Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσπαθώ να βγάλω 1εκατομμύριο άλλα είναι δύσκολο.

δυσκολο,θέλει ώρες το συγκεκριμένο.

 

Πως στο καλό μπορώ να ξεκλείδωσω για αγορά τα missiles στο oppressor και τα

Front & Rear turrets στο Bunker vehicle workshop?

 

Συνέχεια μου λέει research the banker για να τα ξεκλειδώσεις, τι θα πει research the banker? Έχω φάει το κόσμο να ψάχνω πως να τα ξεκλείδωσω και τίποτα..

Γενικά πως ξεκλειδωνεις τα ΈΞΤΡΑ όπλα στα καινούρια military και στη "σουπερ νταλίκα"

 

Edit: συνέχεια γράφει "this weapon can be unlocked for purchase via research in the Bunker property" τι καινούρια βλακία είναι πάλι αυτή?

πρεπει να πας στον υπολογιστή και να πεις στους εργάτες να κάνουν και ammo και research αλλιως ΜΟΝΟ research

απο μονο του ειναι μονο στην κατασκευή Product.

τώρα για το πως επιλέγεις τα συγκεκριμένα ΜΟΝΟ να γίνουν δεν ξέρω μιας και δεν εχω ασχοληθεί ακόμα με το παιχνίδι λόγω εξεταστικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Δεν σχολιασα το mods κομματι, αλλα το οτι ειπες οτι οι περισσοτεροι το αγοραζουν για το offline, πραγμα που δεν ισχυει αφου γινονται συνεχεια UPDATES στο ONLINE κομματι του παιχνιδιου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σχολιασα το mods κομματι, αλλα το οτι ειπες οτι οι περισσοτεροι το αγοραζουν για το offline, πραγμα που δεν ισχυει αφου γινονται συνεχεια UPDATES στο ONLINE κομματι του παιχνιδιου ;)

 

Για δείξε μου που είπα "οι περισσότεροι" γιατί εγώ δεν το βλέπω. Ένα μεγάλο μέρος είπα, έχει διαφορά, το οποίο θα το έχαναν αν απ' την αρχή απαγόρευαν τα mods. Σαφώς και το online κομμάτι μονοπωλεί το ενδιαφέρον, αυτό δεν κολλάει πουθενά στην είδηση όμως. Εμένα μου στερεί ένα μέρος διασκέδασης, που είναι σεβαστό να μην σε ενδιαφέρει, αλλά τουλάχιστον μην ρίχνετε και λάδι στη φωτιά με άστοχα σχόλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν χρειάζεται να το αγοράσεις για να βάλεις mods στο offline.

αν αγοράσεις ενα παιχνιδι για να παιξεις offline και με Mods δεν βλέπω το νοημα να το εχεις και αυθεντικό αφου θα του αλλάξεις τα φώτα έπειτα.

γνώμη μου πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και διαβασα λαθος, το μεγαλυτερο μερος παλι δεν ισχυει αλλιως δεν θα εκανε οτι αλλαγες εκανε. Οποιος θελει mods, το κατεβαζει και του αλλαζει τα φωτα οπως ειπε και ο @Xristaras12

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν χρειάζεται να το αγοράσεις για να βάλεις mods στο offline.

αν αγοράσεις ενα παιχνιδι για να παιξεις offline και με Mods δεν βλέπω το νοημα να το εχεις και αυθεντικό αφου θα του αλλάξεις τα φώτα έπειτα.

γνώμη μου πάντα.

 

Αλλά τι να κάνεις, να το κατεβάσεις "σπασμένο"; Ξαναλέω ότι σχεδόν κανένα mod δεν παρέχει υποστήριξη για cracked version, το δε OpenIV έπαιρνε συχνά update και λειτουργούσε βάση της έκδοσης του GTA. Αυτό οδηγούσε σε ντόμινο, με νέες εκδόσεις στα mods για να συμβαδίζουν με το OpenIV, συνεπώς κατέληγες στο ότι χρειάζεσαι γνήσια κόπια. Επίσης, μπορεί να θέλουμε να παίξουμε και online όταν μας έρθει, το ότι θα μου έθεταν σοβαρά το ερώτημα γιατί αγόρασα ένα game, αντί να το κατεβάσω, δεν περίμενα να το ζήσω.

 

Πέρα απ' αυτό, το ότι δεν βρίσκεις νόημα στο να παίρνεις ένα game για το offline του το θεωρώ το λιγότερο άτοπο. Δηλαδή το GTAV όταν κυκλοφόρησε το 2013, πούλησε για το online του; Οι μοναδικοί τίτλοι που αξίζουν είναι όσοι έχουν multiplayer? Και στην τελική μιλάμε υποκειμενικά, δεν καταλαβαίνω την ευκολία με την οποία ακυρώνετε το πως αρέσει σε μένα και εκατομμύρια άλλους να διασκεδάζουν στο GTAV.

 

Και η είδηση αυτό το πράγμα αφορούσε, στο ότι μου κόβουν την διασκέδαση όσον αφορά το συγκεκριμένο. Εσείς πού διαφωνείτε, δεν καταλαβαίνω; Είναι σαν να πέσουν οριστικά οι servers του online και να έρθω εγώ και να σας πω "εντάξει δεν έγινε κάτι, παίξτε με mods". Ok παραβλέψτε ότι είπα για ποσοστά παικτών, αφού σκαλώσατε εκεί χωρίς ουσία, ας πούμε ότι είμαστε εμείς οι 5-10 που παίζουμε μόνο για τα mods και έχουμε εκνευριστεί με αυτή την κίνηση.

 

Το θέμα δεν ονομάζεται GTAV Online κι όπως είπα, δικαίωμα σας να μη σας ενδιαφέρει και σεβαστό, τουλάχιστον προσπεράστε όμως, δεν θα κάτσω να δικαιολογηθώ περαιτέρω στο πως μου αρέσει να διασκεδάζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απ' αυτό, το ότι δεν βρίσκεις νόημα στο να παίρνεις ένα game για το offline του το θεωρώ το λιγότερο άτοπο.

ναι.

Αν το campaign του είναι απο 10-25 ώρες,καλή πώληση να έχουν για μένα αλλα δεν θα πάρω.Θα περιμένω να πέσει στο 10αρικο η να το δω απο το ιντερνετ αν δεν το σηκώνει το σύστημα η να το πάρω σπασμένο.

εξαιρέσεις έχουν αποτελέσει ελάχιστα παιχνίδια,τα οποία τα έχω και στη λίστα μου στο steam(καμια 40αρια)και ειναι μόνο campaign.

 

απο εκει και πέρα δεν καταλαβαίνω γιατι σε πείραξε το πόστ μου. Ούτε σε προσέβαλα ούτε ακύρωσα τίποτα ούτε κάτι άλλο. Εγραψα απλά τοι δεν βλέπω τον λογο αγορας σε κατι αν ειναι να το πειράξω.

Εσύ και άλλοι εκατομμύρια άτομα σας αρέσει να περνάτε mods για το συγκεκριμένο,υπάρχουν και άλλοι τόσοι που το κάνουν για κακό σκοπό όμως.

Δεν αντιλέγω οτι κακώς έκλεισε το OPENIV,φαντάζομαι έχει τρομάξει η R με τα τελευταια γεγονότα για το Online και απλά πονάει χερι κοψει χέρι καθώς όταν θα παρατήσει το παιχνίδι απο υποστήριξη ο κάθε μαγκάκος θα κάνει οτι του βαρέσει στο Online και ζήτω που καήκαμε.

 

Αν με το να αρχίζει να πατάει την χακεριά ξεκινάει με ενα κακό τρόπο δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω κάτι.Προσωπικά σε ενα παιχνίδι που εχω πληρώσει ΓΙΑ ΤΟ online του,γιατί το campaign μπορούσα με 1002 τρόπους να το δω/παίξω,δεν γουστάρω να μπαίνει το κάθε μαλακιστήρι και να μου μοιράζει λεφτά η να μου κάνει πουστιές που δεν μπορώ να κάνω τίποτα.

Με τα πρόσφατα γεγονότα ακόμα και στο loading screen σου πέταγαν λεφτά στον λογαριασμό και δεν μπορούσες να κάνεις κάτι μέχρι να σε βγάλει στον χάρτη.Και τύχαινε να εισαι με 30Μ στο χέρι απο το πουθενα σε μερικά δευτερόλεπτα.

 

 

 

Για να κλείσει,επειδή άλλο ξεκίνησα να πω και άλλο έγινε κατανοητό,φυσικά και είμαι υπερ των mod,ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟ.

και στο skyrim το εχω ξεσκίσει μπορώ να σου πω,και παλιότερα ειχα δοκιμάσει το script hook v για να γελάσουμε με την παρέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ σε όλα όσα λες για το online. Αυτό που προσπαθώ να πω από χτες όμως είναι ότι η είδηση δεν έχει καμιά σχέση με το online και δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς σας ενοχλεί. Αν μου λες ότι συμφωνείς ότι είναι λάθος η απαγόρευση των mods για το offline, τότε γιατί κάνουμε όλη αυτή την κουβέντα διαφωνώντας; Σε τι; Δεν είναι λογικό επειδή κάποιοι ηλίθιοι έχουν καταστρέψει το κομμάτι του online με mods, να την πληρώνουν άλλοι που δεν φταίνε.

 

Και κυρίως, με ενοχλεί περισσότερο ότι όλο αυτό το κάνουν τώρα. Γιατί το επέτρεπαν τόσα χρόνια; Αν διαβάσετε στο link που έδωσα, δεν ζήτησαν απλά να σταματήσουν, κήρυξαν τα mods επισήμως παράνομα. Όλον αυτό τον καιρό που έπεφτε η προώθηση του κερατά από διάσημους youtubers και μη, χρησιμοποιώντας αποκλειστικά τα mods, γιατί σφύριζαν αδιάφορα;

 

Μήπως γιατί συνέχιζε να πουλάει εκμεταλλευόμενο και αυτό το κομμάτι; Μήπως επειδή πλέον τα έβγαλε τα ψωμιά του και απομονώνουν το online για το τελικό ξεζούμισμα μέχρι το RD2 και τα mods χαλάνε την πιάτσα; Τέσπα για να μη το κουράζουμε, καθώς ξαναλέω μιλάμε υποκειμενικά, θα ζήσουμε και χωρίς αυτά, οι anti-gaming τακτικές στο βωμό του χρήματος είναι αυτές που μου τη σπάνε και το ότι δεν σέβονται μια κοινότητα που αποτελεί μέρος της πελατείας τους, τώρα που δεν την έχουν πλέον ανάγκη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που το online αποφερει τετοιο κερδος στην εταιρια, δεν βρισκουν και αυτοι λογο να κανουν single player dlc. Στο online πετας 3 καινουργια αμαξια και 2 καινουργια missions, και ο κοσμος ασχολειται κανα 2μηνο, στο single player για να φτιαξεις dlc που να προσφερει ~10 ωρες gameplay και να εχει και ενδιαφερουσες αποστολες-story, χρειαζεται πολυ περισσοτερη δουλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθώ να βγάλω 1εκατομμύριο άλλα είναι δύσκολο.

Έχω αρκετές αποθήκες γεμάτες. Κάνε add: SabotazNi

 

Απλά θα έχω ίντερνετ πάλι Δευτέρα λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αρκετές αποθήκες γεμάτες. Κάνε add: SabotazNi

 

Απλά θα έχω ίντερνετ πάλι Δευτέρα λογικά.

Αν γεμίσει το bunker το πουλας για 1.05Μ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...