Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ο lester με πήρε αλλά τι?

Θα περιμένω τον κάθε τυχαίο :P

Υπαρχουν απειροι οδηγοι στο γοογλη για το πω λειτουργουν τα heists, τι πρεπει να εχεις, τα ceo/mc events και works κτλ...

 

Εχουν απαντηθει και εδω αρκετες φορες, αλλα νομιζω στο γοογλη θα τα βρεις πιο ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,έχω το gta v στο pc και κολλάει και δεν διαβάζει την πόλη δηλαδή κτίρια,δρόμους και άλλα, θα θελα να μου πείτε αν ξερεται κανένα mod για τα γραφικά,

 

CPU:Intel Pentium D 930'

RAM:5GB DDR2

GPU:Nvidia 9600GT 1GB

 

ξέρω τα specs βγάζουν μάτια άλλα δεν θέλω να επενδύσω σε κάτι καλύτερο....... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον 930 δεν πας πουθενά την σήμερον ημέρα, πόσο μάλλον το V, δεν θα παίξει... Ποια μητρική έχεις; Αν βάλεις κανέναν xeon απάνω μπορεί κάτι να γίνει (με <10€ παίρνεις 4πύρηνο). Τώρα στην συνέχεια αν σε κόψει η ραμ ή η κάρτα γραφικών και ο δίσκος είναι άλλο θέμα...

 

Τα mod συνήθως είναι με καλύτερα γραφικά, και άρα πιο βαριά, τώρα αν υπάρχει κανένα pack με low resolution δεν το έχω δει αλλά όπως και να έχει το συγκεκριμένο παιγνίδι είναι υπερβολικά βαρύ για αυτό το μηχάνημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον 930 δεν πας πουθενά την σήμερον ημέρα, πόσο μάλλον το V, δεν θα παίξει... Ποια μητρική έχεις; Αν βάλεις κανέναν xeon απάνω μπορεί κάτι να γίνει (με <10€ παίρνεις 4πύρηνο). Τώρα στην συνέχεια αν σε κόψει η ραμ ή η κάρτα γραφικών και ο δίσκος είναι άλλο θέμα...

 

Τα mod συνήθως είναι με καλύτερα γραφικά, και άρα πιο βαριά, τώρα αν υπάρχει κανένα pack με low resolution δεν το έχω δει αλλά όπως και να έχει το συγκεκριμένο παιγνίδι είναι υπερβολικά βαρύ για αυτό το μηχάνημα...

μητρική  GA-965P-DQ6(rev 2.0) αν είναι θέμα επεξεργαστή οκ τον αλλάζω,η κάρτα έχει διάφορα σε σχέσει με την  9800gt που ζητάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Q6600-->20€ Και μόνο με τον επεξεργαστή μια διαφορά θα την δεις.Αν σε παίρνει να αλλάξεις και καρτα τόσο το καλύτερο για σένα.Ναι έχει κάποια διαφορά(χονδρικά 20%).Σε κάθε περίπτωση μην περιμένεις και θαύματα με τέτοιο set up αλλά απότι έχω καταλάβει δεν υπάρχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο όσο βλέπω παίρνει XEON αυτή, πχ κοίτα αυτόν που είναι φθηνός: link αλλιώς ανεβαίνεις στην σειρά Ε5χχχ και παίρνεις κάποιον άλλο.

 

Λογικά τώρα ο επεξεργαστής σου με το που ξεκινάει το παιγνίδι καρφώνεται στο 100%, αν θες να το δεις τρέξε το task manager, πήγαινε στην καρτέλα επιδώσεις και μετά ξεκίνα το παιγνίδι, παίξε λίγο και πάτα alt + tab για να σου βγάλει το task manager, λογικά θα είναι φούλ ο επεξεργαστής συνέχεια στο διάγραμμα.

 

Η 9600 με την 9800 έχουν διαφορά αλλά όχι τόσο μεγάλη. Τρέξε το GPUz όσο έχεις το παιγνίδι να τρέχει και δες στην καρτέλα sensors αν δουλεύει η κάρτα φούλ όλη την ώρα (που λογικά θα δουλεύει αλλά...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο όσο βλέπω παίρνει XEON αυτή, πχ κοίτα αυτόν που είναι φθηνός: link αλλιώς ανεβαίνεις στην σειρά Ε5χχχ και παίρνεις κάποιον άλλο.

 

Λογικά τώρα ο επεξεργαστής σου με το που ξεκινάει το παιγνίδι καρφώνεται στο 100%, αν θες να το δεις τρέξε το task manager, πήγαινε στην καρτέλα επιδώσεις και μετά ξεκίνα το παιγνίδι, παίξε λίγο και πάτα alt + tab για να σου βγάλει το task manager, λογικά θα είναι φούλ ο επεξεργαστής συνέχεια στο διάγραμμα.

 

Η 9600 με την 9800 έχουν διαφορά αλλά όχι τόσο μεγάλη. Τρέξε το GPUz όσο έχεις το παιγνίδι να τρέχει και δες στην καρτέλα sensors αν δουλεύει η κάρτα φούλ όλη την ώρα (που λογικά θα δουλεύει αλλά...).

Αν παίρνει xeon και θέλει να ασχοληθεί προφανώς είναι καλύτερη περίπτωση αλλά δεν το παίρνω πάνω μου.Κατά τα άλλα τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια :-D  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Q6600-->20€ Και μόνο με τον επεξεργαστή μια διαφορά θα την δεις.Αν σε παίρνει να αλλάξεις και καρτα τόσο το καλύτερο για σένα.Ναι έχει κάποια διαφορά(χονδρικά 20%).Σε κάθε περίπτωση μην περιμένεις και θαύματα με τέτοιο set up αλλά απότι έχω καταλάβει δεν υπάρχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις. 

λογικά σε q6600 θα πάω

Απο όσο βλέπω παίρνει XEON αυτή, πχ κοίτα αυτόν που είναι φθηνός: link αλλιώς ανεβαίνεις στην σειρά Ε5χχχ και παίρνεις κάποιον άλλο.

 

Λογικά τώρα ο επεξεργαστής σου με το που ξεκινάει το παιγνίδι καρφώνεται στο 100%, αν θες να το δεις τρέξε το task manager, πήγαινε στην καρτέλα επιδώσεις και μετά ξεκίνα το παιγνίδι, παίξε λίγο και πάτα alt + tab για να σου βγάλει το task manager, λογικά θα είναι φούλ ο επεξεργαστής συνέχεια στο διάγραμμα.

 

Η 9600 με την 9800 έχουν διαφορά αλλά όχι τόσο μεγάλη. Τρέξε το GPUz όσο έχεις το παιγνίδι να τρέχει και δες στην καρτέλα sensors αν δουλεύει η κάρτα φούλ όλη την ώρα (που λογικά θα δουλεύει αλλά...).

Xeon αποτι κοίταξα δεν έχει κάποιο modded bios είναι μόνο για την εκδοση 3.3 που υποστηρίζει fsb 1333,τώρα cpu φτάνει 100% κάρτα μια από τα ίδια όπως είπα θα πάρω λογικά q6600 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παίρνει xeon και θέλει να ασχοληθεί προφανώς είναι καλύτερη περίπτωση αλλά δεν το παίρνω πάνω μου.Κατά τα άλλα τι κάνει νιαου νιαου στα κεραμίδια :-D  

H rev 3.3 παίρνει σίγουρα, λογικά και η 2 που έχει ο gamer αλλά όντως, το όλο θέμα με τους xeon είναι ένα ρίσκο... Βέβαια και να μην του κάνει τον σουτάρει εδώ, όλο και κάποιος θα τον αγοράσει, απλά θα καθυστερήσει την όλη ιστορία.

 

Νιαου νιάου; Ο επεξεργαστής θα είναι, βγήκε να τρολάρει τους γάτες :P

Γενικά βέβαια αυτό το σύστημα δεν ξέρω τι θα κάνει στο GTA, είναι τραγικά βαρύ... Αν ο δίσκος είναι πάρα πολύ αργός, οι μνήμες το ίδιο (έχει χάσει και το dual channel λογικά) και η κάρτα γραφικών είναι μπίμπα όλη την ώρα... Πίτα....

 

 

λογικά σε q6600 θα πάω

Xeon αποτι κοίταξα δεν έχει κάποιο modded bios είναι μόνο για την εκδοση 3.3 που υποστηρίζει fsb 1333,τώρα cpu φτάνει 100% κάρτα μια από τα ίδια όπως είπα θα πάρω λογικά q6600 

Μοντάρεις εσύ το bios για την δικιά σου αν δεν βρίσκεις έτοιμο.

 

Τώρα παίζει το GTA όπως είσαι; Απλά αργούνε στο φόρτωμα τα γραφικά του χάρτη; Παράξενο μου φαίνεται, εγώ με τον 3258 έπαιζα και τα ίδια πάθαινα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις απο έξω είναι φθηνοί και οι 775, πχ 6600

Αν θες δοκίμασε με τις μνήμες σε dual channel μπας και κερδίσεις τίποτα όταν σου έρθει ο επεξεργαστής (δηλαδή βγάλε την μια μονή και άσε τις 2 2πλές σε θέσεις με το ίδιο χρώμα), αν παίζει χειρότερα γύρνα την, αν παίζει καλύτερα άστο έτσι...

Μετά στην κάρτα γραφικών τι να κάνεις, OC μπορείς αλλά μην την ψήσεις :P Πάστες θα θέλει και καθάρισμα όπως και να έχει αν το επιχειρήσεις.

 

Good luck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπήκα μετά από πολύ καιρό να παίξω online και αφού με σκοτώσει κάποιος και με κάνει spawn, μέσα σε 1 δευτερόλεπτο μαυρίζει η οθόνη και ξαφνικά αρχίζω και πέφτω απ' τον ουρανό μαζί με άλλους παίκτες! Ή με κάνει ξανά spawn στο άκυρο, δίπλα σε άλλους και ένας λακαμάς με ξανασκοτώνει. Με λίγα λόγια, δεν μπορούσα να παίξω και το έκλεισα. Τι φάση; Έχω χάσει κάτι; Σπαστικοί καραγκιόζηδες με χακεριά;

 

Καλησπέρα,έχω το gta v στο pc και κολλάει και δεν διαβάζει την πόλη δηλαδή κτίρια,δρόμους και άλλα, θα θελα να μου πείτε αν ξερεται κανένα mod για τα γραφικά,

 

CPU:Intel Pentium D 930'

RAM:5GB DDR2

GPU:Nvidia 9600GT 1GB

 

ξέρω τα specs βγάζουν μάτια άλλα δεν θέλω να επενδύσω σε κάτι καλύτερο....... 

 

Αυτό με την καθυστέρηση στο φόρτωμα των textures και του περιβάλλοντος είναι θέμα cpu κυρίως. Επειδή μου το έκανε και μένα κάποιες ελάχιστες φορές, είχα βρει από αναζήτηση ότι η λύση είναι να το βάλω High priority στο task manager και να κλείσω έναν απ' τους 4 πυρήνες και συγκεκριμένα τον 0.

 

Αυτά τα βρίσκεις αν κάνεις alt+tab, πας στο task manager (διαχείριση εργασιών), δεξί κλικ στο GTAV.exe -> Λεπτομέρειες και στην προτεραιότητα βάζεις Υψηλή, για τη συνάφεια όμως δεν ξέρω αν θα πιάσει, μιας και σένα είναι 2πυρηνος, οπότε λογικά δεν πρέπει να απενεργοποιήσεις κάτι. Για δοκίμασε το την επόμενη φορά, έστω με την υψηλή προτεραιότητα μόνο, ως ύστατη λύση μήπως γίνει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...