Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραίος!

αλλά μηπως να έκλεινες τίποτα;

Υπερβαίνεις την διαθέσιμη μνήμη

water & shader στο medium σίγουρα και το tesselation δε το χρειάζεσαι..

 

(δεν θυμάμαι τί έχει μέσα το advanced)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτι δεν πάει καλά δεν έχεις καθόλου σκιές στο παιχνίδι!!!

Ναι τις εσβησα τελειως απο το xml αρχειο των ρυθμισεων.Κανουν τρελο drop down στα fps και δεν προσφερουν και τιποτα οπτικα.

ωραίος!

αλλά μηπως να έκλεινες τίποτα;

Υπερβαίνεις την διαθέσιμη μνήμη

water & shader στο medium σίγουρα και το tesselation δε το χρειάζεσαι..

 

(δεν θυμάμαι τί έχει μέσα το advanced)

Βαζω shader στο high και κλεινω tesselation βαζω 1080p και βλεπω τι πιανω και επανερχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τις εσβησα τελειως απο το xml αρχειο των ρυθμισεων.Κανουν τρελο drop down στα fps και δεν προσφερουν και τιποτα οπτικα.

 

Εχμ, δεν θα το έλεγα, όλα τα αντικείμενα στην εικόνα είναι σαν να πετάνε και όχι να πατάνε στο έδαφος.  :-) Βέβαια αφού δεν επηρεάζει το gameplay, πάει σε θέμα γούστου μετά, οπότε αφού σ' αρέσει εσένα εμείς περισσεύουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα full HD έκλεισα και αυτά που προτείνατε αλλά έπεσαν στα 29 στα fps. Φαίνεται τέλεια στην οθόνη αλλά δεν είναι για Full HD η καρτα οπότε θα αρκεστώ στα 1600χ900 στα 40fps με το sweet fx. Κατι καλύτερο δεν νομίζω να μπορεί να γίνει. Βγάλαμε σκιές αλλά κάπου έπρεπε να συμβιβαστουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ αυτό το ρημαδοπαιχνίδι ενα ενα τα ανακαλύπτω όλα τελικά

 

βλεπω ενα Live stream και αναρωτιέμαι πως γίνεται το συγκεκριμένο!

post-184642-0-36531900-1488321854_thumb.png

είναι χαμηλή η ποιότητα το ξέρω αλλα το έπιασα οσο πιο γρήγορα γινόταν.

 

 

Αυτό που βλέπουμε ειναι αντί του public chat να μιλάνε με sms.

 

επίσης μερικές φορές βλέπω να μου κάνουν game invite φιλοι,αυτό απο που μπορώ να το δω; απλα παταω το Home Και κάνω join στον φιλο που παίζει οχι όμως απο την προσκληση.

Μερικες φορες το χανω και δεν προλαβαινω να διαβάσω ολη την ειδοποίηση γι αυτο ρωτάω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τηλέφωνο του χαρακτήρα σου, στις επαφές συμπεριλαμβάνονται και οι παίκτες που βρίσκονται στον ίδιο server, επιλέγοντας μια(έναν φίλο σου ας πούμε) μπορείς να του στείλεις sms.

 

Τα invites σου έρχονται στο τηλέφωνο με sms, στο ίδιο στύλ ακριβώς με τις ειδοποιήσεις για jobs(πχ απο Lester).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια προσπαθεια για Full HD αναλυση με natural vision 2.2 mod χωρις ENB. 28-35 Μ.Ο. 30. Το πιο ισορροπημένο και ρεαλιστικο mod πιστευω.Σκιες μην ψαχνετε αν τις βαλω εστω και normal εχω 5-8 fps κατω.Αλλα καλυτερα δειχνει χωρις πιστευω.

 


GTA5_2017_03_01_05_21_56_326.png

GTA5_2017_03_01_05_24_05_344.png

GTA5_2017_03_01_05_24_43_083.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις δυνατοτητες του λαπτοπ σου, το οπτικό αποτελεσμα δεν το λες και άσχημο πάντως. Πρέπει να ευχαριστήσεις βέβαια και την R* που υπολόγισε και αυτούς με ανάλογα συστήματα και έβαλε ένα σκασμό από settings για να μπορεσει ο καθένας ΑΚΟΜΑ και με ένα σχετικά φτηνό λαπτοπ ή desktop να το απολαύσει.

 

ΥΓ. Δεν είμαι από αυτούς που θέλουν να ρίχνουν settings, αλλά αναγνωρίζω πως δεν είναι όλη η ουσία μόνο στο πως δείχνει ένα game.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τηλέφωνο του χαρακτήρα σου, στις επαφές συμπεριλαμβάνονται και οι παίκτες που βρίσκονται στον ίδιο server, επιλέγοντας μια(έναν φίλο σου ας πούμε) μπορείς να του στείλεις sms.

 

Τα invites σου έρχονται στο τηλέφωνο με sms, στο ίδιο στύλ ακριβώς με τις ειδοποιήσεις για jobs(πχ απο Lester).

ε δε θα το μάθω ποτέ το ρημάδι,το έχω πάρει σχεδον day one(μαζί με το online cash bonus) πόσο ειναι τώρα 2+χρονια; :lol: :lol:

κάθε φορά και κάτι νέο.

Στην αρχή δεν ηξερα οτι μπορεις πχ να κάνεις κατάθεση απ το τηλέφωνο οπότε σα χαζός έψαχνα τράπεζα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις δυνατοτητες του λαπτοπ σου, το οπτικό αποτελεσμα δεν το λες και άσχημο πάντως. Πρέπει να ευχαριστήσεις βέβαια και την R* που υπολόγισε και αυτούς με ανάλογα συστήματα και έβαλε ένα σκασμό από settings για να μπορεσει ο καθένας ΑΚΟΜΑ και με ένα σχετικά φτηνό λαπτοπ ή desktop να το απολαύσει.

 

ΥΓ. Δεν είμαι από αυτούς που θέλουν να ρίχνουν settings, αλλά αναγνωρίζω πως δεν είναι όλη η ουσία μόνο στο πως δείχνει ένα game.

Το οπτικό αποτέλεσμα είναι υπέροχο και προφανώς την Rockstar την έχω σε πολύ μεγάλη εκτίμηση για τα παιχνίδια της και το optimize που έριξε στο gta 5. Ο υπολογιστής είναι των 750 ευρώ δεν τον λες φθηνό απλά είναι αδύναμη η Cpu αρκετά και δεν είναι για βαρύ Gaming. Να φανταστείς είχα βάλει το gta 5 στο ps3 που έχω και το έβγαλα στα 10 λεπτά δεν μπόρεσα να το παίξω στο ποσό χάλια φαινόταν. Και καλά που δοκίμασα και στο Laptop και είδα το αποτέλεσμα.

 

Μια ερώτηση μιας και γνωρίζεις πολλά για τα Mods. Πέρασα σχεδόν τα πάντα από natural vision 2.2 αλλά enb αρχεία όταν βάζω με κάνει crash το παιχνίδι μόλις το τρέχω. Οπότε άφησα μόνο reshade και τα υπόλοιπα timecycle. Δεν καταλαβαίνω τι μπορεί να φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι προφανώς προκαλεί collision μεταξύ των αρχείων. Είναι πολύ δύσκολο να σου πω με σιγουριά τι κάνει το game να crashαρει.

 

Γενικά από ότι εχω δει η κάθε ομάδα modding δίνει μαζί και το reshade που έχουν φτιάξει για το mode τους. Οπότε αν χρησιμοποιεις κάποιο άλλο που έχεις βρει, η πιθανότητα είναι μεγάλη να μην λειτουργήσει ή όπως στην περίπτωση σου να crashαρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι προφανώς προκαλεί collision μεταξύ των αρχείων. Είναι πολύ δύσκολο να σου πω με σιγουριά τι κάνει το game να crashαρει.

 

Γενικά από ότι εχω δει η κάθε ομάδα modding δίνει μαζί και το reshade που έχουν φτιάξει για το mode τους. Οπότε αν χρησιμοποιεις κάποιο άλλο που έχεις βρει, η πιθανότητα είναι μεγάλη να μην λειτουργήσει ή όπως στην περίπτωση σου να crashαρει.

Ακολουθώ τις ρυθμίσεις ακριβώς που δίνουν από το natural vision αλλά κάτι δεν κάθεται καλά προφανώς. Μόνο το enb δεν έβαλα τα υπόλοιπα δουλεύουν κανονικά. Έβαλα και trainer και είναι απίστευτο πόσο μπορείς να επέμβεις ειδικά το Mode του καιρού που τον αλλάζεις όπως θέλεις είναι τέλειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...