Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λεπον, εχω ενα θεμα και νομιζω φταινε τα drivers της καρτας γραφικων. Εκανα το update στους latest drivers και ολα τα παιχνιδια τον πινουν. Το csgo πχ ειναι σχεδον unplayable κ καθολου fun να παιζεις (τρωω fps drops/freeze για ελαχιστο χρονικο διαστημα αλλα αρκετο να κανει το gameplay κακιστο.) 

 

Αγόρασα το gtav και η κατασταση δεν παλεύεται. Εφτιαξα βιντεακι για να παρετε μια ιδεα κ να μου πειτε αν καποιος ειχε κατι παρόμοιο.

 

Το συστημα μου αποτελειται απο

 

i5 6600k

r9 380x

hyperx savage 8gb @ 2400 (ddr4)

asus z170-p

 

https://www.twitch.tv/allantin4tw/v/56318493

 

 

πραγματικα δεν καταλαβαινω τι παιζει και μου φαινεται αδυνατον το να μην μπορει το συστημα μου να τρεξει το παιχνιδι ομαλά.

 

Νομιζω απαντησες μονος σου. Αν πριν περασεις νεοτερους drivers για την καρτα γραφικων σου δεν ειχες κανενα προβλημα, εκει ειναι το προβλημα σου. Απεγκατεστησε τους και μετα βαλε τους παλαιοτερους παλι να δεις.

Με το συτσημα σου επρεπε να παιζεις το GTA V σε Very High settings 1080p χαλαρα. 

 

Αλλα πριν κανεις οτιδηποτε θα σου πρότεινα να βαλεις το GPU-Z και να δεις το GPU Usage αν φτανει 90-100% οταν παιζεις, και αν το CPU usage (δες το απο Resource Monitor των Windows) δεν φτανει ποτε 100%.

Μετα βαλε τους παλιους drivers Και ξανα παρατηρησε τα παραπανω.

 

Αυτο που σου ειπαν περι FXAA σε AMD δεν ισχυει. το αφηνεις ON.

Επισης το Reflections MSAA ειναι ψιλο-αχρηστο, καλυτερα κλεισε το.

Το Anisostropic Filtering παντα x16.

Το Grass μην το βαλεις Ultra ειναι πολυ βαρυ.

 

Επισης σιγουρεψου οτι εχεις επιλεψει 144hz για την οθονη σου και στις ρυθμισεις των Windows ή AMD Driver.

 

 

Μόλις πήρα το παιχνίδι στο steam

llll.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω απαντησες μονος σου. Αν πριν περασεις νεοτερους drivers για την καρτα γραφικων σου δεν ειχες κανενα προβλημα, εκει ειναι το προβλημα σου. Απεγκατεστησε τους και μετα βαλε τους παλαιοτερους παλι να δεις.

Με το συτσημα σου επρεπε να παιζεις το GTA V σε Very High settings 1080p χαλαρα.

 

Αλλα πριν κανεις οτιδηποτε θα σου πρότεινα να βαλεις το GPU-Z και να δεις το GPU Usage αν φτανει 90-100% οταν παιζεις, και αν το CPU usage (δες το απο Resource Monitor των Windows) δεν φτανει ποτε 100%.

Μετα βαλε τους παλιους drivers Και ξανα παρατηρησε τα παραπανω.

 

Αυτο που σου ειπαν περι FXAA σε AMD δεν ισχυει. το αφηνεις ON.

Επισης το Reflections MSAA ειναι ψιλο-αχρηστο, καλυτερα κλεισε το.

Το Anisostropic Filtering παντα x16.

Το Grass μην το βαλεις Ultra ειναι πολυ βαρυ.

 

Επισης σιγουρεψου οτι εχεις επιλεψει 144hz για την οθονη σου και στις ρυθμισεις των Windows ή AMD Driver.

 

 

llll.jpg

Υπάρχει κανένα team να μπω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου πεταξε ξαφνικά the game has stopped working. Υπαρχει καμμια λυση;

Μπορει να σε κρασαρε κανας ***. Μου το εκαναν χθες 2-3 ατομα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου πεταξε ξαφνικά the game has stopped working. Υπαρχει καμμια λυση;

 

Έχει αρχίσει και εμένα να μου το κάνει στο online(story δεν εχω παιξει καθόλου). Δεν μπορώ να το προσδιορίσω, μπορεί να το κάνει στο 10λεπτο ή στην ώρα. Από το τελευταίο update και μετά(δοκιμασα verify, reinstall, αλλα settings αλλά καμία τύχη) . το εχει αντιμετωπίσει κανείς?ή καμια λύση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου πεταξε ξαφνικά the game has stopped working. Υπαρχει καμμια λυση;

Ειχε ενα θεμα απο πεμπτη βραδυ σε παρασκευη μεσημερι το παιχνιδι.

Κρασαρε συνεχεια σε ολους με καποιο ψιλο-update που κανανε.

Τωρα πρεπει να το εχουν φτιαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αδερφια πως κανεις δικο σου ενα οχημα;;;...πηγα και εριξα λεφτα σε ενα κλεμενο το εβαλα στο γκαραζ και στην επομενη βολτα ξεκινησε μια αποστολη και στο τελος της δεν το ειχα πλεον ουτε γκαραζ ουτε τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες μια βοηθεια. Θελω να παρω το game , αλλα την retail edition. Καταρχας μπορει το pc στην υπογραφη μου να το σηκωσει? Δηλαδη σε μετριες-χαμηλες ρυθμισεις θα μπορω να πιασω 60 fps? Δευτερον στην retail εκδοση γινεται εγκατασταση μεσω steam η σε τπτ microsoft live games ???? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε αδερφια πως κανεις δικο σου ενα οχημα;;;...πηγα και εριξα λεφτα σε ενα κλεμενο το εβαλα στο γκαραζ και στην επομενη βολτα ξεκινησε μια αποστολη και στο τελος της δεν το ειχα πλεον ουτε γκαραζ ουτε τπτ

Μπορεις να αγορασεις αυτοκινητο απο το browser. Αν θες καποιο του δρομου, πρεπει να του βαλεις ασφαλεια. Και αυτο απο το custom shop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα μου το εκανε δυο φορες στο single player και λεω τι φαση..αλλα δεν ηξερα οτι ηταν το update που κανανε..

Aσε με μαν, 3 τα ξημερωματα την εψαχνα καμια ωρα με drivers, underclocking & ανεμιστηρια, μεχρι που μου εκοψε να το γκουγκλαρω και ειδα τι επαιζε στα steam φορουμς.

 

ρε αδερφια πως κανεις δικο σου ενα οχημα;;;...πηγα και εριξα λεφτα σε ενα κλεμενο το εβαλα στο γκαραζ και στην επομενη βολτα ξεκινησε μια αποστολη και στο τελος της δεν το ειχα πλεον ουτε γκαραζ ουτε τπτ

Δεν παιζει. Στο single μονο τα 1-2 οχηματα που εχει ο καθενας απο default σωζει. Μονο στο online μπορεις να τα σωσεις.

Οποτε μην πετας λεφτα για οχηματα εκτος αν εχεις μαζεψει δισεκατομυρια και δεν εχεις που να τα ξοδεψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες μια βοηθεια. Θελω να παρω το game , αλλα την retail edition. Καταρχας μπορει το pc στην υπογραφη μου να το σηκωσει? Δηλαδη σε μετριες-χαμηλες ρυθμισεις θα μπορω να πιασω 60 fps? Δευτερον στην retail εκδοση γινεται εγκατασταση μεσω steam η σε τπτ microsoft live games ???? 

Λογικα θα το σηκωνει το παιχνιδι σε Normal ρυθμισεις.

 

Θα κατεβασεις τον client της rockstar και απο εκει θα γινει η εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...