Προς το περιεχόμενο

5d mkii Error 80


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tράβηξα μια θεατρική παράσταση, πάω σπίτι να δώ τις φωτογραφίες. Αλλάζω κάρτα στην μηχανή και boom μπλοκάρει και error 80

Βγάζω και ξαναβάζω την μπαταρία , βγάζω την κάρτα και η μηχανή δουλευει κανονικά

Άμα ξαναβάλω κάρτα ξαναμπλοκάρει....Μου έβγαλε επίσης cf error....

 

πιστευω είναι ο cf controller...

Εχει κανεις εμπειρια με το συγκεκριμένο error? Ή με service σε Θεσσαλονικη - Αθήνα ? γιατι δεν μου έχει ξαναβγάλει πρόβλημα κανένα μηχάνημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανανεώνω σε περίπτωση που το πάθει κανένας να ξέρει τι ειναι στο περίπου

 

Στην δικιά μου περίπτωση στράβωσαν τα pin στην υποδοχή που μπαινει η κάρτα...

Κόστος επισκευής 80 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικα δεν κολαγε αλλα εκείνη την στιγμή που αλλαζα κάρτα μάλλον το πίεσα πολυ για να μπει δν είχε κάτσει καλα και στραβωσε... Για να αλλάχτει όλη η υποδοχή με τα πινακια κοστίζει 130 ευρω και μονο τα χαλασμένα 80 ... <br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Επεξ/σία από Rush13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα δεν κολαγε αλλα εκείνη την στιγμή που αλλαζα κάρτα μάλλον το πίεσα πολυ για να μπει δν είχε κάτσει καλα και στραβωσε... Για να αλλάχτει όλη η υποδοχή με τα πινακια κοστίζει 130 ευρω και μονο τα χαλασμένα 80 ... <br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Δεν ξερω αν ειναι θεμα μηχανης αλλα το ιδιο ειχε παθει και ενας φιλος με μια canon 5d ii . Αφου κοιταξε με φακο εκει που μπαινει η καρτα ειδε οτι τα pin  ειναι στραβομενα .Αναγκαστηκά η μηχανη πηγε για service!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έκανα και εγω , κοίταξα με ένα μεγεθυντικο φακό και κατάφερα ισιωσα το ένα , αλλα ειναι και άλλο ένα στραβωμενο και πρέπει να ανοιχτεί η μηχανή για να φτιαχτεί αυτο . Απ´οτι ειδα απο βίντεο δεν ειναι δύσκολη η διαδικασία για να ανοιχτει η μηχανη και να φτιαχτεί ... Αλλα εκτός του ότι η μηχανή ειναι μεγάλης αξίας, την χρησιμοποιώ και για δουλεια οπότε δεν ήθελα να πάρω το ρίσκο ...

Ολες οι μηχανές με cf κάρτες φαίνονται να έχουν αυτο το πρόβλημα λόγω της κατασκευής τους. Οι sd μου φαίνονται καλύτερες λόγω ότι χρησιμοποιούν επαφές και όχι pin

Ο τεχνικός μου είπε να του πάω και τις κάρτες μήπως έχουν πρόβλημα και αυτές και άμα τις βάλω μετα ξαναστραβωσουν... Αυτές ειναι sandisk extreme έχουν μεγάλη εγγύηση αλλα τρεχα γύρευε τώρα και πριξτους να στις αλλάξουν

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...