Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι δεν κανετε ενα backup του παιχνιδιου στο steam πριν το format ηθελα να ηξερα. Μετα το βαζετε και τελος.. Περαν απο ελλειψη χωρου στο σκληρο αλλος σοβαρος λογος δεν υπαρχει, ειδικα αφου δινεται τετοια δυνατοτητα.. Ουτε update ουτε τιποτα δεν θα χρειαζοταν μετα εκτος απο καποιο ημερησιο που ισως μεσολαβουσε.. Σε τοσο μεγαλα παιχνιδια ειναι με τοσα updates ειναι μονοδρομος μια τετοια λυση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα format για να ξαναγυρίσω στα 7. Επανεγκατέστησα το gta v, αυθεντικό retail DVD, όχι steam. το πρόβλημα είναι ότι δεν κάνει το υποχρεωτικό update ton 7 giga με τίποτα. Εκτός από το ότι κολλάει ασταμάτητα ξανααρχίζει συνεχώς από την αρχή το κατέβασμα. Η rockstar μου είπε να κόψω το λαιμό μου. Μπορώ από torrent Να βρω τα αρχεία που λείπουν ; θα παίξουν με copy paste; έχει μήπως κανείς αυθεντικό retail έκδοση ενημερωμένη να τα πετάξει σε ένα DVD;  10+ μερες τώρα παιδεύομαι, πειρατικο θα επαιζα πιο γρήγορα.

 

flush dns κάνε.

γράψε στο cmd

ipconfig /flushdns

Γιατι δεν κανετε ενα backup του παιχνιδιου στο steam πριν το format ηθελα να ηξερα. Μετα το βαζετε και τελος.. Περαν απο ελλειψη χωρου στο σκληρο αλλος σοβαρος λογος δεν υπαρχει, ειδικα αφου δινεται τετοια δυνατοτητα.. Ουτε update ουτε τιποτα δεν θα χρειαζοταν μετα εκτος απο καποιο ημερησιο που ισως μεσολαβουσε.. Σε τοσο μεγαλα παιχνιδια ειναι με τοσα updates ειναι μονοδρομος μια τετοια λυση..

^

γιατί σου λέει δεν ήταν steam παιχνίδι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα!

Χθες μου εκαναν δώρο το παιχνίδι.Επειδή έχω χάσει λίγο την επαφή με επεξεργαστές κλπ μπορείτε να μου πείτε αν ο υπολογιστής μου μπορεί να το παίξει;

 

Έχω τον Phenom2 X6 1055T κάρτα γραφικών την sapphire Ati Radeon 6850 1gb και μνήμη Ram 6Gb.

Όπως βλέπετε ο υπολογιστής μου είναι παλιός για αυτό έχω και την απορία αν μπορώ να το παίξω.

 

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα!

Χθες μου εκαναν δώρο το παιχνίδι.Επειδή έχω χάσει λίγο την επαφή με επεξεργαστές κλπ μπορείτε να μου πείτε αν ο υπολογιστής μου μπορεί να το παίξει;

 

Έχω τον Phenom2 X6 1055T κάρτα γραφικών την sapphire Ati Radeon 6850 1gb και μνήμη Ram 6Gb.

Όπως βλέπετε ο υπολογιστής μου είναι παλιός για αυτό έχω και την απορία αν μπορώ να το παίξω.

 

Σας ευχαριστώ.

σε medium-low με την συγκεκριμένη κάρτα ναι κάτι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω στο θέμα ιστορίας είναι ο ποιο αδύναμος τίτλος εδώ και χρόνια. Οπως έγραψα και πριν οι χαρακτήρες είναι για τα πανυγήρια, το story της πλάκας και τραβηγμένο τελείως από τα μαλιά και γενικά σου αφήνει την αίσθηση παρωδίας παρά ενός gta τίτλου που τουλάχιστον έγω έχω συνηθίσει.

Το μόνο καλό που έχει είναι οι heist αποστολές που είναι αρκετά καλά στημένες. 

Μήπως ήρθε η αρχή του τέλους της σιεράς και είναι τα πρώτα τους δείγματα παρακμής της?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μετά από 28 ώρες αποφάσισα να το παρατήσω. Κρίμα τα 30 ευρώ.

 

Το παιχνίδι δεν μου άρεσε καθόλου. Φταίει η ιστορία και οι κεντρικοί χαρακτήρες.

 

Από τεχνικής πλευράς το παιχνίδι είναι αρτιότατο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια μηπως ειχατε στο μυαλο σας το Max payne ή το Assassins Creed;

Tι στορυ περιμενατε;

Πλην του IV που ειχε τον πονο του προσφυγα που ψαχνει τους προδοτες, και ο Βερσετι του vice city & o Τζονσον του Σαν Αντρεας απο την αρχη του παιχνιδιου εγκληματιες που εψαχναν δουλειες για λεφτα ηταν, που συνεργαζοντουσαν με διεφθαρμενους δικηγορους και μπατσους για να μενουν εκτος φυλακης κλπ παρομοια με το V.

 

Ok γουστα ειναι αυτα, αλλα και με καλυψε και μου αρεσε το στορυ για το ειδος του παιχνιδιου.

Σιγουρα οχι οσο το IV αλλα οχι και τοσο που να το παρατησω.

 

Εν τω μεταξυ οσοι το εχετε oριτζιναλ τι ασχολειστε με το στορυ και οχι με το online.

Στο στορυ εχω 50 ωρες και στο online 43 μερες, time played.

Ειναι οτι καλυτερο εχω παιξει σε multiplayer.

Παρατηστε το στορυ και ασχοληθειτε με το online.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί και το 3 μια χαρά ήταν με τον μαύρο και την γκέτο κοινότητα. Δεν γράφω για story αλλά η αίσθηση αληθοφάνειας ότι όντος κάπως είσαι μέρος σε ένα κόσμο εγκλήματος και ότι χειρίζεσαι ένα κάθαρμα που προσπαθεί να επιβιώσει. 

Ακόμα και τα πρώτα είχαν αυτή την αίσθηση του εγκλήματος.

Αυτό εδώ είναι καρικατούρα. Χαρακτήρες για τα πανυγήρια που δεν έχουν καμία σχέση και όπως είπαν οι υπόλοιποι καταντάει βαρετό δεν σου κρατάει το ενδιαφέρων δλδ. Αν δεν είχε τα heist που μου αρέσουν αρκετά θα το είχα παρατήσει και εγώ εδώ που τα λέμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ το δοκίμασα περισσότερο σα benchmark, και στην συνέχεια προσπάθησα να παίξω, οκ δεν είναι του γουστου μου αλλά έχω παίξει και το san andreas παλαιότερα και liberty city, όπως και το 4 στο ps 3 τα υπόλοιπα στο pc,

Τι να πώ βαρέθηκα, γενικά για τα γούστα μου μου φάνηκε πολύ παιδικο αλλα κυρίως δεν είχε κάτι να μου τραβήξει το ενδιαφέρον κτήρια ελάχιστα προσβάσιμα ο κόσμος αντιδρούσε με τον ίδιο τρόπο επαναλαμβάνοντας τα ίδια και έχει ένα κάρο αποστολές που δεν παλεύονται όπως το tow truck, η απαγωγή με το κολόσκυλό ή οι εξωγίηνοι που και καλά τους φαντάστηκε ο τύπος μετά τη φούντα ναι οκ εγω ετσι βαριέμαι, επίσης οι αγώνες με τα αμάξια χάλια, τεράστιο σαν περιβάλλον με πολλές άσκοπες αποστολές, τουλάχιστον να μπορούσες σαν εκγληματίας να κάνεις την δική σου φαμίλια θα είχε κάποιο ενδιαφέρον, ας πούμε το 4 είχε κάποιο ενδιαφέρον αλλά ήταν τραγικά μικρό, Γενικά το san andreas αν και 10ετίας πλέον ήταν κορυφή με το κυνήγι με την αστυνομία άπαιχτο, ενω στο 5 στην πέφτουν αφύσικα όλοι μαζί και μετά λες και παθαίνουν brianwash και σε ξεχνάνε oyte να κρυφτείς ούτε τίποτε.

   Στον τεχνικό τομέα παρ' όλο το hype για το πόσο βαρύ είναι και μαξαρισμένες ΟΛΕΣ οι ρυθμίσεις στο τέρμα τα γραφικά είναι μέτρια σίγουρα όχι άσχημα αλλά μέτρια στην καλύτερη, τι να πεί τότε το pCARS ή το πρώτο crysis., Ο ήχος αδιάφορος απλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το story δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο και οι χαρακτήρες δεν είχαν βάθος. Παρόλο αυτά το story mode δεν παύει να είναι διασκεδαστικό έχεις πολλά πράγματα να κάνεις στο χάρτη (ναι θα μπορούσε να είχε κι άλλα),ο χάρτης είναι γεμάτος λεπτομέρειες και όμορφα σημεία να επισκεφτείς, ατμοσφαιρικά περιβάλλοντα (όσο είναι δυνατόν για μια μεγαλούπολη). Από την άλλη οι χαρακτήρες (btw δεν είναι ούτε ένας , ούτε δύο αλλά τρεις) είναι ξεχωριστοί, έχουν background kai βγάζουν γέλιο. Δεν θα μιλήσω για gameplay και γραφικά, δεν τίθεται θέμα επ' αυτών .

 

Όσο για το Multiplayer, κυρίως τα heists και τα mission .... αν έχεις και την παρέα , ότι πιο διασκεδαστικό έχω παίξει online. Το πρώτο preorder που δεν μετάνιωσα. Είχα τρελαθεί που δεν έπαιξα day one λόγο δουλειάς.  

 

Το παιχνίδι αξίζει τα λεφτά του μόνο και μόνο για το multiplayer, το story mode είναι κάτι έξτρα . Και το IV δεν άρεσε σε πολύ κόσμο. Εγώ το τελείωσα τουλάχιστον 3 φορές, χώρια τα dlc που κάποια τα παράτησα λόγο γα$#^#ων WindowsLive . 

BTW το thred έχει 328 σελίδες and going . Κατι θα λέει και αυτο.  

P.S. Όσοι θέλουν αν δουν τα heists με παρέα αν μας βρουν στους Noob Greek Players !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βαρεθηκα τα heists. Πρεπει να βγαλουν καινουργια. Κριμα που σημερα φευγω και δεν θα παιξω το update.

Πλεον μονο free roam και κανα Mission. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...