Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν φταίει ο δίσκος.

Το δευτερο dvd είναι ελλατωματικό.

λύση υπάρχει και ακούει στο να το κατεβάσεις απο τον επίσημο rockstar client το παιχνίδι.

 

μπες εδω

https://socialclub.rockstargames.com/activate

πατα το download for windows

κατεβάζει κάτι πράγματα,φτιαχνεις λογαριασμό στην rockstar όταν ζητήσει τα στοιχεία σου και ξεκινάει να κατεβάζει το παιχνίδι.

ΥΠΟΨΙΝ ειναι 60+γιγα το συνολικό μέγεθος που θα κατέβει.

Κριμα στα λεφτα που εδωσε η ξαδερφη μου.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορείς να το γνωρίζες εξαρχής οτι το δισκάκι έχει πρόβλημα.

αν το είχες αγοράσει απο εδω το πήγαινες πίσω και έπαιρνες αλλο.

Δυστυχώς για το συγκεκριμένο παιχνίδι ΔΕΝ είσαι ο μόνος που έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα,και άτομα απο εδω μέσα έχουν αναφέρει το συγκεκριμένο.

βέβαια δεν γνωρίζω τι έγινε τελικά,αν τους το αλλαξαν η απλα κατέβασαν το παιχνίδι απ τον rockstar client.

 

 

Το αν είναι κρίμα η όχι δεν μπορώ να το γνωρίζω για σένα,για μένα δεν θα ήταν μιας και αυτό που έχεις πληρώσει στην ουσία είναι το key για να παίζεις νόμιμα το παιχνίδι σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορείς να το γνωρίζες εξαρχής οτι το δισκάκι έχει πρόβλημα.

αν το είχες αγοράσει απο εδω το πήγαινες πίσω και έπαιρνες αλλο.

Δυστυχώς για το συγκεκριμένο παιχνίδι ΔΕΝ είσαι ο μόνος που έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα,και άτομα απο εδω μέσα έχουν αναφέρει το συγκεκριμένο.

βέβαια δεν γνωρίζω τι έγινε τελικά,αν τους το αλλαξαν η απλα κατέβασαν το παιχνίδι απ τον rockstar client.

 

 

Το αν είναι κρίμα η όχι δεν μπορώ να το γνωρίζω για σένα,για μένα δεν θα ήταν μιας και αυτό που έχεις πληρώσει στην ουσία είναι το key για να παίζεις νόμιμα το παιχνίδι σου.

Οκ το κατεβαζω ετσι οπως μου λες και ευχομαι να δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ το κατεβαζω ετσι οπως μου λες και ευχομαι να δουλευει.

εγω το δοκίμασα και εφτασα στο σημείο να ξεκινήσει το κατέβασμα του παιχνιδιού

βέβαια είχα λογαριασμό στην rockstar λόγω Max payne 3 και είχα ενεργοποιημένο το GTA V όταν το έκανα εγκατάσταση.

τα στοιχεία του λογαριασμού μου εβαλα και ξεκίνησε το κατέβασμα.

καλη υπομονη στο να κατέβουν 60 γιγα :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το δοκίμασα και εφτασα στο σημείο να ξεκινήσει το κατέβασμα του παιχνιδιού

βέβαια είχα λογαριασμό στην rockstar λόγω Max payne 3 και είχα ενεργοποιημένο το GTA V όταν το έκανα εγκατάσταση.

τα στοιχεία του λογαριασμού μου εβαλα και ξεκίνησε το κατέβασμα.

καλη υπομονη στο να κατέβουν 60 γιγα :-D

Δεν υπαρχει τροπος να γλιτωσουμε το κατεβασμα των 60GB ; :Ο

Εχω 1MB/S γραμμη κατεβασματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει τροπος να γλιτωσουμε το κατεβασμα των 60GB ; :Ο

Εχω 1MB/S γραμμη κατεβασματος.

εφόσον το δισκάκι κολλάει στην αναγνωση μαλλον οχι.

Αυτό που σκέφτομαι ειναι να δοκιμάσεις να κάνεισ το δευτερο DVD σε ISO Και να το φορτώσεις με daemon tools η καποιο αλλο που χρησιμοποιείς και να δεις αν περνάει έτσι(ΜΑΚΑΡΙ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν το παιχνίδι έκανε χρήση και των 8 cores δεν θα είχα αυτό το πρόβλημα;

Οχι γιατι το παιχνιδι θα εκμεταλλευοταν ολη την ισχυ του επεξεργαστη σου, η οποια δεν ειναι και αμελητεα. Αλλα τα παιχνιδια συνηθως θελουν δυνατο single core power γιατι σπανια εκμεταλλευονται ολους τους πυρηνες του εκαστοτε multicore cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες Βοήθεια! Δεν βγάζω άκρη... Όπως γράφω και πιο πάνω δεν μου βγάζει στον χάρτη την επόμενη αποστολή με κανένα χαρακτήρα παίρνοντας υπόψη μου αυτόν τον οδηγό το tow truck είναι η τελευταία αποστολή που έχω κάνει μόλις την ξανακάνω όμως δεν μου βγάζει την αμέσως επόμενη Blitz Play το έχει κάποιος πρόχειρο να με βοηθήσει παρακαλώ;

 

Y.g Το μόνο σημείο που μου δείχνει ενεργό είναι το αεροδρόμιο που είχε αγοράσει ο Trevor για να βγάζει λεφτά μήπως πρέπει να κάνω όλες τις αποστολές εκεί για να προχωρήσω μήπως πρέπει να πάρω καινούργιο σπίτι στον Trevor?

ενα παρομοιο θεμα ειχε ο fedecaration (αν αναφερω σωστα το name του :P

δεν θυμαμαι σε ποια αποστολη ειχε κολλησει απλα δεν του εβγαζε και αυτουνου επομενη πιστα...

τελικα μου ειπε πως πηγε για υπνο και εφτιαξε..οποτε δοκιμασε το ιδιο..πηγαινε τον για υπνο και δες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι γιατι το παιχνιδι θα εκμεταλλευοταν ολη την ισχυ του επεξεργαστη σου, η οποια δεν ειναι και αμελητεα. Αλλα τα παιχνιδια συνηθως θελουν δυνατο single core power γιατι σπανια εκμεταλλευονται ολους τους πυρηνες του εκαστοτε multicore cpu.

Μάλιστα, κατάλαβα. Θα βάλω 2XMSSA τουλάχιστον να μην κάθεται η κάρτα και να έχω δικαιολογημένα χαμηλότερα fps (εκεί πολύ σπάνια πέφτει κάτω από 90% η χρήση της GPU άρα υποθέτω πως δεν υπάρχει μπουκάλι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, κατάλαβα. Θα βάλω 2XMSSA τουλάχιστον να μην κάθεται η κάρτα και να έχω δικαιολογημένα χαμηλότερα fps (εκεί πολύ σπάνια πέφτει κάτω από 90% η χρήση της GPU άρα υποθέτω πως δεν υπάρχει μπουκάλι).

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις το MSI Afterburner και επέλεξε να εμφανίζεται με overlay εντός του παιχνιδιού πληροφορίες για το load της κάρτας αλλά και των πυρήνων του επεξεργαστή και θα δείς και μόνος σου τι συμβαίνει. Κατά πάσα πιθανότητα σε κόβει ο επεξεργαστής όπως προείπαν τα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ουτε καν

για να υπαρξει bottleneck θα πρεπει ο επεξεργαστης να δουλευει 90% +  και καρτα σου να καθεται στο 50-60%

 

 

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις το MSI Afterburner και επέλεξε να εμφανίζεται με overlay εντός του παιχνιδιού πληροφορίες για το load της κάρτας αλλά και των πυρήνων του επεξεργαστή και θα δείς και μόνος σου τι συμβαίνει. Κατά πάσα πιθανότητα σε κόβει ο επεξεργαστής όπως προείπαν τα παιδιά.

Το έκανα. Βλέπω χρήση όλων το πυρήνων περίπου στο 60-70%/πυρήνας. Ούτε καν πάει στο 100% ο επεξεργαστής γι'αυτό μου κάνει εντύπωση .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς όταν έχει πολλούς πυρήνες δεν είναι απόλυτα εμφανές αν ο επεξεργαστής δουλεύει τέρμα ή όχι , γιατί κανένα παιχνίδι δεν μπορεί να "τερματίσει" και τα 8 threads. Και με τον ι7 έχω παρατηρήσει κάποια σημεία που με κόβει μέσα στην πόλη χωρίς να φαίνεται να δουλεύει 100% κάποιος πυρήνας. Μόνο όταν έκλεισα το hyperthreading είδα να 100σταρίζουν όλοι οι πυρήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...