Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανε οτι νομιζεις.Εγω οτι ειχα να πω το ειπα και βαριεμαι να γραφω συνεχεια τα ιδια και τα ιδια. Αλλωστε οπως ειπα και στην αρχη η συγνωμη μου πηγαινε πιο πολυ στα αλλα παιδια που εγραφαν στο εν λογω θεμα.

 

Α και μαθαμε και κατι καινουργιο εμεις οι pc gamers 

 

Το youtube εχει αρκετα video GTA V με 5750 που τρεχουν το παιχνιδι σχεδον σε medium.Μαλλον ολα fake ειναι.

 

 

 

θα το δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω
 
συγγνώμη για την αναστάτωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

ευχαριστώ 

 

μόλις έπαιξα και άλλο σήμερα σε 360 το gTA 5 , smooth ας butter boys

δηλαδή εάν βάλω μια 390 4GB ? θα πηγαίνω τούμπανο ? δεν νομίζω
 
bottleneck θα έχει το PC

 

 

Αν θεωρεις το GTAV σε xbox360 "Smooth as Butter" τοτε θα καταενθουσιαστεις αν το παιξεις στην 5750 σου.

Στο xbox360 το GTAV τρεχει στα 20-25fps 720p με τα γραφικα πολυ πιο κατω απο τα χαμηλοτερα settings του PC χωρις AntiAliasing κτλ. Στην 5750 μπορει να τρεξει στα διπλασια fps με πολυ ανωτερα settings και αναλυση, υπαρχουν ενα σωρο benchmark videos στο youtube για να δεις πως θα τρεχει.

 

Αν σκεφτεσαι για αναβαθμηση, απο πλευρα επεξεργαστη δεν θα εχεις προβλημα με τον i3-3540 μια χαρα ειναι. Κρινοντας απο τις προσωπικες σου απαιτησεις (xbox360 = butter smooth) δεν υπαρχει λογος να αναβαθμησεις η 5750 θα σου ειναι υπερ-αρκετη.

 

ΕΓΩ τωρα αν ημουν στην θεση σου θα αναβαθμιζα σε μια AMD R7 360 με 110 ευρω ή αν θα μπορουσα να ανεβω και πιο πανω σε μια GTX950 με 160 ευρω. Επισης εγω προσωπικα εχω παιξει το GTAV σε xbox360 και PS3 και το βρισκω unplayable στα συστηματα αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θεωρεις το GTAV σε xbox360 "Smooth as Butter" τοτε θα καταενθουσιαστεις αν το παιξεις στην 5750 σου.

Στο xbox360 το GTAV τρεχει στα 20-25fps 720p με τα γραφικα πολυ πιο κατω απο τα χαμηλοτερα settings του PC. Στην 5750 μπορει να τρεξει στα διπλασια fps με πολυ ανωτερα settings και αναλυση, υπαρχουν ενα σωρο benchmark videos στο youtube για να δεις πως θα τρεχει.

 

Αν σκεφτεσαι για αναβαθμηση, απο πλευρα επεξεργαστη δεν θα εχεις προβλημα με τον i3-3540 μια χαρα ειναι. Κρινοντας απο τις προσωπικες σου απαιτησεις (xbox360 = butter smooth) δεν υπαρχει λογος να αναβαθμησεις η 5750 θα σου ειναι υπερ-αρκετη.

 

ΕΓΩ τωρα αν ημουν στην θεση σου θα αναβαθμιζα σε μια AMD R7 360 με 110 ευρω ή αν θα μπορουσα να ανεβω και πιο πανω σε μια GTX950 με 160 ευρω. Επισης εγω προσωπικα εχω παιξει το GTAV σε xbox360 και PS3 και το βρισκω unplayable στα συστηματα αυτα.

το sketpomai να πάρο την nvidia που με είπες φιλε, το σκέπτομαι, απλά θέλω και καλύτερο κουτί είναι πολύ μικρό αυτό και θέλω χωρώ μέσα

 

εγώ μια χαρά τα είδα και έπαιζε και μάλιστα φοβερα

 
ήμουν με 4 αστερια και του ξέφυγα στα βουνά.
 
μια χαρά πάει σε 360
 
πιο glitchy μου φάνηκε στο ps4 που το είχα
 
P.S κατεβάζω τώρα σε PC το gta 5 για δοκιμη εάν παίζει καλά θα το αγοράσω άμεσα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το sketpomai να πάρο την nvidia που με είπες φιλε, το σκέπτομαι, απλά θέλω και καλύτερο κουτί είναι πολύ μικρό αυτό και θέλω χωρώ μέσα

 

εγώ μια χαρά τα είδα και έπαιζε και μάλιστα φοβερα

 
ήμουν με 4 αστερια και του ξέφυγα στα βουνά.
 
μια χαρά πάει σε 360
 
πιο glitchy μου φάνηκε στο ps4 που το είχα
 
P.S κατεβάζω τώρα σε PC το gta 5 για δοκιμη εάν παίζει καλά θα το αγοράσω άμεσα

 

Νομιζω οτι σου απαντησα ξεκαρα φιλε μου με το παραπανω μυνημα μου. Οπως και υπολοιπα παιδια εδω και στα αλλα threads που εχεις γραψει... δεν υπαρχει λογος να λεμε τα ιδια και τα ιδια. :-)

 

Κουτι δεν χρειαζεται απαραιτητα, οπου χωραει η 5750 σου χωραει και μια GTX950 ή μια R7 360.

Αλλα αφου το βρισκεις τοσο "φοβερο" και "smooth as butter" στο xbox360 γιατι ψαχνεσαι τοσο να το παιξεις αλλου? Παιξε το εκει αφου σε ικανοποιει.

 

υ.γ. Αν κατεβασεις πειρατικο το παιχνιδι δεν μπορουμε να σου εγγυηθουμε οτι θα παιξει ή πως θα παιξει ουτε και επιτρεπεται να σε βοηθησουμε με οτιδηποτε στο forum εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι σου απαντησα ξεκαρα φιλε μου με το παραπανω μυνημα μου. Οπως και υπολοιπα παιδια εδω και στα αλλα threads που εχεις γραψει... δεν υπαρχει λογος να λεμε τα ιδια και τα ιδια. :-)

 

θα το δούμε αυτό όταν το κάνω install - θα βγάλω και video με FPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Game video από κινητό ή camcorder..;

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑ :P :P :P
ζω για κάτι τέτοιες στιγμές..

Αλλά βέβαια άμα το fraps δείχνει 24...που να γράψει και βίντεο..θα πάει 9 lol

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μια χαρά τα παει για τα specs του.

i3 540 και HD5750 ακομα και πριν 7 χρονια που ειχαν κυκλοφορήσει θεωρούνταν low-end. Σήμερα αξίζουν όχι πάνω από 70 ευρω και τα δυο μαζι ως μεταχειρισμενα. Και μετά απο τόσα χρόνια παίζει GTAV στα 25-30fps... καθόλου άσχημα.

 

Επισης ειχες πει οτι εχεις i3-3540, αλλα τελικα εχεις τον 540. Δεν μπορω να υπολογίσω ποσο σε κοβει, πάντως με την καρτα σου ειδα και καλύτερες επιδόσεις στο youtube.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει μια χαρά τα παει για τα specs του.

i3 540 και HD5750 ακομα και πριν 7 χρονια που ειχαν κυκλοφορήσει θεωρούνταν low-end. Σήμερα αξίζουν όχι πάνω από 70 ευρω και τα δυο μαζι ως μεταχειρισμενα. Και μετά απο τόσα χρόνια παίζει GTAV στα 25-30fps... καθόλου άσχημα.

 

Επισης ειχες πει οτι εχεις i3-3540, αλλα τελικα εχεις τον 540. Δεν μπορω να υπολογίσω ποσο σε κοβει, πάντως με την καρτα σου ειδα και καλύτερες επιδόσεις στο youtube.

 

 

 

ok δεν το λες butter smooth- ΑΛΛΑ με μια κάρτα ίσος κάνω καλή δουλίτσα και ένα μικρό overclock 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμείς που δεν έχουμε πολλά λεφτά εκεί παίζουμε συγγνώμη 24-30 fps μια χαρά για 8 ετών μηχάνημα

ούτε τα λεφτά που κάνει το pc σού έθιξα,ούτε το πορτοφόλι σου..

Σε αυτό που εστίασα,ήταν ότι μας δείχνεις ένα gamevideo γραμμένο στο ΧΕΡΙ,αν είναι δυνατόν..

Και ότι δουλεύεις το fraps,ενώ υπάρχουν πιο ελαφριά προγράμματα.

 

Άντε μάθετε να διαβάζετε σωστά να ούμε..

Οπότε ναι,δε σε συγχωρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ok δεν το λες butter smooth- ΑΛΛΑ με μια κάρτα ίσος κάνω καλή δουλίτσα και ένα μικρό overclock 

 

 

Δεν ξέρω πως ορίζεις εσύ το "Butter smooth" καθώς είναι κάτι υποκειμενικό, αλλά τα 25-30fps δεν είναι σε καμία μα καμία περίπτωση. Για εμένα butter smooth είναι τα 120fps σε 120Hz. Τα 60fps ειναι αρκετά smooth, και τα 30fps οριακά playable.

 

Αν θέλεις κατι καλύτερο και είσαι οικονομικά περιορισμενος, δες για μεταχειρισμενη κάρτα. Με 50 ευρώ και πάνω αναλόγως τι θέλεις να δώσεις, βρίσκεις δυνατότερη κάρτα στα μεταχειρισμενα.

Για καινούρια στα 105 ευρώ πας σε R7 360 και εκει ανεβαίνεις πολύ σε επιδόσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με vsync τα fps δε λοκάρουν στα 60; Προσωπικά 60fps με vsync μου φαίνονται πιο smooth από τα 120 χωρίς αυτό.

Αναλογα το monitor που εχεις.Αν το monitor που εχεις οντως ειναι 60hz(Κοινως πανω απο 60fps δεν αξιοποιουνται καπου)τοτε ναι εν μερη καλυτερα ειναι με Vsync.

 

Υπαρχουν βεβαια και καποιες περιπτωσεις στα παιχνιδια που ακομα και 60hz monitor να εχει καποιος,να τρεχει το παιχνιδι χειροτερα με Vsync απο οτι χωρις αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...