινα everywhere.

 

 

Σπερες?

Μπεντζίνααααααααχχχχχχ.

Μαστούρα μου μεγάλη. :wub:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτομαι οτι πλεον το ΗΡ λαπτοπ 5 ετιας που εχω θα μπορουσε να δουλευει μια χαρα , αλλα δεδομενου οτι το δουλευουν 2 ατομα και μπαινουν σε οτι ναναι site συν του οτι σερνεται σε εκνευριστικο βαθμο συν του οτι εληξε το antivirus σκεφτομαι 3 επιπονες λυσεις απο αποψη κοστους και ταλαιπωριας

 

Να παρω εναν εξωτερικο σκληρο να περασω τα αρχεια μου και καπακι να το στειλω για φορματ, ή δεν αξιζει ;

do it και φτιαξε ενα backup να το εχεις και μετα το φορματ.

Να παρω ενα ακριβο antivirus να καθαρισω μια και καλη ή δεν αξιζει ;

να σου πω αν θες μια all around προστασια δεν ειναι κακη επιλογη.αν ειναι να αγορασεις κατι θα ειναι internet security suite αλλιως καλο free firewall+καλο free antivirus+μερικες επιλογες για scan οπως ειπαν ο thomas/revolver

Να σφιξω δοντια και να προσπαθησω μεχρι του χρονου να μαζεψω κανα 800ρι για να παρω mac ;

λολ οχι καλυτερα να βαλεις λινουξ

 

Εχετε αποψη για τα μακ ; ειναι τοσο καλα οσο τα παρουσιαζουν ;

οτι και να ειναι σιγουρα δεν ειναι vfm.

αχ βενζινη τι ωραια που μυριζεις!

200.gif

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε αποψη για τα μακ ; ειναι τοσο καλα οσο τα παρουσιαζουν ;

Για αυτό που το θέλεις όχι,είναι πανάκριβα και δεν αξίζει,αγοράζεις εάν έχεις λεφτά για πέταμα(δεν νομίζω να ισχύει) ή ντε και καλά θέλεις για μόστρα ένα μήλο.

Καλύτερα να "επισκευάσεις" τον "παλιό" σου,όπως σου είπαν και οι άλλοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άφησα στον ήλιο. Βρηκα ένα αμαξι και πήγα για shopping (μήπως προλαβω τπτ). Δεν βρήκα τπτ, γύρισα και όταν παρκαρα μου έκανε παράπονα ο γείτονας ότι μυρισε η γειτονιά βενζίνη.

 

In other news

 

Πόσο καιρο κάνει ένα PayPal claim για να 'εκδικαστει'?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...