Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχουν και τα spoils...δεν χρειαζομαστε τοσες πληροφοριες.Και παλι νομιζω οτι εχεις αδικο για το λευκο αυτοκινητο στον χαρτη.Σαν λευκο σου εχει τα αρχικα αμαξια των χαρακτηρων.Αυτα που αγοραζεις εσυ τα χανεις για παντα.

 

Πίστεψε με, δεν κάνω λάθος. Έχω πάρει πάρα πολλές φορές αυτοκίνητα απο το αστυνομικό τμήμα, ακόμη και κλεμμένα που τα είχα παρατήσει...

post-127874-0-54442800-1446767736_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι ;; Πήρα το παιχνίδι πρίν 4 μέρες και προσπαθώ να βρω crew να το λιώνω αλλά δεν βρήκα τίποτα. Μήπως υπάρχει κάποιο crew που να γουστάρει heist/αποστολές/κόντρες;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, υπάρχουν τίποτα άτομα να κάνουμε καμιά αποστολή μαζί ? Μπας και πάρουμε κανα lvl γιατί είμαστε στα 5 ακόμα και δεν μπορώ να κάνω τίποτα με κάτι "πανέξυπνους" εκεί μέσα! (Υπόψιν οτι δεν έχω και την μεγάλη εμπειρία!), όποιος θέλει λέει σε PM!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους!ειπα να ασχοληθω κ γω λιγακι με το gta v οποτε το κατεβασα για αρχη απο τα περιεργα site.. το παιχνιδι κολαει μετα απο λιγη ωρα..Οποτε κ αποφασισα να το αγορασω...

Ας υποθεσουμε οτι μπορω να κανω αγορα απο εξωτερικο,ποιο site θα μου προτεινατε?ειδα κατι digital key με 6ε ,εχουν καποια διαφορα απο το να τα σκασω σε κανα ελληνομαγαζο?

 

edited

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες χθες αγόρασα το GTA V αλλα για κάποιο λόγο τα CDs δεν τα διαβάζει το pc μου δεν ξέρω τι φτάει ακριβώς, αλλα όταν πήγα να το κατεβάσω από Rockstars στα 17GB κολλάει και μου βγάζει αυτό το error : http://prntscr.com/929dm6

 

Καμια ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ασχολείται με το παιχνίδι ακόμα και έχει την Retail εκδοση του παιχνιδιού.

Πριν 2 μέρες εκανα φορματ στον υπολογιστη για να περάσω καθαρά 10αρια μιας και το ηθελα καιρό.Δοκίμασα κάτι για να γλυτώσω την αναμονή της εγκατάστασης και του update.

Εχουμε και λεμε.Tο συγκεκριμένο λειτουργεί εφόσον εχετε πάρει αντίγραφο του φακέλου Rockstar games απ το Αρχεια εφαρμογών

 

Κατεβάζουμε το GameSave manager (εκτέλεση ως διαχειριστής)και κάνουμε backup το GTA V και το Social club ώστε να μην χαθεί η πρόοδος απ το campaign για οποιον τον ενδιαφέρει.

στη συνέχεια,κατεβάζουμε το https://socialclub.rockstargames.com/activateεαν μας ζητηθεί βάζουμε κανονικά τα στοιχεία μας (Download for windows),

οταν κατέβει,το τρέχουμε.

Επιλέγουμε που θέλουμε να εγκατασταθει το παιχνίδι.

Ξεκινάει το κατέβασμα,οταν εμφανιστεί το pause το πατάμε και αντιγράφουμε στον φάκελο εγκατάστασης του παιχνιδιού τα αρχεια που έχουμε πάρει ως αντίγραφο.

οταν ολοκληρωθεί λέμε στον client να συνεχίσει την ληψη.

Αυτός θα δει τι αρχεία υπάρχουν και εαν λείπει κάτι θα το κατεβάσει,διαφορετικά εγκαταστήσει το παιχνίδι και θα πει οτι το παιχνίδι ειναι έτοιμο προς αναπαραγωγή.

 

Δεν ξεκινάμε το παιχνίδι,τρέχουμε το gamesave manager και επαναφέρουμε τα αρχεια που έχουμε τραβήξει ως αντίγραφο(saves,social club profile)

 

Profit.

 

Είμαστε έτοιμοι να παίξουμε απ το σημειο που ειχαμε αφήσει το παιχνίδι,με ΟΛΕΣ μας τις ρυθμίσεις όπως ηταν πριν.

Ειναι χρήσιμο σε περίπτωση φορματ η αλλαγής δίσκου η γενικότερα οταν θέλουμε να μεταφέρουμε το παιχνίδι κάπου,σε κάποιον αλλο Η/Υ,σε αλλο δίσκο κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως η rockstar το εχει κανει μπελαλιδικο.

Escape (ή οτι αλλο εχεις θεσει για το pause menu/map) > Καρτελα "online" > Eπιλογη "Players" > Επιλογη τον player που θες να κανεις report > Επιλογη "report"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι που αφορα την αποδοση στο παιχνιδι.

Το ειχα παιξει παλια και το ειχα τερματισει αλλα λογω της καρτας δεν ειχα ασχοληθει με settings.

Tα πεταξα ολα στο Low και επαιξα.

Τωρα μου εδωσε φιλος μια 6950(πριν ειχα μια 6850 και με περιοριζε και το 1GB vram που ειχε).Της ξεκλειδωσα τα shaders,εκανα και ενα ελαφρυ oc (850/1300/+10% limit)

Οποτε το ξαναβαλα για να δω μπας και δουμε τιποτα καλυτερο οπτικα.

Εβαλα καποια στα high αλλα παρατηρω αρκετες φορες η cpu (4690K) να βαραει 100% usage και η καρτα να ειναι στο 80%.

Ειναι τοσο πολυ cpu bound το παιχνιδι?

Τα population variety,distance scaling ,extended distance κτλ τα εχω στο full.

Απο fps συνηθως κατω απο 35 δε πεφτω,αλλα εχει ψιλο stuttering και φαινεται για ακομα πιο χαμηλα.

Τελευταιους drivers,τελευταια εκδοση παιχνιδιου απο steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να θυμίσω ότι μπορείτε να χρησιμοποιείτε το teamspeak των NGP,όποτε θέλετε

 

IP: gta5ts.tk:9988

 

(υπάρχουν κανάλια και για άλλα παιχνίδια)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...