Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λεπον, εχω ενα θεμα και νομιζω φταινε τα drivers της καρτας γραφικων. Εκανα το update στους latest drivers και ολα τα παιχνιδια τον πινουν. Το csgo πχ ειναι σχεδον unplayable κ καθολου fun να παιζεις (τρωω fps drops/freeze για ελαχιστο χρονικο διαστημα αλλα αρκετο να κανει το gameplay κακιστο.) 

 

Αγόρασα το gtav και η κατασταση δεν παλεύεται. Εφτιαξα βιντεακι για να παρετε μια ιδεα κ να μου πειτε αν καποιος ειχε κατι παρόμοιο.

 

Το συστημα μου αποτελειται απο

 

i5 6600k

r9 380x

hyperx savage 8gb @ 2400 (ddr4)

asus z170-p

 

post-202120-0-32413300-1458820901_thumb.jpg

post-202120-0-14351100-1458820906_thumb.jpg

post-202120-0-43914300-1458822057_thumb.jpg

post-202120-0-35100500-1458822072_thumb.jpg

post-202120-0-51997800-1458822076_thumb.jpg

post-202120-0-87726600-1458822079_thumb.jpg

 

 

https://www.twitch.tv/allantin4tw/v/56318493

 

 

πραγματικα δεν καταλαβαινω τι παιζει και μου φαινεται αδυνατον το να μην μπορει το συστημα μου να τρεξει το παιχνιδι ομαλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελειωνεις την πρωτη αποστολη με τα δυο αυτοκινητα και μετα πας start - online - join ή οτι αλλο εχει διαθεσιμο

 

μετα θα σου εχει και επιλογη online απο την αρχη του παιχνδιου

 

νομιζω καπως ετσι παει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπον, εχω ενα θεμα και νομιζω φταινε τα drivers της καρτας γραφικων. Εκανα το update στους latest drivers και ολα τα παιχνιδια τον πινουν. Το csgo πχ ειναι σχεδον unplayable κ καθολου fun να παιζεις (τρωω fps drops/freeze για ελαχιστο χρονικο διαστημα αλλα αρκετο να κανει το gameplay κακιστο.) 

 

Αγόρασα το gtav και η κατασταση δεν παλεύεται. Εφτιαξα βιντεακι για να παρετε μια ιδεα κ να μου πειτε αν καποιος ειχε κατι παρόμοιο.

 

Το συστημα μου αποτελειται απο

 

i5 6600k

r9 380x

hyperx savage 8gb @ 2400 (ddr4)

asus z170-p

 

 

 

https://www.twitch.tv/allantin4tw/v/56318493

 

 

πραγματικα δεν καταλαβαινω τι παιζει και μου φαινεται αδυνατον το να μην μπορει το συστημα μου να τρεξει το παιχνιδι ομαλά.

Υπαρχει ενα προγραμμα που δειχνει τα προγραμμα και τι χρησιμοποιουν. proccess κατι λεγεται (δεν εχω χρονο τωρα εγω). Βρες το και δες τι χρησιμοποιει την καρτα.

 

Αν με τα drivers εβαλες και το amd gaming, κλεισε το record που κανει απο μονο του (Plays.tv).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα δεν καταλαβαινω τι παιζει και μου φαινεται αδυνατον το να μην μπορει το συστημα μου να τρεξει το παιχνιδι ομαλά.

Η καρτα γραφικων που αναφερεις σε τι κατηγορια ειναι σε σχεση με nvidia;

To FXAA αν θυμαμαι καλα ειναι τεχνολογια της nvidia οποτε εχε το off.

Αν oντως θυμαμαι καλα, και ειναι οπως ηταν το physx, δικαιολογει stuttering.

 

Απο την αλλη αφου λες οτι ολα τα παιχνιδια τον πινουν, το πιο πιθανο ειναι να φταιει ο driver που λες.

Οποτε δεν δοκιμαζεις να βαλεις παλαιοτερους πριν κανεις troubleshooting, μηπως και διορθωθει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, αφαιρεσαν το bad sport απο το να καταστρεφεις οχηματα? Πηρα αρκετα kills σημερα και εβλεπα οτι ειχαν και φτιαγμενα οχηματα καποιοι απο αυτους και δεν εμφανιζε το μηνυμα ουτε μου αφαιρουσε χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το παρατηρησα κι εγω αυτο. Μαλλον θα το φτιαχνουνε.

Μακαρι να το αφαιρεσαν γιατι ειναι πολυ κριμα να το σκεφτεσαι 2η φορα πριν ριξεις την ρουκετα στις κουρουμες και τα ζεντορνο.

Παντως ασχετα που δεν το λεει οτι σου αφαιρει λεφτα, οταν σου χαλανε το δικο σου, λεει οτι ο ταδε πληρωσε τοσα για την αντικατασταση.

 

 

υ.γ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...