Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Javaneze μαλλον εσυ τα εχεις μπερδεψει, το physX δεν ειναι μονο η επιλογή που βγαίνει στις ρυθμίσεις, αλλα εχει καποιες υπολειτουργιες οι οποίες τις χρειάζεται ενα game. Θυμάμαι το Metro αν δεν ειχες εγκατεστημενο το physX, δεν ανοιγε καν το game.. Οποτε κύριοι ΠΑΝΤΑ βαζουμε driver+physX, τα υπόλοιπα δεν ειναι υποχρεωτικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καποιος γιατι δεν μπορω να σταυρωσω σωστες ρυθμισεις?

 

Δοκιμασε Max Settings με Grass Very High, Vsync OFF, MSAA OFF, Fullscreen. Και Advanced settings OFF.

Αν σηκωνεις παραπανω αρχισε να ανεβαζεις Distance και Shadows Disnace απο Advanced.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Javaneze μαλλον εσυ τα εχεις μπερδεψει, το physX δεν ειναι μονο η επιλογή που βγαίνει στις ρυθμίσεις, αλλα εχει καποιες υπολειτουργιες οι οποίες τις χρειάζεται ενα game. Θυμάμαι το Metro αν δεν ειχες εγκατεστημενο το physX, δεν ανοιγε καν το game.. Οποτε κύριοι ΠΑΝΤΑ βαζουμε driver+physX, τα υπόλοιπα δεν ειναι υποχρεωτικά..

Φιλε κανεις λαθος, και με εντυπωσιαζει η σιγουρια & βεβαιοτητα που το υποστηριζεις.

Δεν εχει καμια υπολειτουργια το physx που να απαιτειται για να ανοιξει ενα game.

Δεν ειναι υποχρεωτικο.

Oπως σωστα ειπες ειναι μονο επιπλεον επιλογες γραφικων σε συγκεκριμενα games & εφαρμογες που το υποστηριζουν.

 

Επειδη παραβγηκαμε offtopic, οποιαδηποτε αλλη απορια για το physx και την αδιαφορη παρουσια του σε ενα pc που δεν παιζει τιτλους που το υποστηριζουν, μπορει οποιοσδηποτε να βρει παν-ευκολα απλα googlαροντας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παντως θυμαμαι το metro δεν μου ανοιγε χωρις εγκατεστημενο το physX. Με amd καρτα. Πετουσε οτι δεν βρηκε τον physX driver.

μερικά παιχνίδια το ζητάνε ακόμα κ αν έχεις amd κάρτα.

το physx μπορεί να τρέξει και απ τον επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικά παιχνίδια το ζητάνε ακόμα κ αν έχεις amd κάρτα.

το physx μπορεί να τρέξει και απ τον επεξεργαστή.

Ναι αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο. Games τύπου Borderlands, Batman, Metro που έχουν φτιαγμένα physx ειδικά για τις nvidia κάρτες, θα σέρνονται αν παίρνεις physx από την cpu είτε είναι amd είτε είναι intel. Στα Batman επίσης  δεν σε αφήνει καν να τα ενεργοποιήσεις αν δεν έχεις nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο. Games τύπου Borderlands, Batman, Metro που έχουν φτιαγμένα physx ειδικά για τις nvidia κάρτες, θα σέρνονται αν παίρνεις physx από την cpu είτε είναι amd είτε είναι intel. Στα Batman επίσης  δεν σε αφήνει καν να τα ενεργοποιήσεις αν δεν έχεις nvidia.

Στα συγκεκριμένα παιχνίδια πλην του borderlands που δεν έχω,μπορώ κανονικά να απενεργοποιήσω το PhysX και δεν υπάρχει θέμα.

Αλλα ας μην σπαμμάρουμε το GTA V θέμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game εχει cloud save για το campaign? Το εχω στο steam αλλα δε βλεπω υποστηριξη steam cloud, το social club κραταει τιποτα ή πρεπει να κανω εγω manual backup?

 

EDIT:

Δε κραταει τιποτα, μολις ειδα οτι εχασα το save μου :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εχω ενα προβλημα αναφορικα με το gta v.Το αγορασα χθες και οταν τελειωσε η εγκατασταση και με πηγε στο social clubs για τα update μετα το πρωτο pdate των 15 mb κολλησε στο load.Ειχες κανεις το ιδιο προβλημα και αν ναι πως επιλυνεται;Συγγνωμη που δεν κοιταξα στις προηγουμενες σελιδιες αλλα ηταν λιγο δυσκολο οχι τοσο να ψαξω αλλα να δω κατα ποσο υπαρχει ακριβως το ιδιο π[ροβλημα και οχι καποιο παρομοιο,Αν εχει απαντηθει πειτε μου και θα κοιταξω απλα προτιμησα να το θεσω και ξεκαθαρα.Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...