Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι δεν μπορεις, αλλα ειναι ηδη γρηγοροτερο απο το κανονικο και αντεχει αρκετα χτυπηματα παραπανω.

οπότε ετοιμάσου για βόλτες ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εννοειτε πως εχει, αλλα περα απο ξαφνικα level και $$ σε καποιον παικτη, δεν νομιζω πως μπορει να δει τι γινεται στα session περα απο το αν γινει καποιο report. Δεν εχει active admins ετσι και αλλιως.

 

Mην ξεχνας και το search του παιχνιδιου για διαφοροποιημενα αρχεια.

Το 2ο account μου banαριστηκε 2 φορες μεσα σε 2 μολις ωρες online time.

Πιστευα οτι το αντι-cheat του παιχνιδιου διαβαζε λανθασμενα καποιο προγραμμα μου για cheat και μπηκα στην διαδικασια να κανω φορματ.

 

Πριν το φορματ, κανοντας ελεγχο για αρχεια που θελω να κρατησω, βρηκα μεσα στο C:\Users\**username**\Documents ενα φακελο που ειχα κατεβασει πριν 6 μηνο και δεν ειχα εγκαταστησει ποτε, mod menu για το offline.

Ο φακελος ειχε τιτλο gta v mod menu.

E δεν μου βγαζεις απο το μυαλο οτι εξαιτιας του εφαγα τα ban.

Νομιζω δηλαδη πως το παιχνιδι σκαναρει για τετοια αρχεια/τιτλους/φακελους και τρως το ban με συνοπτικες διαδικασιες.

 

 

 

Χθες αγόρασα το game αλλά δυστυχώς στο online είμαι ΜΟΝΟΣ μου. Παω να συνδεθώ σε crew member αλλά μου πετάει το κλασικο alert και συνεχίζω και είμαι μονος μου.

 

 

Στα settings του Social Club, της εφαρμογης που πεφτει πανω απο το παιχνιδι οταν πατας το home, τσεκαρε αν σου λεει NAT type : Strict. Aν λεει ετσι googlαρεις το router σου και πως να αλλαξεις το NAT type.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν το φορματ, κανοντας ελεγχο για αρχεια που θελω να κρατησω, βρηκα μεσα στο C:\Users\**username**\Documents ενα φακελο που ειχα κατεβασει πριν 6 μηνο και δεν ειχα εγκαταστησει ποτε, mod menu για το offline.

Ο φακελος ειχε τιτλο gta v mod menu.

E δεν μου βγαζεις απο το μυαλο οτι εξαιτιας του εφαγα τα ban.

Νομιζω δηλαδη πως το παιχνιδι σκαναρει για τετοια αρχεια/τιτλους/φακελους και τρως το ban με συνοπτικες διαδικασιες.

 

Τι είναι αυτά που λέτε ρε παίδες; Είναι δυνατόν να σε μπάναρε για έναν φάκελο που είχες απλά μέσα στα Έγγραφά σου; Έχω δεκάδες GB mods σε 3 διαφορετικούς δίσκους στο σύστημα και μια χαρά μπορώ και παίζω online. Εκτός ότι δεν μπορεί να ελέγξει έξω απ' τους φακέλους του, δεν επιτρέπεται και να το κάνει χωρίς την άδειά σου, πόσο μάλλον να σε μπανάρει και... με συνοπτικές διαδικασίες. Αφήστε τα σενάρια επιστημονικής φαντασίας, το λάθος το έχετε κάνει εσείς, ηθελημένα ή μη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Man παραλογο εως παρανομο μου ακουγεται και μενα.

Νεο account, 2 ωρες online και επεσε το ban.

Oχι λεφτα απο cheaters δεν πηρα, ουτε να βγαλω νομιμα δεν προλαβα.

Τι αλλο λαθος να ειχα κανει; :/ μετα το format ολα στρωσανε.

 

Το οτι εν τω μεταξυ ακομα και μετα απο τηλεφωνημα σε rockstar, δεν σε ενημερωνουν ΠΟΤΕ για την αιτια του ban μου ξυπνησε τα σεναρια φαντασιας που λες.

 

Αντιλαμβανομουν ποσο γελοιο ακουγεται οταν το εγραφα, παρ'ολ'αυτα δεν μου βγαζεις την υποψια απο το μυαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Man παραλογο εως παρανομο μου ακουγεται και μενα.

Νεο account, 2 ωρες online και επεσε το ban.

Oχι λεφτα απο cheaters δεν πηρα, ουτε να βγαλω νομιμα δεν προλαβα.

Τι αλλο λαθος να ειχα κανει; :/ μετα το format ολα στρωσανε.

 

Το οτι εν τω μεταξυ ακομα και μετα απο τηλεφωνημα σε rockstar, δεν σε ενημερωνουν ΠΟΤΕ για την αιτια του ban μου ξυπνησε τα σεναρια φαντασιας που λες.

 

Αντιλαμβανομουν ποσο γελοιο ακουγεται οταν το εγραφα, παρ'ολ'αυτα δεν μου βγαζεις την υποψια απο το μυαλο.

 

Σε perma ban αναφέρεσαι (μόνιμο); Γιατί δεν καταλαβαίνω αυτό που λες ότι μετά από φορμάτ έστρωσε, δηλαδή μπορείς να ξαναπαίξεις online; Αν εννοείς αυτό, τότε κάτι κατάλαβες λάθος και δεν σε μπάναρε κανείς. Πάντως να σε μπανάρουν επειδή απλά είχες ένα φάκελο και μάλιστα στα Έγγραφα δεν παίζει με την καμία. Εμένα δηλαδή γιατί δεν με μπανάρουν για τον ίδιο λόγο; Μήπως έκανες κάτι στο online, που δεν έχει σχέση με τα mods? Πχ να έβριζες δεν ξέρω, δεν παίζω και πολύ για να είμαι γνώστης όλων των όρων που έχει θέσει η R*, αλλά το σφάλμα είναι σχεδόν σίγουρα δικό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είμαι καλύτερα να το παίξω σε στυλ fps η tps?

δεν μπορείς να οδηγήσεις σωστά σε πρώτο πρόσωπο όπως και να πιλοτάρεις.

απο εκει και πέρα όπως σε βολεύει εσένα είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορείς να οδηγήσεις σωστά σε πρώτο πρόσωπο όπως και να πιλοτάρεις.

απο εκει και πέρα όπως σε βολεύει εσένα είναι.

Τελικα παιζω σε tps mode το οποιο ειναι και το καλυτερο το fps δεν βολευει καθολου σε τετοια παιχνιδια.

 

Παραθετω καποιες φωτογραφιες απο τις ρυθμισεις να μου πειτε αν χρειαζεται κατι βελτιωση κοψιμο κτλ:

 
Settings_GTA_5_1.png
Settings_GTA_5_2.png
Settings_GTA_5_3.png
 

 

 

Και 4 φωτογραφιες απο την ποιοτητα της εικονας μεσα στο παιχνιδι:

 

GTA5_2017_02_27_23_16_22_555.png

GTA5_2017_02_27_23_17_01_543.png
GTA5_2017_02_27_23_17_38_238.png
GTA5_2017_02_27_23_17_50_772.png

 

Η καρτα γραφικων ειναι 840M και επεξεργαστης 4510U 8GB ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είμαι καλύτερα να το παίξω σε στυλ fps η tps?

Γενικά το game για μένα δείχνει και παίζει καλύτερα σε third person. Από εκεί και πέρα όμως σε first person είσαι πιο ανταγωνιστικός όταν παίζεις pvp ειδικά με sniper καθώς κινείσαι πιο ευέλικτα σε σχέση με το tp. Το fov επίσης βοηθάει να ανεβάσεις.

 

Κατά τα άλλα όμορφο το ένα, όμορφο και το άλλο. Η αλήθεια είναι πως η οδήγηση είναι δύσκολη σε first, αλλά είναι επίσης ωραίο. Γενικά για game αν και έπειτα μπηκε το first person view, συμπεριφέρεται πολυ καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά το game για μένα δείχνει και παίζει καλύτερα σε third person. Από εκεί και πέρα όμως σε first person είσαι πιο ανταγωνιστικός όταν παίζεις pvp ειδικά με sniper καθώς κινείσαι πιο ευέλικτα σε σχέση με το tp. Το fov επίσης βοηθάει να ανεβάσεις.

 

Κατά τα άλλα όμορφο το ένα, όμορφο και το άλλο. Η αλήθεια είναι πως η οδήγηση είναι δύσκολη σε first, αλλά είναι επίσης ωραίο. Γενικά για game αν και έπειτα μπηκε το first person view, συμπεριφέρεται πολυ καλά.

Για pvp ναι βολεύει όταν είσαι σε μάχη με άλλους για τα υπόλοιπα σε δυσκολεύει αρκετά. Για τα γραφικά πως τα βλέπεις να το αφήσω το sweet fx η είναι too much?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για pvp ναι βολεύει όταν είσαι σε μάχη με άλλους για τα υπόλοιπα σε δυσκολεύει αρκετά. Για τα γραφικά πως τα βλέπεις να το αφήσω το sweet fx η είναι too much?

Εγώ προτιμώ τα presets που δεν αλλάζουν τα φώτα στις παλέτες χρωμάτων του Vanilla game. Άλλοι βάζουν ξέρω γω φωτορεαλιστικα, cinematic presets.

 

Εγώ συνήθως χρησιμοποιώ presets που διώχνουν την ασπρίλα, και αν είναι καλοδουλεμένο, διώχνει και jaggies και δεν στοιχίζει τόσο σε απόδοση όσο άλλες μορφες AA. Δηλαδή προσπαθώ να βρω preset που δεν διαφέρει τόσο με το αρχικό game.

 

Εξαιρέσεις τα games, όπως το Borderlands, Bioshock όπου έβαζα Pixar τύπου presets και πραγματικά τους πήγαινε.

 

Όλα είναι θέμα γούστου βέβαια.Στο GTA η αλήθεια είναι ότι του πηγαίνουν τα "real life" presets. Εγώ προτιμώ συνήθως του K-putt που είναι τα πιο balanced imo.

 

Περισσότερα για το Sweetfx μπορείς να ρωτήσεις και στο ανάλογο topic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προτιμώ τα presets που δεν αλλάζουν τα φώτα στις παλέτες χρωμάτων του Vanilla game. Άλλοι βάζουν ξέρω γω φωτορεαλιστικα, cinematic presets.

 

Εγώ συνήθως χρησιμοποιώ presets που διώχνουν την ασπρίλα, και αν είναι καλοδουλεμένο, διώχνει και jaggies και δεν στοιχίζει τόσο σε απόδοση όσο άλλες μορφες AA. Δηλαδή προσπαθώ να βρω preset που δεν διαφέρει τόσο με το αρχικό game.

 

Εξαιρέσεις τα games, όπως το Borderlands, Bioshock όπου έβαζα Pixar τύπου presets και πραγματικά τους πήγαινε.

 

Όλα είναι θέμα γούστου βέβαια.Στο GTA η αλήθεια είναι ότι του πηγαίνουν τα "real life" presets. Εγώ προτιμώ συνήθως του K-putt που είναι τα πιο balanced imo.

 

Περισσότερα για το Sweetfx μπορείς να ρωτήσεις και στο ανάλογο topic.

Πολύ αναλυτικός ευχαριστώ. Τα συγκεκριμένα που έχω παραπάνω είναι από το παρακάτω mod:

 

https://www.gta5-mods.com/misc/hd-low-end

 

Ειδα και τα natural vision που είναι επίσης πολύ καλά. Τα Original είναι λίγο μουντά. Τα redux που είδα δεν μου άρεσαν καθόλου καίνε τα πάντα. Του k putt πρέπει να τα δοκιμάσω να δω πως είναι. Πάντως λιγότερα fps έχω με τo sweet fx.

 

Σε πιο τοπικ αναφέρεσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ αναλυτικός ευχαριστώ. Τα συγκεκριμένα που έχω παραπάνω είναι από το παρακάτω mod:

 

https://www.gta5-mods.com/misc/hd-low-end

 

Ειδα και τα natural vision που είναι επίσης πολύ καλά. Τα Original είναι λίγο μουντά. Τα redux που είδα δεν μου άρεσαν καθόλου καίνε τα πάντα. Του k putt πρέπει να τα δοκιμάσω να δω πως είναι. Πάντως λιγότερα fps έχω με τo sweet fx.

 

Σε πιο τοπικ αναφέρεσε?

http://www.insomnia.gr/topic/530625-sweetfx-how-to-οδηγός-εγκατάστασης/

 

Ότι έχει να κάνει με το SweetFX και ότι ερωτήσεις θελεις να κάνεις, εδώ είσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πώς μπορεί να παίξει κάποιος με 23-25FPS??

Η επιληψία είναι μονόδρομος σε τέτοιες περιπτώσεις..και μόνιμες βλάβες στον εγκέφαλο..
(πονοκέφαλος δε σε πιάνει??? )

Έχουμε και λέμε τί κλείνεις/αλλάζεις από τις ρυθμίσεις που έχεις βάλει:

Επειδή μιλάμε για laptop θα κάνεις κάποιους συμβιβασμούς.Αν και η μνήμη της κάρτας έχει χώρο,χάνεις από CPU σίγουρα.

  • Βγάλε ότι preset έχεις από sweetfx/reshade,μη τα ξαναβάλεις ΠΟΤΕ! Και ότι άλλο graphic mod φοράς
     
  • το vsync βάλτο να δούμε τα max FPS που θα παίξεις,και μετά άνοιξε το πάλι
     
  • FXAA: off
     
  • MSAA: off
     
  • Population density/variety βάλτα 2 κλικ πριν το τέλος
     
  • View distance κλείσε το τελείως.
     
  • Texture quality: LOW
     
  • Shader quality: LOW/off
     
  • reflection quality: LOW
     
  • water quality: LOW
     
  • particles quality: LOW
     
  • grass quality: LOW
     
  • soft shadows: δε θυμάμαι πιο είναι η χαμηλότερη τιμή,αν έχει off βάλε off
     
  • reflection MSAA: off
     
  • motion blur κλείστο τελείως.
     
  • tesselation: OFF
     
  • Ambient occlusion: off
     
  • Anisotropic x2 το πολύ
     
  • POST FX: off
     
  • Αν αλλάζει το dx11 σε 10,βάλτο 10(δε θυμάμαι)

 

αν πιάσεις σταθερά πάνω από 60FPS με αυτές τις ρυθμίσεις,δοκιμασμένα όμως,πχ να κυκλοφορήσεις, να ρήξεις καμία ρουκέτα και να κάνεις εκρήξεις με μαζεμένα αμάξια,τότε μπορείς να πειράξεις κάποια πράγματα ακόμα..Αλλά ΟΧΙ στα 23-25 fps δε πρέπει καν να παίζεις το παιχνίδι,θα πάθεις τίποτα..

Τελικα παιζω σε tps mode το οποιο ειναι και το καλυτερο το fps δεν βολευει καθολου σε τετοια παιχνιδια.

 

Παραθετω καποιες φωτογραφιες απο τις ρυθμισεις να μου πειτε αν χρειαζεται κατι βελτιωση κοψιμο κτλ:

Settings_GTA_5_1.png
Settings_GTA_5_2.png
Settings_GTA_5_3.png
 

 

 

Και 4 φωτογραφιες απο την ποιοτητα της εικονας μεσα στο παιχνιδι:

 

GTA5_2017_02_27_23_16_22_555.png

GTA5_2017_02_27_23_17_01_543.png
GTA5_2017_02_27_23_17_38_238.png
GTA5_2017_02_27_23_17_50_772.png

 

 

Η καρτα γραφικων ειναι 840M και επεξεργαστης 4510U 8GB ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...