Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα είμαι καινούργιος και θα θελα να με βοηθήσετε σε ένα πρόβλημα που έχω αγόρασα το gta 5 και πίσω στο βιβλιαράκι με της οδηγίες γραφη τον κωδικό του παιχνιδιού το βάζω δεν μπαίνει σκέφτομαι τι να κάνω γιατί το δοκίμαζα καμιά δεκαριά φορές και τίποτα το βάζω στο steam μπας και γίνει κάτι και αντί να μου κατεβεί το gta 5 που κατέβηκε ένα άλλο παιχνίδι μπορεί κάπιος να με βοηθηση? plz  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα είμαι καινούργιος και θα θελα να με βοηθήσετε σε ένα πρόβλημα που έχω αγόρασα το gta 5 και πίσω στο βιβλιαράκι με της οδηγίες γραφη τον κωδικό του παιχνιδιού το βάζω δεν μπαίνει σκέφτομαι τι να κάνω γιατί το δοκίμαζα καμιά δεκαριά φορές και τίποτα το βάζω στο steam μπας και γίνει κάτι και αντί να μου κατεβεί το gta 5 που κατέβηκε ένα άλλο παιχνίδι μπορεί κάπιος να με βοηθηση? plz  :-)

Δεν ειναι για το steam. Ειναι για social club

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι με το που έβαλα τον κωδικό στο steam και έβαλε ένα άλλο παιχνίδι τότε κατάλαβα ότι κάτι παίχτηκε ξέρεις μήπως τι πρέπει να κάνω? 

Σου ειπα. Social club. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν κάνεις εγκατάσταση το παιχνιδι σου ζητάει να βάλεις τα στοιχεια απ το social club αλλιως να δημιουργήσεις λογαριασμό.

αφου δημιουργήσεις βάζεις το κλειδί του παιχνιδιου και συνεχίζει η εγκατάσταση νομίζω.

και εφόσον μιλάς για κουτάτη έκδοση ετοιμάσου για ενα τεράστιο patch update για να σε φέρει στην τελευταια εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δοκιμάσει ήδη στο social club αλλά τίποτα  :unsure:  


Κοίτα έκανα κανονικά την εγκατάσταση και ναι ζητάει λογαριασμό το βάζω και μετά ζητάει κωδικό βάζω τον κωδικό αλλά τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τελευταιο. Τις παυλες τις βαζει μονο του νομιζω. Ξερω οτι ειναι σαν να σου λεω "δες αν εχεις το πισι στην πριζα" :) αλλα αν ξεπερασεις και αυτο ε ναι, στειλε μηνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες μια βοηθεια. Θελω να παρω το game , αλλα την retail edition. Καταρχας μπορει το pc στην υπογραφη μου να το σηκωσει? Δηλαδη σε μετριες-χαμηλες ρυθμισεις θα μπορω να πιασω 60 fps? Δευτερον στην retail εκδοση γινεται εγκατασταση μεσω steam η σε τπτ microsoft live games ???? 

 

Το PC σου το σηκωνει ανετα. Με 750ti το παιζεις μια χαρα σε High settings 1080p στα ~60fps.

Την retail εκδοση μπορεις να την εγκαταστησεις απο τα DVD, τα οποια θα σου εγκαταστησουν και το client της Rockstar. Ή μπορεις να κατεβασεις το client της Rockstar (Social Club) και με τον κωδικο που εχεις μεσα στο κουτι να ενεργοποιησεις και να κατεβασεις το παιχνιδι, αν δεν εχεις μοναδα DVD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τελευταιο. Τις παυλες τις βαζει μονο του νομιζω. Ξερω οτι ειναι σαν να σου λεω "δες αν εχεις το πισι στην πριζα" :) αλλα αν ξεπερασεις και αυτο ε ναι, στειλε μηνυμα.

Έστειλα μήνυμα αλλά ακόμα περιμένω απάντηση :-(   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω απαντησες μονος σου. Αν πριν περασεις νεοτερους drivers για την καρτα γραφικων σου δεν ειχες κανενα προβλημα, εκει ειναι το προβλημα σου. Απεγκατεστησε τους και μετα βαλε τους παλαιοτερους παλι να δεις.

Με το συτσημα σου επρεπε να παιζεις το GTA V σε Very High settings 1080p χαλαρα. 

 

Αλλα πριν κανεις οτιδηποτε θα σου πρότεινα να βαλεις το GPU-Z και να δεις το GPU Usage αν φτανει 90-100% οταν παιζεις, και αν το CPU usage (δες το απο Resource Monitor των Windows) δεν φτανει ποτε 100%.

Μετα βαλε τους παλιους drivers Και ξανα παρατηρησε τα παραπανω.

 

Αυτο που σου ειπαν περι FXAA σε AMD δεν ισχυει. το αφηνεις ON.

Επισης το Reflections MSAA ειναι ψιλο-αχρηστο, καλυτερα κλεισε το.

Το Anisostropic Filtering παντα x16.

Το Grass μην το βαλεις Ultra ειναι πολυ βαρυ.

 

Επισης σιγουρεψου οτι εχεις επιλεψει 144hz για την οθονη σου και στις ρυθμισεις των Windows ή AMD Driver.

 

 

 

Στο resource monitor παντως, η cpu βαραει 100αρια o.O Ειναι δυνατον; Την εχω απο 3,5 στα 4ghz (ι5 6600k). Εκανα format και clean install με τους παλιους drivers αλλα παλι κολλαει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...