Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Στορμ: Κάποτε πρέπει να γράψουμε μαζί ένα σουρεάλ μυθιστόρημα ε.

Εκλεισε! Πλάκα πλάκα το χουμε ανετα! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβο σπορ το βουνο ρε συ ψηλε

12 χρονια ανεβαινω και τον εξοπλισμο μου τον αποκτω σταδιακα τα τελευταια 5-6 σιγα σιγα

Για ορειβασία μαξ 250 να σου χρειαστούν; Και μετά για σκι άλλα 200; Ε για ορειβασία τα έχω οπότε ας τα δώσω μια και καλή. Για σκι βλέπουμε αν και τα έχω και αυτά.

 

 

Να ξέρεις, μετά πρέπει να δούμε φωτό.

 

Θα ανεβάσω μόνο για σένα καθώς θα διασχίζω τα βουνά σαν άλλος Μπίλμο Μπάγκινς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπουφάν, γκέτες, μπατόν, παντελόνι, γάντια. Μποτάκια είναι ήδη αγορασμένα. Σακίδιο ίσως στο μέλλον, προς το παρών του σχολείου που έχω μια χαρά κάνει την δουλειά του. Άντε σου βάζω και καμιά φλις για να μην πηγαίνω με τις φούτερ σαν το 5χρονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τη γνωμη μου αν θες να ξεκινησεις σκι κανε γερη οικονομια , βεβαια αφενος οτι δινεις παιρνεις , αφεταιρου σαφως και ο καθενας κανει οτι μπορει,σεβαστο και δεκτο , αφεταιρου επισης δε ξερω την αγορα των ορειβατικων , οποτε δεν εχω αποψη .

Ενδεικτικα να σου πω 260 αγορασα το μπουφαν που εχω για το βουνο και 420 τα πεδιλα . Παντελονι αλλο 1 κατοσταρι σχεδον , κρανος στα 60 , μασκα μαϊμου απο Μπανσκο και μπατον στα 20 επισης απο Μπανσκο .

Μποτες πλεον δε ξερω αν θα αγορασω και αρκουμαι στην ενοικιαση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μεταπηδήσω στο σκι η μόνη αγορά που θα κάνω θα είναι τα πέδιλα με τις μπότες ή το snowboard. Και αυτό κάνα 200άρι. Μπουφάν στα 80 μαξ. Φτηνιάρικα πράγματα, i know, αλλά μιας που δεν έχω λεφτά για τόσο ξόδεμα + είναι αρχή ακόμα οπότε στο μέλλον άμα δω ότι θα αξίζει και ότι θα το ακολουθήσω το σπόρ, που λογικά θα έχω και δουλειά = περισσότερα λεφτά και κυρίως δικά μου (από γονείς οικονομίες είναι αυτά για τώρα), τότε κάνω καλύτερες αγορές. That's my strategy.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ , καταλαβαινω .

Αλλα σ ειπα , απο το δημοτικο κανω σκι οποτε βλεποντας οτι απο ενα σημειο κ μετα το γουσταρω βλεπω οτι πρεπει να επςνδυσω σε εξοπλισμο , και αυτον σταδιακα τον απεκτησα μεσα σε 5-6 χρονια .

Αλα πλεον δυσκολα , τελευταια αγορα την εκανα πριν 3 χρονια .

 

Καταρχας πρεπει να κατασταλαξεις σε αθλημα , σκι ή snowboard , και επειτα να πας σε αγορα .

Επειτα στο τελος της σεζον μπορεις να παρεις πολυ καλα μεταχειρισμενα που τα δινουν με σκοντο , απο τα μαγαζια που νοικιαζουν εξοπλισμο .

Πχ στα 3-5 Πηγαδια στο δρομο πριν το χιονοδρομικο εχει 2-3 τετοια

Ενας γνωστος νοικιαζε συνεχεια ενα συγκεκριμενο ζευγαρι all round πεδιλα και κατα τον Μαρτιο τα αγορασε .

Βρισκεις γενικα αν ψπαχπτεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορά λέω να πάω να νοικιάσω snowboard, να δω πως είναι. Αν μαρέσει πάω σε αγορά σανίδας. Αλλιώς αγορά σκι. Με 25 ευρώ εξόδα εκδρομής συνολικά με τα λεωφορεία που έχει από Σαλονίκα δεν παίζει να μην την γουστάρεις την φάση και να μην την συνεχίσεις. Θα δείξει βέβαια. Για αρχή ορειβατικός που γάμησε στην πρώτη εξόρμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά να δεις που θα αναγκαστω να κάνω καταγγελια στην γενική γραμματεία καταναλωτή...

 

Σπερες

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

lel1.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περνάω από την Βιβλιοθήκη να παραλάβω ένα πάπερ, πάω στις τουαλέτες και είναι ένας τύπος που πίνει νερό από τον νιπτήρα της τουαλέτας σε στυλ 8χρονου με λάστιχο σε αλάνα χωριού. :fear:

Η ειρωνεία είναι ότι στον κάτω όροφο έχει 2 ψύκτρες τελευταίας τεχνολογίας,με 2 βαθμούς αποστείρωσης και ποτήρια δίπλα στο μηχάνημα, όλα αυτά τζάμπα για τους επισκέπτες.

Πόσο γκάου να είσαι ρε μεγάλε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περνάω από την Βιβλιοθήκη να παραλάβω ένα πάπερ, πάω στις τουαλέτες και είναι ένας τύπος που πίνει νερό από τον νιπτήρα της τουαλέτας σε στυλ 8χρονου με λάστιχο σε αλάνα χωριού. :fear:

Η ειρωνεία είναι ότι στον κάτω όροφο έχει 2 ψύκτρες τελευταίας τεχνολογίας,με 2 βαθμούς αποστείρωσης και ποτήρια δίπλα στο μηχάνημα, όλα αυτά τζάμπα για τους επισκέπτες.

Πόσο γκάου να είσαι ρε μεγάλε;

Είναι πιο μπαντασσ από την τουαλλετιά όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...