Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα θεματα με τους servers αντι να καλυτερευσουν μετα το maintenance χειροτερεψαν.

 

Κριμα πραγματικα γιατι οκ εγω το λατρευω το παιχνιδι και εχω υπομονη αλλα πολυς κοσμος δεν εχει και λογικο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα αγόρασα το παιχνίδι πρόσφατα από Public. Την πρώτη φορά που έκανα εγκατάσταση ζήτησε κωδικό προϊόντος κανονικά, τη δεύτερη μετά το format μου όχι. Ωστόσο αφού το ξαναπέρασα μετά το format προσπαθώ να μπω online και με βάζει σε ΕΝΤΕΛΏΣ άδειους  servers... Προσπαθώ να κάνω join σε friend και βγάζει μήνυμα ''failed to join session due to incompatible assets''...

 

Τί γίνεται? Είναι τόσο χάλια οι servers ή παίζει θέμα με την εγκατάσταση που την έκανα 2 φορές? Στο social club κάνω join κανονικά κάθε φορά που ξεκινάει το παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε τελικα κανενας αλλος θεμα με ban ρε παιδια;

Ειδικα κανενας με wind τηλεφωνια ιντερνετ;

 

Περασε το 10ημερο και στα 2 accounts που εχω, επαιξα κανα 2ωρο online με το καθενα,

2ο ban και τα 2 accounts για ενα μηνα αυτη τη φορα.

 

Ουτε mods εβαλα, ουτε μου εδωσε κανενας χρηματα ουτε τιποτα.

Εκανα επανεγκατασταση το παιχνιδι, εκανα disable τα antivirus & firewall αλλα τζιφος.

Τι στο καλο μπορει να εχω που να το διαβαζει ως mod το *** συστημα τους;

Το δε 2ο account , εχει μολις 3 ωρες online time με 2 bans.  Σιγουρα θα κραταει καποιο ρεκορ.

 

Kαι κανενας *** στην *** ροκσταρ δεν ασχολειται με το θεμα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου ελεγα να βγαλεις τελειως το παιχνιδι ή ακομα να κανεις και φορματ μιας και μπορει να διαβαζει κατι λανθασμενα και για αυτο να εφαγες ban και στα 2 account με την μια

 

Ρωτα στο φορουμ τους και στο steam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου ελεγα να βγαλεις τελειως το παιχνιδι ή ακομα να κανεις και φορματ μιας και μπορει να διαβαζει κατι λανθασμενα και για αυτο να εφαγες ban και στα 2 account με την μια

 

Ρωτα στο φορουμ τους και στο steam

Το εκανα reinstall πριν την 2η φορα και το 2ο ban.

Το μυαλο μου παει στην συνδεση μου και στην wind μηπως παιζει τιποτα.

 

Σκεφτομαι μιας και δεν παιζω τιποτα αλλο αυτες τις μερες να δοκιμασω τα windows 10 και βλεπουμε.

Δεν ειμαι ομως αισιοδοξος. Πιστευω και το 3ο και μονιμο ban το εχω στο τσεπακι μολις περασει ο μηνας.

Ολα αρχισαν μετα τις 27/4 που εκαναν εκεινο το maintenance.

Πριν δεν ειχα κανενα προβλημα, ουτε εγκατεστησα οτιδηποτε αλλο στο PC τον τελευταιο μηνα.

 

Το support της rockstar ειναι ελλεινο, ολο κονσερβοποιημενες & αυτοματοποιημενες απαντησεις που δεν βοηθανε σε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχε τελικα κανενας αλλος θεμα με ban ρε παιδια;

Ειδικα κανενας με wind τηλεφωνια ιντερνετ;

 

Περασε το 10ημερο και στα 2 accounts που εχω, επαιξα κανα 2ωρο online με το καθενα,

2ο ban και τα 2 accounts για ενα μηνα αυτη τη φορα.

 

Ουτε mods εβαλα, ουτε μου εδωσε κανενας χρηματα ουτε τιποτα.

Εκανα επανεγκατασταση το παιχνιδι, εκανα disable τα antivirus & firewall αλλα τζιφος.

Τι στο καλο μπορει να εχω που να το διαβαζει ως mod το *** συστημα τους;

Το δε 2ο account , εχει μολις 3 ωρες online time με 2 bans.  Σιγουρα θα κραταει καποιο ρεκορ.

 

Kαι κανενας *** στην *** ροκσταρ δεν ασχολειται με το θεμα μου.

η αλήθεια ειναι οτι 2ωρο δεν έπαιξα αλλα μπήκα μετά απο κανένα 3 μηνο που ειχα να το ακουμπήσω.

έχω πάρει χοντρικά 25μυρια απο τσιτερς κλπ,δεν έχω χάσει φράγκο.

 

Θα δω οταν βρω χρόνο να καθησω καμια ωρίτσα να κάνω βόλτες να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να προσπαθησεις στο twitter για να δουν το ticket.

 

Δεν ειναι οτι δεν το βλεπουν, το βλεπουν μια χαρα και το γειωνουν κανονικα με τη στανταρ απαντηση που δινουν στα ban.

 Δες παπυρο που τους στελνω

 

 

I am begging for someone to please show me the decency of giving a real answer to my problem and not an automated email reply.

I am NOT Appealing a Ban . I m NOT asking to overturn my temporary ban.

So please don't just label the ticket as solved and give me the standard canned answer for getting banned.

I need help to determine why am I getting banned so I can avoid getting a 3d and permanent ban.

Could someone please examine my account and troubleshoot with me why am I mistakenly getting flagged?

My online character has only 3 hours of online time yet already been banned twice from gta online.

Doesn't that sound suspicious to you guys too?

I have NEVER installed or used any kind of software that could tamper with the game.

No mod menus, no cheat trainers, no image enhancing mods , no modifications whatsoever.

I despise modifications and cheating and think they are ruining the game.

No cheater ever gave me money or teleport me or anything that would suggest cheating.

My character's stats verify all the above. Please take a look at them.

On my second time online and just before I got the 2nd ban, after the suggestion of a rockstar support employee in a previous ticket, I uninstalled and reinstalled the game.

I let it update, I disabled my antivirus and firewall, and even turned off utorrent just so the connection would be perfect.

Still, two hours in and while playing a survival with friends, came the 2nd ban.

Please help me determine why this is happening to my account.

Could it be a connection issue? Could it be unrelated software like gfx drivers or firewalls mistakenly identified as a mod?

I am attaching anything I could think would be helpful.

Could an actual person see into my problem and give me a solution?

Please let me enjoy my brand new game and sort this bug out.

Best regards, Nicholas.

 

 

Και βεβαια η απαντηση που δινουν παντα

 

 

 

Hi Nicholas,

 

Thank you for contacting Rockstar Support. GTA Online bans are the result of automated analysis related to modding in GTA Online, exploiting or abusing game mechanics, or otherwise interfering with other players' gameplay experience. If you are banned from GTA Online, your ban expiration date is shown in the lower-left corner after being returned to Story Mode following an attempt to play online.

 

We generally do not overturn temporary bans nor can we guarantee individual responses to any temporary or permanent ban appeals; however, we will review the evidence you submitted and take it into consideration. No further information is required from you at this time, and this ticket will close on its own.

 

For more information about our policies, please see:

http://www.rockstargames.com/eula

http://www.rockstargames.com/conduct

 

Best regards,

 

Nathan T.

Rockstar Support

 

 

 

 

η αλήθεια ειναι οτι 2ωρο δεν έπαιξα αλλα μπήκα μετά απο κανένα 3 μηνο που ειχα να το ακουμπήσω.

έχω πάρει χοντρικά 25μυρια απο τσιτερς κλπ,δεν έχω χάσει φράγκο.

 

Θα δω οταν βρω χρόνο να καθησω καμια ωρίτσα να κάνω βόλτες να δω.

Μπα δεν νομιζω οτι παιζουν κανενα ρολο τα χρηματα.

Στο 1ο account μου ειχαν δωσει πανω απο 100μυρια, πριν μηνες ομως, και  με πανω απο 30 μερες online time απο τοτε. Που  ακομα και αυτο πες να εφταιγε δεν δικαιολογει το 2ο ban, δυο ωρες μετα την αρση του 1ου.

Στο δευτερο account δεν μου εδωσε κανενας χρηματα, και με 1 ωρα μονο online time ριχνουν ban και οι *** μου αφαιρεσαν 20.000$ που τα ειχα κερδισει νομιμα παιζοντας αποστολη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια σκεφτομαι να το αγορασω το gta να παιζω μονο online στο steam δε με ενδιαφερει το campaign το εχω τερματισει σε xbox 360 και ειχα ξενερωσει ασχημα με τα γραφικα και μεχρι και εγω που ειχα συνηθησει να παιζω σε 360 πριν σερνοταν το game απ τα frame drops θα μου πεις κονσολα 10ετιας ομως λες και ετρεχε με 10fps ηταν αλλα οκ απλα το αναφερω, ελπιζω να ειναι καλυτερο σε pc, απλα θελω μια γενικη αποψη, ειναι ενδιαφερον το online κομματι, εχει πραγματα να ασχοληθεις να κανεις και να αληλεπιδρασεις με αλλους να σε κρατησει δηλαδη γιατι 35 ευρω ειναι αυτα μη τα δωσω και τσαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ ΝΑΙ ΝΑΙ

ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ

 

Εχει heists, και αν τα βαρεθεις καποια στιγμη, εχει αρκετη δραση στο freeroam. Εδω και αρκετο καιρο παιζω μονο στο Freeroam, ισως κανω κανα αγωνα ή κανα απλο Mission

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολης το έχω στα χέρια μου και ανυπόμονω να παίξω :) επειδή πρώτη φορά εγκαθιστώ παιχνίδι μέσω steam πρέπει να κάνω δήλωση προϊόντος στο steam κάποιο κωδικό που θα έχει μέσα?

 

Επίσης τα update τα κάνει αυτόματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολης το έχω στα χέρια μου και ανυπόμονω να παίξω :) επειδή πρώτη φορά εγκαθιστώ παιχνίδι μέσω steam πρέπει να κάνω δήλωση προϊόντος στο steam κάποιο κωδικό που θα έχει μέσα?

 

Επίσης τα update τα κάνει αυτόματα?

 

Απο την ωρα που το πηρες απο αλλου, θα κατεβασεις το client της rockstar για εγκατασταση. (google for more)

Για τα updates, ναι, αυτοματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή δε χρειαζετε να κάνω καν ενεργοποίηση προϊόντος στο steam? Νόμιζα πως είναι υποχρεωτικό για να παιζω online

 

Αν δεν το αγόρασες από Steam δεν μπορείς καν να το ενεργοποιήσεις στο Steam. Μόνο στον client της Rockstar. Αλλά και στο Steam να το είχες, πάλι θα χρειαζόταν αυτό οπότε δεν χάνεις κάτι (εκτός από τα achievements στο Steam).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...