Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω το gta v αλλά όχι από το steam , απο σκρουτζομαγαζο μιας και το έχει 35 ευρω . Η ερώτηση μου είναι η εξής . Θα μπορώ να συνδέομαι με χρήστες όπου παίζουν από το steam ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω το gta v αλλά όχι από το steam , απο σκρουτζομαγαζο μιας και το έχει 35 ευρω . Η ερώτηση μου είναι η εξής . Θα μπορώ να συνδέομαι με χρήστες όπου παίζουν από το steam ?

Ευχαριστώ

Ναι κανονικοτατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω το gta v αλλά όχι από το steam , απο σκρουτζομαγαζο μιας και το έχει 35 ευρω . Η ερώτηση μου είναι η εξής . Θα μπορώ να συνδέομαι με χρήστες όπου παίζουν από το steam ?

Ευχαριστώ

 

Μπορεις να παιξεις κανονικα online με αλλους ειτε το εχεις στο Steam ειτε το εχεις στο Social Club, οπως ολα τα παιχνιδια.

Αλλα 35 ευρω ειναι πολλα, μπορεις να το παρεις στα 26 ευρω απο εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπον, καταφερα να κανω το παιχνιδι να σταματησει να λαγκάρει και να τρωει crash. 

 

Επεξεργαστης και gpu στοκ.

DirectX 10.1

Windowed borderless

Oλα στο low (δεν ξερω αν εχει σημασια απλα δεν θελω να φορτώνω την κάρτα για να "γυαλιζει").

Οταν ξεκινάει το παιχνίδι από το task manager πάω και βάζω το gtav.exe high priority και το gtavlauncher low priority. 

Και παίζω μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπον, καταφερα να κανω το παιχνιδι να σταματησει να λαγκάρει και να τρωει crash.

 

Επεξεργαστης και gpu στοκ.

DirectX 10.1

Windowed borderless

Oλα στο low (δεν ξερω αν εχει σημασια απλα δεν θελω να φορτώνω την κάρτα για να "γυαλιζει").

Οταν ξεκινάει το παιχνίδι από το task manager πάω και βάζω το gtav.exe high priority και το gtavlauncher low priority.

Και παίζω μια χαρά.

Δεν είναι λύση αυτό και πάλι... Να έχεις r9 380 και ι5 6600Κ και να παίζεις σε Lowest και DX10.

Το PC σου κανονικά το παίζει χαλαρά σε Very High 1080p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως. Δοκιμασε σε νορμαλ και ανεβαινε σιγα σιγα. 

https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/processexplorer.aspx

Με αυτος δες αν υπαρχει κατι να χρησιμοποιει την gpu σου. Ειχα ενα θεματακι εγω παλια με κατι ιους και κολλουσε απιστευτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ματιαξα, κράσαρε παλί κ ειχα καμια ωρα unsaved.. στα διαλα.

 

Φιλε μου κατι δεν παει καλα... Παιζεις σε Lowest settings και DirectX 10 και σου κρασαρε κιολας?!  :confused:

Με τα specs σου επρεπε να τρεχει αψογα σε Very High - Ultra settings (DX11).

Κατι δεν παει καλα, βρες καποιον που να ξερει να το κοιταξει.

 

Για αρχη εγω θα εκανα το εξης:

1. Σβησε το Documents\Rockstar Games\GTA V\settings.xml

2. Κλεισε το MSI Afterburner και οτι αλλες 3ες εφαρμογες εχεις ανοιχτες που παρεμβαινουν σε gpu ή cpu.

3. Ανοιξε το παιχνιδι, βαλες High settings 1080p Fullscreen, και κλεισε το VSync και MSAA.

 

Αν συνεχισει να εχει θεματα, μετα κοιτας τους AMD Drivers. <- εδω πιστευω ειναι το θεμα.

Και αν ουτε εκει δεν ειναι το θεμα, μετα κοιτας το setup του παιχνιδιου, που δεν νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To θεμα αυτο ειναι απο μολις ειχε πρωτοκυκλοφορησε το παιχνιδι, και οχι απο AMD χρηστες.

 

Το προβλημα του φιλου απο αυτα του μας γραφει ξεκαθαρα πιστευω οτι ειναι στους AMD drivers του αφου περασε τους καινουριους drivers σερνονται τα παντα οπως μας γραφει:

"Λεπον, εχω ενα θεμα και νομιζω φταινε τα drivers της καρτας γραφικων. Εκανα το update στους latest drivers και ολα τα παιχνιδια τον πινουν. Το csgo πχ ειναι σχεδον unplayable κ καθολου fun να παιζεις (τρωω fps drops/freeze για ελαχιστο χρονικο διαστημα αλλα αρκετο να κανει το gameplay κακιστο.) Αγόρασα το gtav και η κατασταση δεν παλεύεται. Εφτιαξα βιντεακι για να παρετε μια ιδεα κ να μου πειτε αν καποιος ειχε κατι παρόμοιο. "

 

Με τα καινουρια AMD Crimson drivers πολλοι εχουν θεματα... Του ειπα εξαρχης να περασει τα παλιοτερα drivers που δεν ειχε προβλημα, ειναι απλο το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα το εψαξα αρκετα. Δεν ξερω τι παιζει και δεν θα το ψαξω, βαριεμαι.

 

Αν κλεισω το afterburner η gpu δεν κανει (για μενα) καλο scaling στα φανς. Σε idle παει 54-55. Δεν παιζει. Γενικα, δεν ξερω τι φταιει, εχω το κλασικο μηνυμα "κατι πηγε στραβα με το προγραμμα οδηγησης της καρτας γραφικων" κλπ. ΑΜΑ τυχει αυτο, ρεσταρτ κ αρχιζω ξανα. Συμβαινει μια στο Χ, μπορει να ειναι 3-4 ωρες μπορει 1-2. Τεσπα. Εχει γαμω τις άνοιξες, παω βολτα.

 

Φχαριστω παντως ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλο αυτο που πρεπει να κανεις, σβησε τους drivers της καρτας και περνα τους παλιους που ειχες.

Επισης 55C δεν ειναι πολυ για την καρτα γραφικων, εχει φτιαχνει να αντεχει αρκετα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερματισα το παιχνιδι, ολα καλα. Ingame ειχα 70~.

 

(Κατι διαβασα οτι η 380χ εχει παθητικο συστημα ψυξης μεχρι μια συκεκριμενη θερμοκρασια, απλα εμενα με πιανει στα ocd's :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...