Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

μηπως έχεις το όνομα χρήστη του υπολογιστή σε ελληνικά;

 

To ονομα χρηστη ειναι στα Ελληνικα, του υπολογιστη στα αγγλικα. Καπου διαβασα οτι πρεπει να κανεις καποιες αποστολες για να ανοιξει το online. Ισχυει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ονομα χρηστη ειναι στα Ελληνικα, του υπολογιστη στα αγγλικα. Καπου διαβασα οτι πρεπει να κανεις καποιες αποστολες για να ανοιξει το online. Ισχυει;

Να ολοκληρωσεις την 1η μονο στο story. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι δεν ανοιγει. Ουτε οταν παω να τρεξω το socialclub μεσα απο το C:\Program Files\Rockstar Games κλπ.

To SC ανοιγει αυτοματα, δεν το τρεχεις χωρια.

Αν δεν το κανεις ηδη, να τρεχεις το παιχνιδι απο το αρχειο PlayGTAV.exe .

Όχι απο τα GTAV.exe ή GTAVLauncher.exe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια ιδεα γιατι εχω 30 fps με την rx480 8gb strix?

Το μονο που εκανα ηταν να ανεβασω το extended distance scaling Λιγο πιο πανω απο την μεση. Αν το παω φουλ σε σημεια με "πολλη πληροφορια" παει και 18 fps. 

 

*Μηπως φταει το ιδιο το fraps? Ρωταω επειδη εχω διαβασει οτι δημιουργει καποια προβληματακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια ιδεα γιατι εχω 30 fps με την rx480 8gb strix?

Το μονο που εκανα ηταν να ανεβασω το extended distance scaling Λιγο πιο πανω απο την μεση. Αν το παω φουλ σε σημεια με "πολλη πληροφορια" παει και 18 fps.

 

*Μηπως φταει το ιδιο το fraps? Ρωταω επειδη εχω διαβασει οτι δημιουργει καποια προβληματακια.

Msi afterburner δοκίμασε. Δες μήπως στο vsync δεν το έχεις στο 59. Η rx480 πρέπει να το πηγαίνει στα 90 fps σε Full HD με όλα φουλ. Τώρα αν τρώει bottleneck από την Cpu δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχεις ανοιχτό το vsync? στο half? Γιατί και γω με την RX 480 βγάζω πάνω από 70fps σε 1440p αλλά βάζω καμιά φορά το vsync half γιατί δεν πιάνει το OBS αλλιώς για να το κάνω stream

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vsync off το εχω

βάλε το afterburner και δες το gpu usage,drivers ξηλωσες με ddu φαντάζομαι

 

βασικά πέρα απο το συγκεκριμένο παιχνίδι,κατέβασε καποιο μετροπρόγραμμα(benchmark)πχ valley benchmark και δες την χρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γρηγορα που το ειδα πριν, ηταν 100%

 

Το asus tweak ii κανει τιποτα? Πχ το game booster (καθαριζει, ram, κλεινει services κτλ..)

 

btw εδω και κανα ~2ωρο το online ειναι down.


Το min επεφτε σε καθε αλλαγη scene, αλλιως μεσος ορος περιπου ~50

 

post-209186-0-97025100-1488921567_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γρηγορα που το ειδα πριν, ηταν 100%

 

Το asus tweak ii κανει τιποτα? Πχ το game booster (καθαριζει, ram, κλεινει services κτλ..)

 

btw εδω και κανα ~2ωρο το online ειναι down.

Το min επεφτε σε καθε αλλαγη scene, αλλιως μεσος ορος περιπου ~50

RX480 4gb??????

δες την εικονα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα advanced graphic settings του GTA V γονατίζουν τον επεξεργαστή σου. Βασικά γονατίζουν όλους τους επεξεργαστές.

 

Να τα απενεργοποιήσεις όλα.

 

Ακολούθως να παίξεις με τα κανονικά settings μέχρι να έχεις την απόδοση που θέλεις.

 

Δεν είναι η κάρτα γραφικών το πρόβλημά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να απενεργοποιήσεις τα advanced settings. Μπορείς να ξαναδοκιμάσεις αν αναβαθμίσεις σε Ryzen CPU.

 

Εγώ έχω τον 3570Κ OC στα 4.5GHz μαζί με μία 980Ti. O επεξεργαστής μου αποδίδει με το OC όσο ένας στόκ i5-6600K.

 

Δεν μπορώ να παίξω με σταθερά 60fps αν ανεβάσω έστω και λίγο κάποιο από τα advanced settings γιατί γονατίζει ο επεξεργαστής με 100% usage. Το framerate πέφτει πάρα πολύ.

 

Αντίθετα, τα κανονικά graphic settings, που ζορίζουν κυρίως την κάρτα γραφικών, τα έχω μαξαρισμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για 60 fps σταθερα στο online 

 

textures : high

frame scaling 1.500

ολα τα αλλα normal / off

 

nvidia control panel : vsync on, anf x16

 

με αυτα, με κακο για το παιχνιδι επεξεργαστη εχω κατα 80% 60fps στην πολη σε freeroam. Σε modes του παιχνδιιου σταθερα 60.

 

φιλος με τα ιδια settings (απλα με τουμπανο pc) εχει 144 σταθερα.

 

γνωμη μου επειδη τα settings του game ειναι λιγο broken, ξεκινας με βαση αυτα και ανεβαινεις σιγα σιγα για να εκμεταλευτεις την 480

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...