Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μου είχε πει ένας παππούς κάποτε μια αντίστοιχη ιστορία, από το '40 ξερωγω, όπου οι γονείς το έπαιξαν "γιατροί" σε κάποιον σοβαρό τραυματισμό ενός μικρού παιδιού και όταν ο γιατρός έφτασε τελικά να μαζέψει τα πλέον ασυμμάζευτα, τους έπιασε τα κεφάλια και τους τα χτύπαγε μεταξύ τους για ώρα.

Την ίδια οργή περιγράφεις, πάνω κάτω. 70+ χρόνια αργότερα όμως and that's kinda sad.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει μία αγγλική λέξη που περιγράφει αυτού του είδους τους μαλάκες: homeopathΕΤics*

 

 

*Δικό μου το καλαμπουράκι, αλλά δεν το βαζω στα ανέκδοτα για να μη χαθεί στο λάκο με τις κρυάδες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Διαβαζω και ενα επιστημονικό για να μην ξεχνάω την επιστήμη μου'

Μάλλον φοβάται οτι δεν θα παραμείνει δήμαρχος.

=]

 

 

Μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατά τα άλλα φυσική επιλογή ftw...

Αυτό ακριβώς doctorkostis. Δεν το λέω για αστείο ή με Darwin award meme, σοβαρά, το πιστεύω ότι σώζονται πάρα πολλοί του είδους τους με την εξέλιξη της ιατρικής επιστήμης, ε ας επιτρέψουμε τουλάχιστον στις πολύ βαριές περιπτώσεις να εξαφανίσουν τα γονίδια τους.

 

Εγώ έχω μια άλλη σοβαρή απορία.

Δεν υπάρχει κάποιος νομικός/ιατρικός λόγος να εξαφανιστούν οι ομοιοπαθητικοί από προσώπου γης?

Δηλαδή, σου αύξησε η τράπεζα το επιτόκιο κατά 0,1% χωρίς να σου εξηγήσει τι και πως? Λόγος για μήνυση και βαρβάτη αποζημίωση.

Σου πούλησε ο Γερμανός το iphone 6 αλλά μετά δεν το είχε σε διαθεσιμότητα? Λόγος για μήνυση και βαρβάτο πρόστιμο.

Συμφώνησε η ΦΑΓΕ με τη ΜΕΒΓΑΛ να πουλάνε το γάλα 1,5 ευρώ? Πανικός, γίνεται παρέμβαση από τον κυρΗλία από την Ήπειρο, μέχρι τον πρωθυπουργό της χώρας.

 

Αλλα σου πουλάνε νερό της βρύσης και φραπελιά για να θεραπεύσουν τον καρκίνο? Ντάξει, ελευθερία ιδεών, καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ό,τι θέλει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλλα σου πουλάνε νερό της βρύσης και φραπελιά για να θεραπεύσουν τον καρκίνο? Ντάξει, ελευθερία ιδεών, καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ό,τι θέλει.

Εδώ στην Γαλλία έχει πάρα πολλούς τέτοιους, magnétiseurs και healers και ομοιοπαθητικούς και ο,τι θες. Στα μικρά γράμματα έχουν "η εναλλακτική ιατρική δεν αντικαθιστά την παραδοσιακή ιατρική". Σε κάποια φάση είχα γνωρίσει ένα ζευγάρι magnétiseurs σε ένα τραπέζι και μου ζάλισαν τον έρωτα με τους γιατρούς, τα εμβόλια και τις χημειοθεραπείες. Ο τύπος ήταν 40 κι η γυναίκα του 50 κάπου εκεί. Αφού είχα φάει υπό πιπίλισμα των αυτιών με αυτές τις παπαριές τους κοιτάω και τους λέω την ατάκα house : Ξέρετε ποιά είναι η διαφορά μεταξύ της εναλλακτικής και της παραδοσιακής ιατρικής; Η παραδοσιακή δουλεύει αποδεδειγμένα. Οπότε μετά άρχισαν να μου λένε για το πως παραποιούνται τα στοιχεία, συνωμοσίες μπλα μπλα. Εκεί εκνευρίστηκα και λέω σε αυτήν "πρώτα απ' όλα εσύ μην μιλάς γιατί έχεις περάσει προ πολλού τον προσδόκιμο μέσο όρο ζωής προ ιατρικής" και σε αυτόν "με την ιατρική στο παιχνίδι γουστάρεις τις μεγάλες, χωρίς την ιατρική είσαι απλά νεκρόφιλος". Ακολούθησε ένας χαμός καθώς οι φίλοι μου προσπαθούσαν να με δικαιολογήσουν, χάλασε σε όλους η διάθεση και δεν τους ξανακάλεσε κανείς από τότε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βρισκουν τα καταλληλα προφιλ ανθρωπων και βγαζουν χρηματα εις βαρος τους μωρε. Ειχα παει ενα φεγγαρι σε ενα σεμιναριο ρεικι πριν καν γινει της μοδας ολο αυτο (για να κανω το χατηρι σε μια γκομενα). Ο τυπος (αναμεσα σε οοοοολα τα αλλα κουλα που ειχε πει), αναφερει πως ο δασκαλος του καταφερε μεσω του ρεικι να κανει αναπλαση κατω σιαγονας χρησιμοποιωντας το ρεικι. Ε λοιπον ηταν απιστευτο ποσα wow ακουστηκαν απο κατω οταν το ειπε αυτο. Και φυσικα τον ρωταω αν χρησιμοποιησε και την παραδοσιακη ιατρικη για ολο αυτο και τα μασαγε.

 

Προφιλ ανθρωπων που ελαβαν μερος: Καρκινοπαθεις, γενικα ανθρωποι που ειχαν θεματα και καποιοι ξεκαρφωτοι βεβαια. Επιασα λοιπον τη συζητηση με μια κυριουλα που ειχε καρκινο και προσπαθουσα να μαθω για ποιον γαμημενο λογο σταματησε τις θεραπειες και αποφασισε να πονταρει στο ρεικι. Το ρεζουμε ηταν πως θεωρουσε τις χημειοθεραπειες μη ουσιαστικες και προτιμουσε να της δειξει ο δασκαλος τις τεχνικες για να θεραπευσει μονη της το προβλημα της χρησιμοποιωντας τα χερια της και τη συμπαντικη ενεργεια. Δηλαδη νταξει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι τετοιους τυπους αλλα και αυτους που διαφημιζουν μαγικα προιοντα, θα πρεπει να τους κλεινουν φυλακη.

 

Δεν γινεται να αφηνουμε τα παντα στην κριση του κοσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...