Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το PC της υπογραφής σου, δεν αξίζει καν να μπεις στον κόπο. Χρειάζεσαι ολική αναβάθμιση.

 

Ωχ γιατί με ξενερώνεις τώρα?  Αν πάρω και έναν Intel I5 4460 ή κάποιον αντίστοιχο?

 

Τα 16gb ram μου φτάνουν.  Τι άλλο να αλλάξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες νέο επεξεργαστή και νέα κάρτα γραφικών. Με τον 4460 θα παίζεις κανονικά, απλά θα πρέπει να αλλάξεις και μητρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσεκαρε ωστοσο κανα βιντεακι στο Utube ισως καποιοι να παιζουν ας πουμε σε μικρη αναλυση.οσων αφορα τα ερωτηματα σου

 

1. Εννοειται αυθεντικο το Multiplayer ειναι το μεγαλυτερο κομματι του παιχνιδιου και ειναι αρκετα διασκεδαστικο!

 

2.Οχι δεν αξιζουν τα 4gb της συκγκεκριμενης καρτας,πηγαινε στην πιο φτηνη 750ti 2gb που θα βρεις αλλα σε custom υλοποιηση παντα!

 

3.Δες αυτο που λεω στην αρχη...

 

4.αφου αντεχει το τωρινο σου συστημα σιγουρα αντεχει και το μετα η 750ti δεν τρωει τπτ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

 

Psychowarhead την καρτα γραφικων που αναφερω στο αρχικο μου post θα την παρω οποσδηποτε.

Απλα ποιας εταιριας δεν ξερω. Μηπως μπορείτε να προτείνετε κατι πανω σε αυτο?

 

Νεα μητρικη θα χρειαστω λογω της καρτας γραφικων η λογω της πιθανης αγορας του i5?

Κανει το socket του για τη μητρικη μου αραγε? Δεν εχω ιδεα.

 

Νομίζω μέχρι στιγμής καταλήγω να παρω μόνο μια καρτα γραφικων κ αν δω οτι θελω κ κατι παραπανω κοιταω κ για επεξεργαστή.

Ευελπιστω ο cpu μου να ειναι οκ σχετικα. Ειδα σε ενα σαιτ πως ειναι λιγο πανω απο τον i3 που προτεινουν σαν minimum.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεα μητρικη θα χρειαστω λογω της καρτας γραφικων η λογω της πιθανης αγορας του i5?

Κανει το socket του για τη μητρικη μου αραγε? Δεν εχω ιδεα.

για τον i5.

Μην περιμένεις πολλά πάντως και γω με τον 6300 δεν έχω πάντοτε τις καλύτερες εμπειρίες στο συγκεκριμένο παιχνίδι,ιδιαίτερα δε αν γίνεται πανικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε giteaert μια χαρα θα σου παιζει με την 750ti και τον επεξεργαστη που εχεις

 

το επαιζα με πολυ χειροτερη καρτα απο την 750 (7770) με λιγο πολυ ισαξιο επεξεργαστη (3220) και με την ιδια μνημη τοτε (4G)

 

απλα να εισαι ετοιμος να κανεις παραχωρησεις

 

πχ 

 

 

 

οσο για την υλοποιηση, για μενα αν βρεις MSI ειναι το καλυτερο. Αθορυβες, δροσερες και σκυλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια 750Ti θα παίξει, με την 6570 που έχει τώρα απλά είναι slideshow το παιχνίδι.

 

Μα το ξεκαθάρισα απο το 1ο μου ποστ πως κάρτα γραφικών θα πάρω σιγουρα.

 

Giovinco σε ευχαριστω για τα βιντεο.  

 

Επίσης ευχαριστώ όλους τους άλλους που αφιερώσανε χρόνο για να με κατατοπίσουν.  Το εκτιμώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κυκλοφόρησε:

 

 

Το μόνο που λείπει τώρα είναι ένα mod που θα προσθέσει interiors επιτέλους.

 

Edit: Τελικά το mod είναι κλεμμένο, don't give a shit though σιγά μην κάτσω να περνάω το original (VisualV) από την αρχή. :P

Επεξ/σία από michael92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξου παντως μηπως ειναι καλυτερα να παρεις την gtx 950. Σχετικα μικρη διαφορα στην τιμη και στα bench την εχει αρκετα καλυτερη. Κι επειδη την ειχα μπορω να σου πω σιγουρα οτι το παιχνιδι παιζει νερακι. Ρωτα στα τοπικ για vga να σου πουν παιδια που ξερουν καλυτερα αν σε συμφερει να την παρεις και με βαση το υπολοιπο rig σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαξου παντως μηπως ειναι καλυτερα να παρεις την gtx 950. Σχετικα μικρη διαφορα στην τιμη και στα bench την εχει αρκετα καλυτερη. Κι επειδη την ειχα μπορω να σου πω σιγουρα οτι το παιχνιδι παιζει νερακι. Ρωτα στα τοπικ για vga να σου πουν παιδια που ξερουν καλυτερα αν σε συμφερει να την παρεις και με βαση το υπολοιπο rig σου.

 

Λες να δω οντως διαφορα με την 950 σε σχέση με την 750? Γιατί σκέφτομαι πως θα με περιορίζει ο επεξεργαστής μου. (Α8 5600Κ).  Λεω να τον βαλω στο turbo mode απο 3.6 να παει 3.9.  Υπάρχει περίπτωση να κάνει αυτο χειρότερη την εμπειρία μου γιατι κάπου διάβασα οτι το GTA5 δεν αρέσκεται σε oc πολυ.

 

  • Σκεφτόμουν αφού θα κάνω την επένδυση σε κάρτα γραφικών αν αξιζει να δώσω κατι παραπάνω κ να πάρω μια με 3 ή 4bg μνήμης.  Δεν ξέρω απο αυτα, το δηλώνω απλα καταλαβαίνω πως η μνήμη αυτή σίγουρα βοηθάει. 

 

 

  • Επίσης αν το κατεβάσω ιντερνετικά, κανονικά αυθεντικό υπάρχει κάποια διαφορά απο το να το αγοράσω απο μαγαζι εδώ ελλάδα?
  • Επίσης υπάρχουν 2 εκδόσεις. Μια rockstar και μια άλλη δε θυμάμαι.  Ποια από τις 2 και πως να διαλέξω. όταν δεν παίζω Online μπορώ να βάζω cheats διάφορα?  Απο ότι κατάλαβα στο ονλαιν τρως κατευθείαν ban με κωδικους.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...