Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2.χρονια τωρα λεω συνεχεια να αγορασω ενα βιβλιο ανθρωπινης μαιευτικης και γυναικολογιας και ολο δε το κανω .

 

Εχω μαθει τα ορμονικα και τα μαιευτικα ολων των αλλων θηλαστικων , πλην της γυναικας γαμωτο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ωοθυλακιορηξία συμβαίνει κατα , πριν ή μετα την περιοδο ;

 

 

Ωορρηξία λες; πριν.

 

Αν και αφού είναι κύκλος, δεν έχει νόημα η ερώτηση, η αρχή του κύκλου θεωρείται η πρώτη μέρα περιόδου. Οπότε η ωορρηξία γίνεται την 14η (σε κύκλο 28 ημερών), άρα "μετά".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic thread, σοβαρη ερωτηση νομιζω στα ορια του φιλοσοφικου, δεν ψηνομαι να ανοιξω θρεντ λογω του θεματος, ευνοητοι λογοι.

 

Λοιπον,

Ειδα χτες μια ασθενη με γνωστο καρκινο πνευμονα (μικροκυτταρικο πολυ επιθετικο αλλα που απαντα στη χημειοθεραπεια) απο τον Απριλιο του 2014. Εκανε 3 χημειοθεραπειες (Μαιο με Ιουλιο) με εξαιρετικα αποτελεσματα, πανω απο 90% μειωση του ογκου, complete response στη θεραπεια. Αντι λοιπον να κανει αλλες 3 που λενε τα διεθνη πρωτοκολλα και προφυλακτικη ακτινοβολια εγκεφαλου (που καθυστερει τις μεταστασεις), τα παρατανε ολα και κανουν ομοιοπαθητικη και βελονισμο και διατροφη (μου ειπε επι λεξη ο αντρας της "δεν ετρωγε κρεας και ζαχαρη γιατι αυτα τρεφουν τον καρκινο"). Τωρα που επεστρεψε 6 μηνες μετα, ο ογκος ειναι 10x9 cm και εννοειται εχει μεταστασεις στο κεφαλι.

 

1η ερωτηση. Ποσο μαλακας ειναι ο αντρας της (κυριως γιατι και αυτη εχει μεριδιο ευθυνης)?

2η ερωτηση. Ποσο ΚΑΡΙΟΛΗΣ ειναι ο ομοιοπαθητικος γιατρος που για τα φραγκα πιστευει οτι θα θεραπευσει τον καρκινο με μαλακιες?

3η ερωτηση. Εγω γιατι ειμαι θυμωμενος με την ολη φαση?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ,το παραιατρικευω το θεμα , αλλα τα ωαρια ( "ωά" , egg στα Αγγλικα ) εγω ξερω οτι αναπτυσσονται στις ωοθηκες μεσα σε θυλακια,τα ωοθυλακια,και ωοθυλακιορηξια σημαινει ρηξη του ωοθυλακιου και απελευθερωση του ωαριου στον ωαγωγο .

Για καποιο λογο διαβαζοντας το "ωορηξια" το μεταφραζω ως "ρηξη/καταστροφη του ωαριου" .

 

Αυτο βεβαια στα υπολοιπα θηλαστικα πλην του ανθρωπου , για τα οποια και εχω γνωμη .

 

Το "ωορηξια" προκειται για εκ παραδρομης λαθος που απλα διαιωνιζεται και εχει καθιερωθει στη καθομιλουμενη , εναντι του ωοθηλακιορηξια ;

 

Ή παιζει καποια λεπτομερεια στον ανθρωπο που αποτελει τον λογο οντως να λεγεται και να ειναι "ωορηξια" ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αλλάξω μία την θεματική, αλλά πάλι σε μουνί το story.

 

Έρχεται η άλλη με ένα τέτοιο

 

 

skyda-8-personal-pen-vaporizer-starter-k

 

και αρχίζουμε την πάρλα. Αν έρθω εγώ και σου μιλάω και ενώ σου μιλάω κρατάω στα χέρι μου ένα μικρό κλαρίνο και που και που το ρουφάω σαν να μην τρέχει τίποτα, ε δικαιούμαι να απαιτώ να μην γελάς σαν τρελή τσιγγάνα κατά την διάρκεια της κουβέντας, χωρίς προφανή και καλά λόγο;

 

ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΡΕ; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Off topic thread, σοβαρη ερωτηση νομιζω στα ορια του φιλοσοφικου, δεν ψηνομαι να ανοιξω θρεντ λογω του θεματος, ευνοητοι λογοι.

 

3η ερωτηση. Εγω γιατι ειμαι θυμωμενος με την ολη φαση?

 

Γιατί θα ήθελες να της άξιζε να σωθεί λίγο περισσότερο;

 

#compassion

 

Οκ,το παραιατρικευω το θεμα , αλλα τα ωαρια ( "ωά" , egg στα Αγγλικα ) εγω ξερω οτι αναπτυσσονται στις ωοθηκες μεσα σε θυλακια,τα ωοθυλακια,και ωοθυλακιορηξια σημαινει ρηξη του ωοθυλακιου και απελευθερωση του ωαριου στον ωαγωγο .

Για καποιο λογο διαβαζοντας το "ωορηξια" το μεταφραζω ως "ρηξη/καταστροφη του ωαριου" .

 

Αυτο βεβαια στα υπολοιπα θηλαστικα πλην του ανθρωπου , για τα οποια και εχω γνωμη .

 

Το "ωορηξια" προκειται για εκ παραδρομης λαθος που απλα διαιωνιζεται και εχει καθιερωθει στη καθομιλουμενη , εναντι του ωοθηλακιορηξια ;

 

Ή παιζει καποια λεπτομερεια στον ανθρωπο που αποτελει τον λογο οντως να λεγεται και να ειναι "ωορηξια" ;

 

Ωοθυλακιορρηξία είναι το σωστό, το άλλο έχει καθιερωθεί λόγω συντομίας υποθέτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η ερωτηση. Ποσο μαλακας ειναι ο αντρας της (κυριως γιατι και αυτη εχει μεριδιο ευθυνης)?

2η ερωτηση. Ποσο ΚΑΡΙΟΛΗΣ ειναι ο ομοιοπαθητικος γιατρος που για τα φραγκα πιστευει οτι θα θεραπευσει τον καρκινο με μαλακιες?

3η ερωτηση. Εγω γιατι ειμαι θυμωμενος με την ολη φαση?

1. Δεν είναι μαλάκας. ΜΑΛΑΚΑΡΟΣ είναι. Και να μην ήξερε έπρεπε να μάθει.

2. 50 - 50 ευθύνες με όποιον τον εμπιστεύεται. Στα τρένα και αυτός εννοείται.

3. Γιατί μάλλον είσαι του επαγγέλματος και νιώθεις μια αόριστη ευθύνη να σε βαραίνει. Δικαίως. Αλλά την ευθύνη της επικράτησης ΤΟΥ ΓΑΜΗΜΕΝΟΥ ΟΡΘΟΥ ΛΟΓΟΥ δεν την έχεις, οπότε... δικαιούνται να τρίβουν σβουνιές για θεραπεία, I guess.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>1η ερωτηση. Ποσο μαλακας ειναι ο αντρας της (κυριως γιατι και αυτη εχει μεριδιο ευθυνης)?</p>

<p>2η ερωτηση. Ποσο ΚΑΡΙΟΛΗΣ ειναι ο ομοιοπαθητικος γιατρος που για τα φραγκα πιστευει οτι θα θεραπευσει τον καρκινο με μαλακιες?</p>

<p>3η ερωτηση. Εγω γιατι ειμαι θυμωμενος με την ολη φαση?</p>

 

1)εδώ ολόκληρος Steve Jobs έκανε μαλακιες αυτοί γιατί να μην κάνουν?

2) ένας που είναι απατεώνας και αρπακτικο

3)γιατί είσαι νορμάλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Off topic thread, σοβαρη ερωτηση νομιζω στα ορια του φιλοσοφικου, δεν ψηνομαι να ανοιξω θρεντ λογω του θεματος, ευνοητοι λογοι.

 

Λοιπον,

Ειδα χτες μια ασθενη με γνωστο καρκινο πνευμονα (μικροκυτταρικο πολυ επιθετικο αλλα που απαντα στη χημειοθεραπεια) απο τον Απριλιο του 2014. Εκανε 3 χημειοθεραπειες (Μαιο με Ιουλιο) με εξαιρετικα αποτελεσματα, πανω απο 90% μειωση του ογκου, complete response στη θεραπεια. Αντι λοιπον να κανει αλλες 3 που λενε τα διεθνη πρωτοκολλα και προφυλακτικη ακτινοβολια εγκεφαλου (που καθυστερει τις μεταστασεις), τα παρατανε ολα και κανουν ομοιοπαθητικη και βελονισμο και διατροφη (μου ειπε επι λεξη ο αντρας της "δεν ετρωγε κρεας και ζαχαρη γιατι αυτα τρεφουν τον καρκινο"). Τωρα που επεστρεψε 6 μηνες μετα, ο ογκος ειναι 10x9 cm και εννοειται εχει μεταστασεις στο κεφαλι.

 

1η ερωτηση. Ποσο μαλακας ειναι ο αντρας της (κυριως γιατι και αυτη εχει μεριδιο ευθυνης)?

2η ερωτηση. Ποσο ΚΑΡΙΟΛΗΣ ειναι ο ομοιοπαθητικος γιατρος που για τα φραγκα πιστευει οτι θα θεραπευσει τον καρκινο με μαλακιες?

3η ερωτηση. Εγω γιατι ειμαι θυμωμενος με την ολη φαση?

3) λογικό, η μλκία είναι ότι δεν μπορείς να πεις "told yaaaa"

 

κατά τα άλλα φυσική επιλογή ftw...

 

παιδιά έχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...