Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια αν θελει καποιος ας με κανει add το ονομα KamperakosQQ να παιζουμε κανενα mission μαζι. Οταν βρισκω τυχαιους ολο κανουν βλακιες και δεν βγαζεις ακρη!

 

Ξεκινησα πριν λιγες μερες αλλα εχω παιξει το story και ξερω πανω κατω.

 

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σας εκανα και τους δυο


Παιδια αν θελει καποιος ας με κανει add το ονομα KamperakosQQ να παιζουμε κανενα mission μαζι. Οταν βρισκω τυχαιους ολο κανουν βλακιες και δεν βγαζεις ακρη!

 

Ξεκινησα πριν λιγες μερες αλλα εχω παιξει το story και ξερω πανω κατω.

 

Ευχαριστω!

 

 

καλησπερα πριν 2 μερες το αγορασα οποιος θελει να παιξουμε μαζι online και να με βοηθησει λιγο ας με κανει add : imbalanced98

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας

 

Εδω και 2 3 μηνες ψαχνω μια λυση στο καταραμενο προβλημα που εχω στο gta στο pc μου.

 

Ο Εξοπλισμος του pc μου:Cpu AMD FX 6300 3.5Ghz

Gpu AMD R7 260X 1GB

Ram 8Gb 1600Mhz

 

Οταν ξεκιναω να παιζω μετα απο 5 10 λεπτα αρχιζει να κολαει(stuttering) συνεχεια οι ρυθμισεις του παιχνιδιου εναι περιπου ολα high εκτος antialising fxaa tessalation και εχω κανει πολυ ψαξιμο για αυτο το προβημα και εχω κανει τα εξης βηματα:κλεινω ολα τα προγραματα στο παρασκηνιο

Βαζω το παιχνιδι σε υψηλη προτερεοτητα

Και πειραζω size pagefile αλλα καμια λυση

 

Αλλα ξαφνικα οταν ειχα no pagefile το παιχνιδι δν κολαγε πια και επιδοσεις οι ιδιες αλλα η ram ηταν στα 90%

 

Μια αλλη λυση τουλαχιστον για εμενα ηταν να ωαλω ολες της ρυθμισεις του gta σε medium

 

Χρειαζωμαι βοηθεια απεγνωζμενα απο οτι φαινεται απο ειδικους γτ φαινεται να ειναι πολυ περιπλοκο θεμα

 

Αν μου προτινεται που ειμαι σιγουρος να αγορασω μια SSD η μια GPU δν μπορω προσ το παρον να αφιερωσω χρηματα

 

Ευχαριστω για την κατανοηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον παραπάνω ραμ "μυρίζει". Αφού με το nopagefile εξαφανίστηκε. Απλά κάνει προσπέλαση τον δίσκο και κολλάει το σύμπαν.

 

Τι θερμοκρασίες έχεις στον επεξεργαστή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι φταει η θερμοκρασια του επεξεργαστη και αν σε ενδιαφερει συνηθως στους 75 ειναι.Περισσοτερη ραμ θα ηταν περιπου σιγουρα οτι θα φτιαχνοταν αν ειχα 32gb γτ με 16αρα παλι τα ιδια εχω ακουσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 65 max temp απο την amd ναι, τα 75 που εχεις ειναι πολλα.

 

ισως να εχεις παραπανω απο ενα προβληματα, λογικα οταν ανεβαινει τοσο πολυ η θερμοκρασια κλεινει το turbo που αν θυμαμαι καλα ειναι καπου στα 4κατι ghz

 

η ραμ σου θα επρεπε να ειναι αρκετη παντος

 

εγω παντος ειχα προβλημα με πολλα games οσο επαιζε ο fx στα 3.5ghz χωρις τουρμπο (εχω μητρικη με am3 σοκετ οποτε δεν ειναι 100% συμβατος με το τουρμπο)

 

 

βαλε ενα stress test και παρακολουθα θερμοκρασια και στα ποσα ghz τρεχει ο cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ εκανα ενα τεστ με το msi afterburner στο gameplay και μου δειχνει 70 με 71 και κατεβασα ενα αλλο προγραμμα που διεχνει τισ θερμοκρασιες και εκει λεει 66 με 67 τελικα δν ειναι 75 οπως προειπα αλλα οκ δν εχει τεραστια διαφορα

 

Τωρα για την ραμ εγω την θεωρω πολυ οκ για το παιχνιδι αλλα κοιταξτε τι ειπα πιο πανω χωρις pagefile δν κολλαει κατι γινεται με αυτο για αυτο εχω κολεισει εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ εκανα ενα τεστ με το msi afterburner στο gameplay και μου δειχνει 70 με 71 και κατεβασα ενα αλλο προγραμμα που διεχνει τισ θερμοκρασιες και εκει λεει 66 με 67 τελικα δν ειναι 75 οπως προειπα αλλα οκ δν εχει τεραστια διαφορα

 

Τωρα για την ραμ εγω την θεωρω πολυ οκ για το παιχνιδι αλλα κοιταξτε τι ειπα πιο πανω χωρις pagefile δν κολλαει κατι γινεται με αυτο για αυτο εχω κολεισει εκει

αν παίζεις σε 1080 ουτε το medium σε σώζει.

Αφού έχεις το AB να τρέχει,βάλε να δεις και χρήση Vram,θα δεις οτι με medium αν θυμάμαι καλά τερματίζει το 1 γίγα.

εδω στα high γεμίζει τα 2 γίγα για πλάκα της 760 που έχω.

 

Μαντεψιά,επειδή κλείνεις την εικονική μνήμη,και επειδή η κάρτα γραφικών έχει τερματίσει την μνήμη της,τα στέλνει εκει.

οπότε το stuttering Που παρατηρείς ειναι η προσπάθεια της κάρτας να πάρει δεδομένα απο τον σκληρό και να διώξει πράγμα απο την μνήμη της για να φορτώσει τα textures.

Επειδή έχεις κλείσει την εικονική μνήμη,αυτό αποθηκεύεται στη ραμ και έχεις γρηγορότερη μετάβαση των δεδομένων στην κάρτα.

τρέξε το παιχνίδι με ολα Low,δεν είναι για 1 γιγα κάρτες το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Επίσης,οι θερμοκρασίες είναι υψηλές και σε κόβει και ο επεξεργαστής απο ένα σημείο και μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...